Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy test olejów silnikowych - http://www.royalpurple.waw.pl/2010/12/test-olejow/#more-206. (Każdy test i jego wiarygodność oceni sam) Czy ktoś z was się zastanawiał wlewając płukankę ile po spuszczeniu ze starym olejem faktycznie zostanie tej mieszanki jeszcze w silniku i jego osprzęcie, która będzie przez następne 10-15 tys pracować z nowym olejem? Chodzi mi o olej z węży turbo, samej turbiny, pompy oleju i inyych zakamarków, z których olej przy wymianie nie spłynie. Może wskazane jest po takim zabiegu zrobienie 100-200 km na świeżym oleju, spuszczenie go i dopiero zalanie ponowne na 10-15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

testował ktoś z was któryś z tych olei jakieś spostrzeżenia może ?

Synthoil Energy 0W-40

Synthoil Longtime Plus 0W-30

Edytowane przez SCORPIO111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko nie 0W30 kup oliwę LM lub millers 5W40 i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz cały wątek odnośnie oleju przeczytaj sobie to będziesz wiedział jaki olej lać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak,

w poprzedniej A4 B5 1.8T ANB lałem cały czas półsyntetyk mobila 10w40 i nie widziałem absolutnie żadnych problemów, czy to z łańcuszkiem, turbo czy czymkolwiek innym, a przejechałem nim 200.000 km. - silniczek czyściutki.

Teraz mam A4 B6 1.8T AVJ i zalany jest mobilem peak life 5W50 i tylko z rana (nie zawsze) słychać rzegot przez 2 sec. - pewnie łańcuszek.

Silniki praktycznie te same, więc skoro w tamtym nic się nie działo to pewnie i przy tym będzie OK nawet jak się wleje półsyntetyka.

Każdy i tak zrobi jak mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

panowie doradźcie, 1.8t bfb, instalacja lpg, obecnie jest zalany przez poprzedniego właściciela 10w40 valvoline maxlife, raz na jakiś czas przy odpalaniu odzywa sie napinacz łańcuszka no ok 2 sek, niezależnie czy silnik zimy czy ciepły.

czy zmiana na 5w40 może coś pomóc czy lać dalej taki jaki jest?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mozesz spróbować jak nie pomoże to sprawdz jeszcze smok czy nie jest zapchany i jakie masz ciśnienie jeśli wszystko jest ok to pozostaje wymiana albo łańcucha lub sprawa drozsza napinacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

panowie doradźcie, 1.8t bfb, instalacja lpg, obecnie jest zalany przez poprzedniego właściciela 10w40 valvoline maxlife, raz na jakiś czas przy odpalaniu odzywa sie napinacz łańcuszka no ok 2 sek, niezależnie czy silnik zimy czy ciepły.

czy zmiana na 5w40 może coś pomóc czy lać dalej taki jaki jest?

pzdr

18 stron jest o tym jaki olej lać do 1.8T.

Jak zmiana nie pomoże to czyszczenie smoka ewentualnie wymiana napinacza i łańcucha.

tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półsyntetyk mobila 10w40

Tam nie ma ani grama bazy syntetycznej ;)

Widać, w ogóle to nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM SYNTHOIL HT 5W40 będzie okey do AVJ?? jeszcze seria ale już niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam LM SHT 5-40 w BFB po płukance i dobrze się sprawuje :) dopiero 3500km przejechane ale jest ciszej :) kolega Dev mi polecił co lać i u kogo kupić tanio i pewnie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja: millers trident będzie wystarczający do BEXa, tylko jaki 5w30 czy 5w40, można jechać do aso ze swoim olejem czy drut :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...