Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

...... do tego ponic ten 2.4 jtd pomimo wydawalo by sie ogromnej mocy wcale nie jedzie.Nie sprawdzalem ale duzo o nim czytalem w zagranicznej prasie.

Widzisz na moich oczach Rogal wykrzesywał z motoru 1.9 JTD 16V MJ z dużym coolerem (montowanym w Oplach) okolice 190 KM więc porównywalnie z ARL. Chodziło to ładnie i nie zabijało ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 mi chodzilo o 2.4 ten o ktorym pisales.Mocowo to powina byc konkurencja dla 3.0 TDI a w tescie ktory czytalem porownana byla z autami z silnikami 2.0 TDI ( te 170 - BMW 320d , C klasa 220 d , laguna GT , mondeo tdci 170 itp ) i przy tych autach wypadla baaardzo blado.Jednak to tylko porownanie z gazety nie jechalem osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem listwę elektryczną i od piątku testuje. Jak do tej pory nic złego się nie działo i brak objawów szarpania. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Może w sobotę podepnę VAGa i zrobię logi bo jestem ciekaw jakie teraz mam odczyty na PD :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem listwę elektryczną i od piątku testuje. Jak do tej pory nic złego się nie działo i brak objawów szarpania. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Może w sobotę podepnę VAGa i zrobię logi bo jestem ciekaw ile jakie teraz mam odczyty na PD :mysli:

o to świetnie i oby tak zostało..... jaki całokowity koszt tej wymianki ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to świetnie i oby tak zostało..... jaki całokowity koszt tej wymianki ?? :mysli:

Listwa ori 320zł + wymiana 200zł. Robota prosta na jakieś 2h. Jak ktoś więcej w tym siedzi to sam zrobi :cool1:. Jedyny problem to włożenie listwy bo silnik jest położony wzdłużnie i złącze jest od strony podszybia, a sama listwa ma ok 40-45cm.

Ale jak pisałem to pierwsze jazdy i ciągle go testuje pod różnymi obciążeniami więc czas wszystko pokaże. Generalnie chce jeszcze podjechać na zaprzyjaźnioną hamownie i zobaczyć jaki będzie wykres bo jest diagnoza, że mogę mieć u siebie zapodanego wirusa o czym nie wiedziałem, ale to już inna historia heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że skoro po wymianie listwy elektrycznej jest OK, że np... dostawała się tam woda i powodowała jakieś jaja? Ostatnio bardzo często myję auto na myjkach ciśnieniowych samoobsługowych i z przodu też ostro "chlapię" grill... chociaż po dłuższym zastanowieniu, to nie ma to wielkiego sensu :gwizdanie:

Myślicie, że to może być ta listwa i co mogło powodować jej nagminne uszkodzenie, skoro większość z nas ma z tym problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowej listwie pojeździłem tydzień czasu bez problemów do czau jak walną 3ci PD. Zakupiłem 4ry nowe PD :kwasny:. W poniedziałek montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowej listwie pojeździłem tydzień czasu bez problemów do czau jak walną 3ci PD. Zakupiłem 4ry nowe PD :kwasny:. W poniedziałek montaż.

Arek ile dałeś i gdzie ...takie info przyda się innym...z góry dzięki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek ile dałeś i gdzie ...takie info przyda się innym...z góry dzięki :cool1:

Adam "jak się bawić to się bawić, drzwy wyje...., nowe wstawić"..........4ry nowe, ale z oznaczeniem "GX", 1600zl :naughty:, o więcej na priva heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey. nowe Pd z oznaczeniem "GX" kupiłem przez allegro (odbiór osobisty bo akurat koleś jest z Wrocka). Dziś wymieniłem i zero szarpania. Nie buja na jałowym i to tego jakby się szybciej zbierał. Przy okazji wykonaliśmy hamowanie i wyszło 165KM :naughty: i 355NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lekarstwo dobrze wybrałeś, mam nadzieję, że już Ci tak zostanie, napisz ile zapłaciłeś za wtryski....

