Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SzczYpior_n1 napisał:

Na forum BMW pisali, że Helix Ultra 5w40 to półsyntetyk. Nie wiem ile w tym prawdy. Może tak ma być, że równie "dobry".

technologia syntetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wzrost cen ravenola byl wiadomy od poczatku (sam producent o tym mowil), miala rosnac do pewnego pulapu, ktory juz osiagnal ;)

Co do helixa to olej HC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 22:00, SzczYpior_n1 napisał:

Na forum BMW pisali, że Helix Ultra 5w40 to półsyntetyk. Nie wiem ile w tym prawdy. Może tak ma być, że równie "dobry".

Na oryginalneoleje.pl Ravenol VST 5l podrożał przez 2 miesiące o 6zł i ptaszki ćwierkają, że nadal ma lepszy współczynnik jakości do ceny od Xcessa.

Shell robiony jest na GTL czyli wię nie jest 100% syntetykiem zresztą jak większość olejów. Każdy upiera się że musi być na PAO.  Poczytaj sobie o bazach olejowych. Co do Shella zobacz sobie analizy tegooleju oleju na niemieckim, ruskim czy polskim forum olejowych- dobry olej jak za tak śmieszne pieniądze. Xcess wcale taki za***isty nie jest, ale ma super opinie w inrenetach i tak go wszyscy kupują a można zalać np Shella czy Eurola za mniejsze pieniądze ale przecież trzeba się pochwalić na wsi,że jeździ się na Motulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zalać sprawdzony Meguin 5w40 lub LM synthoil? Ewentualnie Ravenol VST. Te oleje wypadają bdb w analizach. Motul x-cess to nie ta półka, według mnie jest mocno przereklamowany. Wielu ludzi go poleca bo to Motul więc musi być dobry. Ogarnięci w temacie twierdzą wręcz, ze ta marka się skończyła i trudno u nich o porządny syntetyk. Chyba tylko 300v jest nadal polecany na zasadzie "dobry ale można lepiej w tej cenie".

Ravenol podobno lubi często zmieniać skład swoich olejów nie do końca o tym informując. Był nawet jakiś dym Ravenol vs Rosyjskie forum na którym robili analizy i to ujawniali. Nie pamiętam szczegółów. Kupując nową partie nie do końca wiadomo co się leje. Może na tą chwilę jest już inaczej.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz zapodac nieśmiertelnego Castrola EDge :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stacyjny napisał:

 ale przecież trzeba się pochwalić na wsi,że jeździ się na Motulu.

Ja tam się nie znam na tych całych bazach olejowych itd ale na przykład Shella bym nie zalał z tego samego powodu z jakiego nie zalałbym Castrola, Lotosa, Mobila itp. Wszystkie te "nazwy" kojarzą się z wielkimi molochami, koncernami, które bazują głównie na reklamie i szeroko pojętej "komercji". To tak jak z piwną rewolucją - Lech to taki Shell... piwo dla mas o smaku dla mas, a firmy typu Motul mają opinie jak piwa kraftowe - wyszukane, dopieszczone. Może to tylko opinie ale... może coś w tym jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lejesz Motula bo inni leją i chwalą. Zobacz analizy świeżych i przepracowanych olejów i zmienisz zdanie. Ja kiedyś też lałem Motula ale jak zmieniłem z ciekawości na Shella to przy nim narazee zostałem. Ma wysoki TBN ponad 12 Xcess 10. Ładnie płucze silnik. Nie neguje Motula, ale Xcessa to przeciętny olej szału nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak myślałem te analizy tworzą tacy sami ludzi z forum jak my xd

Zasada stara jak świat lejta co chcecie byle spełniało normy i było originalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kejsi napisał:

Bez urazy ale jak myślałem te analizy tworzą tacy sami ludzi z forum jak my xd

Zasada stara jak świat lejta co chcecie byle spełniało normy i było originalne ?

nie "tworza" tylko zlecaja za WLASNY hajs badania niezaleznym laboratoriom 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysilaj się. Nie przetłumaczysz:) Niech każdy leje co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące temu zmieniałem Olej i zauważyłem małą ciekawostkę. Kiedyś zalewałem motul 5w40 x-cess ale postanowiłem przetestować lm 5w40 sht po wymianie zauważyłem, że silnik jakby ciszej chodził ale pomyślałem sobie, że to efekt placebo ale ostatnio po kilku wymianach lm z racji potrzeby wymiany a pod ręką był motu postanowiłem wymienić (oczywiście wymiany zgodne ze sztuką ). I znów pojawia się to dziwne odczucie, że silnik jakby głośniej pracuje na motulu. Nie wiem z czego to wynika. Za 5k kolejna wymiana więc zastanawiam się czy nie przetestować jeszcze jakiegoś oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 22:13, Stacyjny napisał:

przecież trzeba się pochwalić na wsi,że jeździ się na Motulu.

Cytowałeś mnie, więc pewnie to do mnie. Zatem poszukaj gdzie napisałem, że jeżdżę na Motulu i się chwałę tym na wsi. Troche luźniej zatem. Osobiście nigdy nie jezdziłem na Motulu, na olejach się nie znam ale śledzę opinie i dlatego go nie kupuję. Teraz jeżdżę na Ravenolu VST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem bo pisałeś o forum BMW i Shellu. Nic do Ciebie nie mam. Wiec jeśli czujesz się urażony To przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nic mi nie jest ;) . Generalnie mamy podobne zdanie. Potwierdzam także dobre właściwości płuczące Shella. Po kupnie auta go zalałem i zlewałem po 3 tys. km to był czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam 1.8T 290KM i 480 NM aktualnie zalałem LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 dobry wybór czy lepiej coś lepszego wlać ? Jeśli coś lepszego to co polecicie? Styl jazdy raczej spokojny, gdy jest już ciepły trochę go przyciskam ale nie ma szału. Ogólnie jazda po mieście.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...