Podsufitka sie odkleja
8 8

80 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po 2 mies wyjezdzie za granice moje oczy ujrzaly cos strasznego,mianowicie cala podsufitka(material) sie odkleil i wisi tak jak jakis worek :/ Panowie co z tym z robic? jak przykleic to?sa jakies srodi aby bez demontazu to zrobic,a moze mial ktos taki przypadek i go jakos ogarnal,pomocy! dodam iz auto niedawno kupione a poprzedni wlasciciel przez sprzedaza pewnie wyprał ja jakos sa teraz skutki :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez demontażu nie ma szans, najlepiej kupić dobrą podsufitkę na allegro i wymienić,

i nie prać odkurzaczem piorącym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bez demontażu nie ma szans, najlepiej kupić dobrą podsufitkę na allegro i wymienić,

i nie prać odkurzaczem piorącym

Dokładnie.U mnie w poprzedniej B7 po upraniu podsufitki zrobiło się to samo więc wywaliłem i wstawiłem ładną używkę z Allegro.koszt 100zł czas pracy 6-7h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Materiał podsufitki jest podklejony gąbką i najczęściej się rozwarstwia na łączeniu materiał<->gąbka. Nic z tym nie zrobisz. Pozostaje zakup nowej podsufitki albo nowe obciągnięcie materiałem. Jeżeli masz białą podsufitkę to może warto pomyśleć o czarnej s-line:naughty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nigdy tego nie robillem,ma ktos moze jakis schemat jak krok po kroku ja zdjac? na allegro ceny sa dosc wysokie 200pln w gore i nie wiadomo co przyjdzie wiec peewnie okleje i moze na czarno?:naughty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu znajdziesz opis jak rozebrać:

DIY: B6 A4 - Interior upper pillars and headliner removal/swap

Jak chcesz kupić z allegro to wybierz odbiór osobisty. Podsufitka jest duża i ciężko ją wysłać, a pozatym przy odbiorze osobistym zobaczysz w jakim jest stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nigdy tego nie robillem,ma ktos moze jakis schemat jak krok po kroku ja zdjac? na allegro ceny sa dosc wysokie 200pln w gore i nie wiadomo co przyjdzie wiec peewnie okleje i moze na czarno?:naughty:

To już lepiej kupić komplet i wymienić wszystko na czarny kolor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki chlopaki! :) a wie moze ktos gdzie kupic odpowiedni material?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - pianki - narzędzia tu znajdziesz. Za jakiś czas mają mieć czarny materiał, identyczny od tego na podsufitce s-line

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a moze jest ktos na forum z okolic rzeszowa kto by mi w tym pomogl :) oczywiscie nie za darma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - pianki - narzędzia tu znajdziesz. Za jakiś czas mają mieć czarny materiał, identyczny od tego na podsufitce s-line

Materiał czarny może i podobny to sobie mogą mieć. Trzeba natomiast pamiętać o bardzo istotnej rzeczy.

Materiał na podsufitkę musi być elastyczny i rozciągać się jak babskie gacie :decayed::wink: Inaczej zapomnij, że nakleisz go na podsufitkę która ma wybrzuszenia i wgłębienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ten co maja jest tylko na gabce, bez materialu od spodu. Probka 10cmx10cm rozciaga sie o 3 cm w kazda strone, wiec chyba dosyc rozciagliwy, co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba normalne, że jest bez siateczki pod gąbką. Są materiały typowo podsuftikowe, które jednak średnio się rozciągają.

Jak się rozciąga tak jak piszesz to powinno być, ok..jak będzie podczas naklejania do druga strona medalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za jakis czas bede oklejac jeden element, co prawda tylko plaski na koncu podsufitki ktory zakrywa wzmacniacz radiowy w sedanie, to sie okaze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3cm powinno być git, ja kleiłem u siebie dość grubą gąbką i dałem radę bez problemu, a jakoś bardzo rozciągliwy ten materiał nie był. generalnie dużo zabawy z tym jest - oprócz podsufitki musisz obkleić słupki (albo dokupić) i jeśli nowy kolor nie będzie się komponował z osprzętem to też dodatkowe koszty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego robię podsufitki dla klientów i jeszcze nie udało mi się zrobić dobrze podsufitki z głębokimi przetloczeniami na materiale który był mało rozciągliwy... no ale pewnie się nie znam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie ma nikogo z okolic rzesowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, kup materiał, dobry klej, opalarkę z regulacją grzania i drugą osobę do pomocy.

Klej to Bonaterm ( wersja na pędzel ) kupujesz go w opakowaniak kilogramowych.

Zaczynasz klejenie od najbardziej równej płaszczyzny czyli od wersji bagażnika, kleisz w kawałkach, ja bym proponował zrobić to na 4 etapy gdzie ostatni to klejenie miejsca na sloneczka i lampki.

Czyli zwijasz materiał w rulon, kleisz, odwijasz materiał i gładzisz czystą (!!) dłonią, nie ugniatasz! Możesz przygrzać opalarką.

