Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 godzin temu, BeyerBrown napisał:

gratuluję sukcesu życiowego mimo wszystko.

Cóż. skoro tylko tyle zrozumiałeś z mojej "pisaniny" w tych wszystkich wpisach które popełniłem - dobre i to... Dziękuję.

Ktoś kto uważa, że może w rozmowie jako argumentu użyć frazy - "rozumujesz debilnie" albo "zachowujesz się po chamsku" i że to jest "nic takiego" nie jest dla mnie partnerem do rozmowy, prowadzonej w żadnym ze znanych mi języków.

A olej w 1.8t należy zmieniać częściej - jednak bo to dobry pomysł jest - przy tych silnikach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 5.05.2017 o 22:06, WYSKUN napisał:

zapchany smok wygląda np tak:

Audi-VW-1_8t-oil-pressure-light.jpg

 

jak odkręcisz korek od oleju i boki pokrywy zaworow wyglądaja coś jak tu 3612341814_0143363053.jpg

to wiedz że helmut w niemczech wymieniał żadko olej i pewnie jezdzil na LL

Ja miałem robiuona płukanke, czyszczenie smoka i zalane dobrym olejem. teraz mam Liqui moly sht 5w40 i jest gicior.

zmierz sobie cisnienie oleju. to da Ci jakiś podgląd czy jest ok

Jak helmut zmieniał olej co 10kkm to silnik będzie wygladal podobnie. To 1.8T, specyficzny motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2017 o 14:57, koloboro napisał:

 


Hehe. Większość ma przebiegi dużo większe tylko skręcone do magicznych 180 kkm. I co ciekawe wszyscy w to wierzą. A borykają się z awariami występującymi przy przebiegach rzędu 400 - 500 kkm. :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Pięknie podsumowana polska rzeczywistość :-)

Od dawna o tym bębnię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanko. Od dłuższego czasu do mojego 1.8t bfb leje olej motula x-Max 0w40, zbliża się zmiana oleju. Auto ma najechane 235tys., znajomy mechanik poleca mi zalać coś z 10w40 bo już ma spory przebieg lub ewentualnie coś 5w40. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Trzymać się dalej tego samego oleju czy zmienić? Jeżeli tak to jakiej firmy? Dziękuje za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie musisz dolewac zbyt duzo oleju między wymianami to nie zmieniaj. 10w40 to słabsze parametrowo oleje od 5w/0w...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie silnik miał wycieki oleju na simeringach na walkach rozrządu które zostały wymienione teraz, oraz pocenie się spod pokrywy zaworów. Po 10tys. Oleju pobiera z granicy Max na delikatnie poniżej połowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie silnik miał wycieki oleju na simeringach na walkach rozrządu które zostały wymienione teraz, oraz pocenie się spod pokrywy zaworów. Po 10tys. Oleju pobiera z granicy Max na delikatnie poniżej połowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kuki181993 napisał:

znajomy mechanik poleca mi zalać coś z 10w40 bo już ma spory przebieg

Zmień mechanika albo przynajmniej nie słuchaj takich rad. Duży przebieg, serio? Jeśli masz prawdziwy to dopiero półmetek dla tego motoru, a takie prehistoryczne wywody, że trzeba zmieniać gęstości oleju z uwagi na przebieg to głupota. Jak nie masz ubytków 1l na 1000km to nic nie zmieniaj, a to że po kilku ładnych latach starzeją się i puszczają uszczelnienia to norma i trzeba się z tym pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma potwierdzony przebieg, w tej chwili wycieki zostały uszczelnione. Czyli w takim razie leje dalej ten sam. Dziękuje za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuki181993 napisał:

Czyli w takim razie leje dalej ten sam. Dziękuje za pomoc.