ale tych koni to masz uuuuuuuuuu, że fabryka taką promocję zrobiła :gwizdanie:, bo to nie od nowych wtrysków chyba, co to za hamownia, jakaś sprawdzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey. nowe Pd z oznaczeniem "GX" kupiłem przez allegro (odbiór osobisty bo akurat koleś jest z Wrocka). Dziś wymieniłem i zero szarpania. Nie buja na jałowym i to tego jakby się szybciej zbierał. Przy okazji wykonaliśmy hamowanie i wyszło 165KM :naughty: i 355NM.

o widzę Arek że chip zrobiony :naughty: i cieszę się że już wszystko w porządku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lekarstwo dobrze wybrałeś, mam nadzieję, że już Ci tak zostanie, napisz ile zapłaciłeś za wtryski....

ale tych koni to masz uuuuuuuuuu, że fabryka taką promocję zrobiła :gwizdanie:, bo to nie od nowych wtrysków chyba, co to za hamownia, jakaś sprawdzona?

Cena promocyjna 1600zl :naughty:, a co do mocy to nie zasługa fabryki, lecz poprzedniego właściciela :gwizdanie:. Już wcześniejsza diagnoza była, że autko lepiej się zbiera więc zostało wykonane hamowanie u chłopaków z Dynosoftu we Wrocławiu. Polecam!!!

o widzę Arek że chip zrobiony :naughty: i cieszę się że już wszystko w porządku :good:

Adam nie do końca wszystko w porządku..............jeszcze została jedna rzecz do zrobienia, ale to przyszłość.....turbina od BRD :kox: oczywiście też DYNOSFT Wrocław będzie :P. Fachowa obsługa i duża pomoc Patrox-a. Polecam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że skoro po wymianie listwy elektrycznej jest OK, że np... dostawała się tam woda i powodowała jakieś jaja? Ostatnio bardzo często myję auto na myjkach ciśnieniowych samoobsługowych i z przodu też ostro "chlapię" grill... chociaż po dłuższym zastanowieniu, to nie ma to wielkiego sensu :gwizdanie:

Myślicie, że to może być ta listwa i co mogło powodować jej nagminne uszkodzenie, skoro większość z nas ma z tym problemy ?

myjac w ten sposob ryzykujesz uszkodzenie blaszek skraplacza klimy, duze cisnienie powoduje ich gniecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że skoro po wymianie listwy elektrycznej jest OK, że np... dostawała się tam woda i powodowała jakieś jaja? Ostatnio bardzo często myję auto na myjkach ciśnieniowych samoobsługowych i z przodu też ostro "chlapię" grill... chociaż po dłuższym zastanowieniu, to nie ma to wielkiego sensu :gwizdanie:

Myślicie, że to może być ta listwa i co mogło powodować jej nagminne uszkodzenie, skoro większość z nas ma z tym problemy ?

myjac w ten sposob ryzykujesz uszkodzenie blaszek skraplacza klimy, duze cisnienie powoduje ich gniecenie.

może również dojść do uszkodzenia grila oraz znaczka :audi: - a to niewybaczlne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że skoro po wymianie listwy elektrycznej jest OK, że np... dostawała się tam woda i powodowała jakieś jaja? Ostatnio bardzo często myję auto na myjkach ciśnieniowych samoobsługowych i z przodu też ostro "chlapię" grill... chociaż po dłuższym zastanowieniu, to nie ma to wielkiego sensu :gwizdanie:

Myślicie, że to może być ta listwa i co mogło powodować jej nagminne uszkodzenie, skoro większość z nas ma z tym problemy ?

myjac w ten sposob ryzykujesz uszkodzenie blaszek skraplacza klimy, duze cisnienie powoduje ich gniecenie.

może również dojść do uszkodzenia grila oraz znaczka :audi: - a to niewybaczlne :kox:

Musashi dobrze pisze... był o tym temat... myjemy pod kątem z góry bo się blaszki wyginają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...