Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Darecki8 napisał:

To jest olej jakiś typowo na tor ? Bo podobno takie oleje zmienia się szybciej niż standardowo. Wyprowadź mnie z błędu jeżeli myśle inaczej,ja zmieniam co 10 tys jazda głównie po mieście. 

Możesz zmieniać nawet codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj @Dev ? mogę zmieniać nawet co godzinę. Domyślam się że nie chce Ci się tłumaczyć czegoś po raz setny. Ale nie znam się na olejach. Na forum oil-club tez nic nie wynika,można tylko się nabawić bólu głowy od setek stron materiału. Poza tym ta afera o faworyzowaniu pewnej marki… i skąd tu wziąć jakieś rzetelne wnioski? Przeczytałem o kilku produktach godnych uwagi red line/pennzoil/amsoil i ravenol. Dodam że wcześniej zalewałem liqui moly niby odpowiednik meguina. Natomiast uprzedzając pytanie dlaczego szukam czegoś innego? Bo chce coś na nowszych bazach coś co będzie jeszcze lepiej chroniło silnik szczególnie przy katowaniu na weekendzie. Nie ma co ukrywać,że czasami odstresować się trzeba ? I serio jestem mega wdzięczny za pomoc i okazanie chęci w doborze odpowiedniego oleju pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darecki8 napisał:

Bo chce coś na nowszych bazach coś co będzie jeszcze lepiej chroniło silnik szczególnie przy katowaniu na weekendzie.

Byle jakie 5w40 z normą vw 502 będzie wystarczające. Lepiej częściej wymieniać niż lać oleje z hiper dodatkami. Ravenol vst dobry wybór ale jego cena jest wygórowana, z resztą teraz wszystko ma cenę nieadekwatną do tego co daje w zamian :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,raczej zostane przy tym vst. Natomiast  jeszcze chciałem poruszyć temat płukanki oilsyn/tec2000 czy to wszystko bez różnicy. Ktoś ma jakieś doświadczenia z różnymi płukankami? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz olej co 10k km to dołóż te 50 zł do oleju, który ma lepsze właściwości czyszczące. Jako pierwsza wymiana po kupnie z niewiadomą historią warto zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju decyzja już podjęta praktycznie. Kwestia płukanek tylko,czy jakaś chemia jest nie polecana jakieś złe doświadczenia ktoś miał ? Bo jedne są oparte na toulenie inne na technologii estrowej,a to jakieś pochodne nafty. I też jestem zielony w tym temacie. Wiec prosiłbym o jakieś wyjaśnienie czy warto brać droższe płukanki czy bez sensu przepłacać? (Głównie chodzi mi o te płukanki co wymieniłem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta oliwa będzie dobra i czy ktoś kupował od tego dostawcy?

RAVENOL VST Turbo USVO 5W-40 5L

I też jestem ciekaw jaką płukankę zastosować?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 44tery napisał:

ta oliwa będzie dobra i czy ktoś kupował od tego dostawcy?

RAVENOL VST Turbo USVO 5W-40 5L

I też jestem ciekaw jaką płukankę zastosować?

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwa zamówiona w sklepie w Łodzi Ravenol VST 5W-40 5L za 199 zł

dodatkowo RAVENOL ATF CVT 4L za 190 do skrzyni

Mam jeszcze pytanie o filtr oleju bo sprzedawca nie wiedział jaki "mały" czy "duży".

Jaki filtr oleju wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 44tery napisał:

Oliwa zamówiona w sklepie w Łodzi Ravenol VST 5W-40 5L za 199 zł

dodatkowo RAVENOL ATF CVT 4L za 190 do skrzyni

Mam jeszcze pytanie o filtr oleju bo sprzedawca nie wiedział jaki "mały" czy "duży".

Jaki filtr oleju wybrać?

duzy, zawsze to wiecej oleju w ukladzie = wolniej bedzie sie starzec :) roznica w pojemnosci ok 0.5l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sweez44 napisał:

Cześć!Jakie są wasze opinie na temat oleju Meguin super leichtlauf 5w40? 

to to samo co LM we fioletowej butelce, tyle, ze taniej. Ogolnie olej calkiem dobry, tym bardziej patrzac na cene i jakosc na tle konkurencji popularnej :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DivaynEays napisał:

to to samo co LM we fioletowej butelce, tyle, ze taniej. Ogolnie olej calkiem dobry, tym bardziej patrzac na cene i jakosc na tle konkurencji popularnej :)

Wcześniej przez długi czas lałem Millersa Trident Longlife tez 5w40 ale ostatnio przy wymianie zdecydowałem się na Meguin,zauważyłem ze sporo osób go poleca więc postanowiłem ze spróbuję czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sweez44 napisał:

Wcześniej przez długi czas lałem Millersa Trident Longlife tez 5w40 ale ostatnio przy wymianie zdecydowałem się na Meguin,zauważyłem ze sporo osób go poleca więc postanowiłem ze spróbuję czegoś innego :)

dobra zmiana.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FabianB napisał:

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Ja wymieniam co 8kk ze względu na to, że mam gaz.
Stosuje płukanki co wymianę, jakoś profilaktycznie :D

Aktualnie mam zalany motul od 4kk i nie narzekam, auto mi odżyło po starym 10w...
Aczkolwiek przy następnej wymianie będę próbował Ravenol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FabianB napisał:

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Plukanka nie zaszkodzi, a interwal u siebie robie 7-10kkm, natomiast co do xcessa to dosyc sredni olej, mozna kupic lepszy olej w nizszej cenie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JARO/333/ napisał:

Np. jaki?

eurol super lite 5w40

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...