Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co aktualnie polecacie za olej na poczatku lałem LM SHT 5W40,aktualnie leje Revenol VST 5W40. 

Oraz zastanawiam sie jak to jest z tą wymiana syntetyka ostatnio przez rok zrobilem 2 tys km,mija wlasnie termin wymiany oleju niby wymienia sie co rok albo co 10 tys km. Taki olej po tak małym użytku traci swoje wlasciwosci ? jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy to LM, motul, Valvoline, revenol czy jeszcze inny bez różnicy byle był świeży.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mizur138 napisał(a):

Panowie co aktualnie polecacie za olej na poczatku lałem LM SHT 5W40,aktualnie leje Revenol VST 5W40. 

Oraz zastanawiam sie jak to jest z tą wymiana syntetyka ostatnio przez rok zrobilem 2 tys km,mija wlasnie termin wymiany oleju niby wymienia sie co rok albo co 10 tys km. Taki olej po tak małym użytku traci swoje wlasciwosci ? jak to jest?

Jak zrobiłeś dwa tysiące przez rok to nie daj się zwariować i nie wymieniaj jeszcze.

Sprawdź czy nie ma masła lub czy olej nie jest czarny.Jeśli jest bursztynowy to przy tak znikomym przebiegu jeszcze nie zmieniaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 18:03, Mizur138 napisał(a):

Panowie co aktualnie polecacie za olej na poczatku lałem LM SHT 5W40,aktualnie leje Revenol VST 5W40. 

Oraz zastanawiam sie jak to jest z tą wymiana syntetyka ostatnio przez rok zrobilem 2 tys km,mija wlasnie termin wymiany oleju niby wymienia sie co rok albo co 10 tys km. Taki olej po tak małym użytku traci swoje wlasciwosci ? jak to jest?

Ja leję od 10 lat Castrol edge 5w-30.Polecam. Niewiem, czy 5w-40 nie jest za gęsty do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo333 napisał(a):

Ja leję od 10 lat Castrol edge 5w-30.Polecam. Niewiem, czy 5w-40 nie jest za gęsty do tego silnika.

 

Gesty to on jest , ale na półce w sklepie.

Parametry oleju rozpatruje się w warunkach pracy a nie w sklepowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pablo333 napisał(a):

Ja leję od 10 lat Castrol edge 5w-30.Polecam. Niewiem, czy 5w-40 nie jest za gęsty do tego silnika.

Co to znaczy nie jest za gęsty? Trochę tego nie pojemajet, nigdy się nie spotkałem z tym. Ja od siebie to bym Kujawski polecił tez taki nie za gęsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tass napisał(a):

Co to znaczy nie jest za gęsty? Trochę tego nie pojemajet, nigdy się nie spotkałem z tym. Ja od siebie to bym Kujawski polecił tez taki nie za gęsty.

Źle to napisałem:) Chodzi o grubszy film olejowy. Ale chyba nikt nie jeździ po torze 1.8t. 5w-30 jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubości filmu olejowego poszczególnych olejów nie znam, nie będę się wypowiadał, ale 1.8t utrzymuje dość wysoką temp. pracy, np. płynu chłodniczego 100+ nie jest rzadkością. Na zimę te 5w30 ok, ale latem to sądzę, że 5w40 jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

przymierzam się do zmiany oleju, od 2 lat leję castrol 5w40, ale chcę zmienić na coś lepszego, jeżeli jest sens, audi ma 320tys.

Czym najlepiej zalać i czym przepłukać. 

myślałem o tym Ravenol VST CleanSynto 5 l 5W-40

pytanie czy warto, czy może coś innego?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecił bym EUROL Super Lite 5W40 lub Meguin Super Leichtlauf 5W40, ze wskazaniem bardziej na ten 2, wszystko zależy od funduszy. Co do płukanki to głównie są na bazie nafty lub toluenu, zalewałem różne, a i 3 setki nafty zdarzyło się wlać zamiast płukanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow

 

Na kanale u tego pana fajne jest wytłumaczone odnośnie baz olejowych i olejach syntetycznych. Można też zobaczyć testy olejów ( czy trzyma parametry) po pewnym przebiegu. Czasami mniejszym czasami większym. Warunki różne miasto trasa itp...

Ja teraz jeżdżę na RAVENOL 0w40 jak osiągnie rok to mu prześlę niech wrzuci na tą wirówkę i porównamy o ile % spadły jego parametry 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wie ktoś jak poznać podrobiony olej oczywiście bez rozpakowania go np po etykiecie lub czymś innym?Pytam dlatego że gdzieś na Googlach wyczytałem że np Valvoline powinien mieć datę produkcji wybitą na żółty kolor ile w tym prawdy niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do sklepu motoryzacyjnego i tam kup olej a nie z allegro bo 15 zł taniej. Wolałbym kupić z pewnego źródła niż zaoszczędzić jakieś grosze i się zastanawiać czy to nie podróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patrykbfb napisał(a):

Jedź do sklepu motoryzacyjnego i tam kup olej a nie z allegro bo 15 zł taniej. Wolałbym kupić z pewnego źródła niż zaoszczędzić jakieś grosze i się zastanawiać czy to nie podróba.

Nie napisałem tego że kupuje na allegro i nigdy nie kupowałem zawsze w sklepie akurat miałem w piwnicy 3 banki po valvo 4 i 5 litrów i jedna 1 litr na jednym jest wybita data produkcji na żółto na 5 litrowej na czarno stąd moje pytanie czy któryś mógł być podrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z różnych fabryk pochodziło i dlatego tak było. Tak info kiedyś ja znalazłem, ile w tym prawdy nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pieterb napisał(a):

Podobno z różnych fabryk pochodziło i dlatego tak było. Tak info kiedyś ja znalazłem, ile w tym prawdy nie wiem.

Właśnie chce to zweryfikować ile w tym prawdy jest.Chociaz Valvo produkowany jest tylko w Holandii przynajmniej tak pisze na etykiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecę firmę Meguin.
To praktycznie Liqui Moly tylko na niemcy.
Kolega berlin-tomek sprzedaje na allegro/web - polecam z całego serca.
Cena przystepna, w porównaniu do motula, elfa, czy valvolina w testach wypada 2x lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kali 4444 napisał(a):

Właśnie chce to zweryfikować ile w tym prawdy jest.

Pewnie nigdy się tego nie dowiesz tak na 100%.

17 minut temu, kamol_b7 napisał(a):

Cena przystepna, w porównaniu do motula, elfa, czy valvolina w testach wypada 2x lepiej :D

Co do testów, ostatnio jeden zapodałem to już mnie tu sprowadzili do parteru :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kamol_b7 napisał(a):

Kolega berlin-tomek sprzedaje na allegro/web - polecam z całego serca.

Długo u Niego kupujesz? Faktycznie te oleje ma z Niemiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pieterb napisał(a):

Pewnie nigdy się tego nie dowiesz tak na 100%.

I dlatego następnym razem już nie kupię Valvoline tylko Ravenol vst.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...