W miejscach jak dołki na uchwyty przy podsufitce czy inne wypukłości, kleisz, klej przysuszasz opalarkę i dopiero naciągasz materiał ( klej zareaguje z temperaturą i szybciej przyklei się gabka z materiału ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co myślisz o kleju w sprayu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie uzywalem zadnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A co myślisz o kleju w sprayu?

Odpuść sobie i nie szukaj wygód. Kup taki klej jaki Ci napisałem :wink:

chyba, że chcesz żeby spadła Ci na głowę za parę tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reggi, ile tak mniej więcej zapasu zrobić na podsufitkę do B5? 0,5 raczej spokojnie wystarczy co, na wszystkie przetłoczenia itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie :good: Na przodzie będziesz zawijał ze dwa centymetry za rant i podklejał. Na tyle chyba tniesz na równo z podsufitką.

Grunt to opalarka/suszarka, ktoś do pomocy bo we dwoje klejenie idzie lepiej bo jeden trzyma materiał i naciąga, a drugi suszy i gładzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli stosując bonaterm w pędzlu klej nakładamy tylko na element, a na materiał nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko na element. Materiał powinien być na cieniutkiej gąbce więc szybko powinien się przykleić.

W przetłoczeniach na lampki, rączki ect. proponuję posmarować klejem-> podsuszyć suszarką/opalarką-> jeszcze raz nałożyć klej->przyłożyć materiał-> dogniatać delikatnie dłonią i suszyć.

Bonaterm w styczności z temperaturą zaczyna się grzać i pienić przez co szybciej się przyklei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak podałem z zapasem, bo jeszcze te słupki przy szybie przedniej też trzeba by okleić, żeby wszystko miało ręce i nogi :wink: czyli tą czarną podsufitkową można brać?

Podsufitki - Hurtownia Tapicerska Trend - materiały obiciowe - tapicerskie - podsufitki - tapicerka samochodowa - tkaniny obiciowe - pianki - gąbki - narzędzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej jedź obczaić na żywo jak to wygląda, na pewno masz w pobliżu hurtownię. Mi we Wrocku proponowali w jednej material za 60zl/m, a kawalek dalej ten sam material juz za 25zl;-)

Kolegi Regi ....:facepalm:...po kolei: materiału przede wszystkim nie naciągamy. Pod żadnym pozorerm. Materiał ma się sam układać. Jedyne miejsce gdzie trzeba trochę materiałowi pomoć to wgłębienia na rączki i lampki, ale i tu staramy sie naciagac material jak najmniej. Opalarka zbędna, a nawet szkodliwa. Materiał smarujemy tak samo jak podłoże, kleje kauczukowe mają to do siebie, że trzeba posmarować obie łączone powierzchnie, odczekac chwile az rozpuszczalnik wyparuje i docisnąć. Pod żadnym pozorem NIE DOCISKAC REKAMI. Do dociskania materialu uzywamy gąbki - proste i skuteczne:wink:

:hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gąbka albo lepiej mały wałeczek gumowy czy piankowy lepiej dociska i ruwnomiernie :thumbup1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolegi Regi ....:facepalm:...po kolei: materiału przede wszystkim nie naciągamy. Pod żadnym pozorerm. Materiał ma się sam układać. Jedyne miejsce gdzie trzeba trochę materiałowi pomoć to wgłębienia na rączki i lampki, ale i tu staramy sie naciagac material jak najmniej. Opalarka zbędna, a nawet szkodliwa. Materiał smarujemy tak samo jak podłoże, kleje kauczukowe mają to do siebie, że trzeba posmarować obie łączone powierzchnie, odczekac chwile az rozpuszczalnik wyparuje i docisnąć. Pod żadnym pozorem NIE DOCISKAC REKAMI. Do dociskania materialu uzywamy gąbki - proste i skuteczne:wink:

:hi:

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

O ja jebie :doh:

Materiał tak czy siak musimy naciągać bo w miejscach na lampki czy rączki nam się nie ułoży więc co ty za brednie piszesz.

Dwa.. jak zaczniesz smarować klejem spód materiału-gabkę to zanim dojedziesz do końca to klej ci wyschnie nie mówiąc już o podsufitce. A w ogóle pierwszy raz słyszę fanaberie o smarowanie klejem materiału :polew::polew::polew:

Nikt nie mówi o dociskaniu rękami tylko o gładzeniu. Można wałeczkiem czy czym tak komu wygodniej, ja wolę dłonią bo mam lepsze wyczucie. Dociskamy w miejscach przetłoczeń bo tam materiał jak piszesz raczej sam się nie ułoży .

Zrobiłem już dziesiątki tapicerek i wiem z czym to się je kolego :hi: ale jak nie wiesz do czego służy opalarka podczas klejenie to o czym my tu polemizujemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rękami to wiesz co sobie możesz pogładzić:grin: Pozatym szkoda mi prądu na kolejne odpisywanie bo widze ze Ty wiesz lepiej. Rob po swojemu a czytający mam nadzieje wyciagna wlasne wnioski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi