Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instaluje Windowsa 7, Wymagany Sterownik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest ktos w stanie wytłumaczyc mi o co tutaj chodzi.

Sciągnałem obraz iso windowsa ze strony winclub.pl

Wszystko fajnie według ich porad zrobiłem bootowalny pendrive(wzbudza instalacje)

System zaczyna wchodzi w tryb instalacyjny do momentu wyboru partycji(laptop jest swiezy nie było żadnego systemu)

Były dwie partycje system(ok 1gb) i podstawowa, zrobiłem sobie 2 podstawowe partycje, no wyskakuje mi monit o tym że system nie mógł utworzyc nowej i zlokalizawać istniejacej partycji. Iest tam polecenie załaduj sterownik, z automatu nic nie wykrywa, dostarczona płyta ma sterowniki pod windows8 ale mimo to też nic tam nie znajduje.

Wsparcie techniczne do laptopa nie ma żadnych sterowników SATAI, bo to raczej o taki chodzi.

Macie pomysł jak tu wgrać tego windowsa? laptop Lenovo G580 Notebook (20150)


DSC_0050_zpsemj5ywex.jpg

jak wybieram sterowniki, mam taką liste

DSC_0051_zps2tgvolg7.jpg

DSC_0052_zpskr0z3y4n.jpg

którykolwiek wybiore dzieje sie to

DSC_0053_zps5twvyweo.jpg

A taki bląd wyskakuje odnosnie wybranej partycji

DSC_0055_zpswzymyex7.jpg

Dodam że próbowałem zainstolwac z DVD i z pendriva, dwa inne obrazy ISO, problem ciagle ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń partycje (Dysk 0 Partycja 1) i partycję (Dysk 0). Powinno pomóc.
Wtedy stworzysz nową partycję lub kilka według potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń wszystkie partycje i utwórz nowe :hi: Jedną mniejszą zostaw sobie na system (100 GB Ci wystarczy), a drugą na dane i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłoapki, pierwsza była partycja systemowa i zrobiłem od razu tak jak mówicie 100gb na winde i reszte na graty, problem ten sam, póxniej usunałem wszystko zrobiłem jedna wielka 1tb, problem dalej, podzieliłem na pół i znowu to samo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10588517_679160415487132_1391990768_n.jp

cały czas o jakis sterownik prosi dziad, malo tego juznie mam wyboru systemu tylko odrazu odpala sie okienko z wyborem jeżyka i następnie jest to co na screenie, oraz nieaktywne cofanie


uefi wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalujesz z pendrive i wkładasz pendrive w port 3.0 to spróbuj w porcie 2.0. Jeśli nie pomoże to zmień w biosie opcje "IDE configuration" z "Enhanced" na "Compatibile". Problemem jest tutaj brak sterowników SATA. Jeśli to nie pomoże to obstawiam wadliwą instalkę Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz bez różnicy, tak jak by sie skopiowała jakaś cześc tego windowsa i odpala mi za każdym razem tak samo na etapie braku sterownika [przeglądaj]

Czy jest to płyta DVD, czy pendrive z inną instalka tak za każdym razem widze odrazu to jebitne okienko

Na samym początku był jakis freedos, tam wybierałem date, godzine i nic wiecej, teraz w ogóle to sie nie włacza, w biosie ustawione na przemian bootowanie z cdrom/usb/dysk/ethernet, jak wyjme pendraka i cd to odrazu odpala ethernet, pomija dysk :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw z AHCI na IDE wgraj windę, ściągnij sterowniki matrix storage, zainstaluj, restart bios przełącz znów na AHCI w rejestrze z 3 na 0 i będzie docelowo AHCI bo szybszy. :-)

Sony Xperia ™ Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie inną instalką :) ale cały dzień zmarnowałem :facepalm:

Dzieki za rady

Nie było trybu IDE, był tylko Compatibile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem ostatnio Win 8.1 na Win 7 Ultimate i obyło się bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...