Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynie musisz zdjąć itd, lepiej jak silnik wyjety wtedy ma sens

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W jakim stanie były stare i czy sporo jest roboty z wymiana wiadomo w korbowodach to prosta sprawa

Stare były w dobrym stanie. Nie pomogę w kwestii roboty bo ja ich nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak wreszcie jest z tym czyszczeniem smoka i zaglądaniem w miskę olejową? Czytam całe forum to widzę sporo osób, które to zrobiły. Jest to zabieg który trzeba wykonać? Napiszcie czy nie jest to przerost formy nad treścią? Bo sam już nie wiem jak podejść do tematu (mam zamiar zrobić wymianę oleju za jakiś czas i się zastanawiam czy nie zrzucić miski przy okazji). Śmigam już ponad 3 lata moją 1.8t i przyznam, że wymieniałem w niej tylko olej + filtr i nie wykonywałem zabiegów pod tytułem płukanka + miska olejowa + smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź ciśnienie oleju, jak będzie słabe micha w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że słabe tzn. poniżej 1,3bar@2000rpm i 3,5 bar@3000rpm na dobrze rozgrzanym silniku (i oleju) - wg. ASO :wink:


Wspominam o tym, żebyś czasem nie panikował, że masz np. "tylko" 2 bar przy 2000rpm a Twój mechanik już sugeruje z tego powodu poważne problemy z jednostką :whistling:

Wszystkim hajs musi się zgadzać, pamiętaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszła pora wymiany oleju do mojego auta (B6 1.8 t BFB), auto mam od roku, zrobione około 9000 km, po zakupie wlałem :

LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40

Auto pracuje dobrze i nie zużywa oleju. Zostać jezeli wszystko jest OK? Czy zmieniać na coś innego, co polecacie w tym temacie, np LM 5w40 synthoil? Z

Edytowane przez emzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi.

Możesz też rozważyć wlanie Motul X-cess'a, równie wysoka półka.

Ale czy cokolwiek da, skoro na obecnym wszystko jest OK? Nie chodzi mi o zmianę dla zmiany. Auto jest normalnie użytkowane. Motul odpada, mam nauczkę z poprzedniego silnika, zeby nie lać tej oliwy :) a przynajmniej się zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepszy się prowadzenie samochodu, wzrosną jego osiągi a na świecie będzie mniej wojen :hi:

A przede wszystkim polepszy Ci się samopoczucie :)

Moim zdaniem warto dopłacić te kilkanaście złotych więcej raz na rok...

Co to za Motula wlałeś do poprzedniego silnika i co to był za samochód w ogóle? Może źle dobrany albo podróba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Tec 4100 jest na bazie syntetycznej i nie jest w 100% syntetykiem.... Motul X-cess 5w40 osobiscie mam i nawet moj brat zmienił z tego top teca na motula bo popyczacze było głosniej słychac....

Ani u mnie czy tez u brata nie zauwazyłem "znikania" oleju na tym motulu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek mówi.Top tec jest w technologii syntetycznej i zalecany do aut z LPG.Jest ok.nie mniej jednak jest to "ale".Zmień na tego Motula albo Sht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriętuje się ktos ile moze kosztowac orginalny czujnik cisnienia oleju do audi a 4b6 1.8t , bo na allegro nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriętuje się ktos ile moze kosztowac orginalny czujnik cisnienia oleju do audi a 4b6 1.8t , bo na allegro nie ma

Ori w aso ok. 70 zł ale to nie ten dział z takim zapytaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myslcie o zalaniu motulem 10w40 audi a4 b6 `.8t 150 km 197 tys przejechanie, Moze byc taki olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepszy się prowadzenie samochodu, wzrosną jego osiągi a na świecie będzie mniej wojen :hi:

A przede wszystkim polepszy Ci się samopoczucie :)

Moim zdaniem warto dopłacić te kilkanaście złotych więcej raz na rok...

Co to za Motula wlałeś do poprzedniego silnika i co to był za samochód w ogóle? Może źle dobrany albo podróba...

:D zwłaszcza pokój na świecie jest przekonywujący ;) Zmieniłem na ten synthoil LM, zobaczymy czy bedzie różnica.

Wcześniej miałem 1.9TDI ASZ A3, lany był bodajże Motul 8100 X-Clean C3, klasyfikacja napewno 5w40. Pomimo, że silnik był w b.dobrym stanie, na Motulu odczuwalnie było słychać pracę silnika do momentu rozgrzania. Po przejściu na LM problemy zniknęły. Dlatego przy tym oleju zostałem :)

Tak jak Marek mówi.Top tec jest w technologii syntetycznej i zalecany do aut z LPG.Jest ok.nie mniej jednak jest to "ale".Zmień na tego Motula albo Sht

poszedł LM 5w40 synthoil

Top Tec 4100 jest na bazie syntetycznej i nie jest w 100% syntetykiem.... Motul X-cess 5w40 osobiscie mam i nawet moj brat zmienił z tego top teca na motula bo popyczacze było głosniej słychac....

Ani u mnie czy tez u brata nie zauwazyłem "znikania" oleju na tym motulu.....

zostalem przy LM, tylko zmienilme na synthoil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myslcie o zalaniu motulem 10w40 audi a4 b6 `.8t 150 km 197 tys przejechanie, Moze byc taki olej?

Kolego jak byś przeczytał 2 ostatnie strony to byś nie zadawał takich pytań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myslcie o zalaniu motulem 10w40 audi a4 b6 `.8t 150 km 197 tys przejechanie, Moze byc taki olej?

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech moderator dopisze do tytułu wątku od razu odpowiedź: "Tylko Motul, LM, Millers 5W40" i nie będzie w przyszłości połowy pytań :P

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...