Popieram w całej rozciągłości o ile wybrany olej ma "akceptację OEM" VW a wymieniasz go częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Muszę wymienić olej silnik to 1.8T 163KM do poprzednich swoich maszyn czy to motocykla czy Vectra lalem zawsze Motula 5W40 x-clean czy to 1.8T to też dobry wybór ? Poprzedni właściciel rok temu zalał 5w40 castrola . Nie bierze oleju .  Oczywiście z racji podrobek okej zawsze kupuję w sprawdzonym sklepie w Gliwicach :)

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Muszę wymienić olej silnik to 1.8T 163KM do poprzednich swoich maszyn czy to motocykla czy Vectra lalem zawsze Motula 5W40 x-clean czy to 1.8T to też dobry wybór ? Poprzedni właściciel rok temu zalał 5w40 castrola . Nie bierze oleju .  Oczywiście z racji podrobek okej zawsze kupuję w sprawdzonym sklepie w Gliwicach :)

Nie licky Moly Tylko Motul :) to całkiem inny olej kolego :) sorry za podwójny temat :(

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jest 58 stron zapraszam do lektury.  Prym wiodą chyba 4 marki olei dopasuj do swojej kieszeni lej i zmieniaj jak należy ;)

Edytowane przez Piotr Korkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony oczywiscie na Motul X-clean 5W40 

do tego przed wymianą płukanka Liquy Moly Pro-Line Engine Flush 0,5L 

i na koniec po wymianie CERATEC LIQUI MOLY :) myślę że będzie oki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec po wymianie CERATEC LIQUI MOLY [emoji4] myślę że będzie oki [emoji4] 

 

Też tydzień temu wlałem po wymianie LM Ceratec. Niby zaczyna działać po 1000km. Daj znać jak Twoje spostrzeżenia nt. tego specyfiku [emoji6]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem lanosa 3d na gwintowanym zawieszeniu z silnikiem calibry 2.0 16V  :) Trochę dostawał po du...ie :) i tam w strzykawce zaaplikowałem mu ceramizer ogólnie wtedy jakby "delikatniej" silnik chodził :) też jeździł na syntetyku 

Więc chyba teraz Ceratec ( kupiłem go z polecenia ) niby lepszy itd. nie zaszkodzi . Audi ma najechane 237tyś możliwie że org. przebieg jak na auto z 2003r tym bardziej cabrio,   jeździ na syntetyku Motul 5w40 i nie bierze oleju wiec musi być dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem audi a4b6 1.8T Avant 163 km BFB. Proszę o radę jaki olej do niego zalać biorąc pod uwagę ze ma już 202 tys przejechane. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Darek_74 napisał:

Witam. Kupiłem audi a4b6 1.8T Avant 163 km BFB. Proszę o radę jaki olej do niego zalać biorąc pod uwagę ze ma już 202 tys przejechane. Pozdrawiam 

Tyle stron tematu i tak ciężko coś wybrać? Ten przebieg to żaden dla tego silnika nawet jak przekręcony ze 100tys. Lej 5w40 zgodny z normą VW 502.00, a co wlejesz to już Twoja sprawa, a podstawa to wymieniać olej max co 10tys. Może być motul, valvoline albo liqui moly to takie najpopularniejsze oleje wśród użytkowników 1.8t. Jak dopiero co kupiłeś to zacznij od czyszczenia smoka olejowego i sprawdzenia ciśnienia oleju. Jak masz pytać dlaczego to najpierw poszukaj i poczytaj... 202 tys rzeczywiście straszny przebieg, a potem zdziwko, że liczniki poprzekręcane, bo polaczek nie kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przem8 napisał:

Tyle stron tematu i tak ciężko coś wybrać? Ten przebieg to żaden dla tego silnika nawet jak przekręcony ze 100tys. Lej 5w40 zgodny z normą VW 502.00, a co wlejesz to już Twoja sprawa, a podstawa to wymieniać olej max co 10tys. Może być motul, valvoline albo liqui moly to takie najpopularniejsze oleje wśród użytkowników 1.8t. Jak dopiero co kupiłeś to zacznij od czyszczenia smoka olejowego i sprawdzenia ciśnienia oleju. Jak masz pytać dlaczego to najpierw poszukaj i poczytaj... 202 tys rzeczywiście straszny przebieg, a potem zdziwko, że liczniki poprzekręcane, bo polaczek nie kupi...

Dzięki za radę, niektóre wątki są dość stare jeśli chodzi o temat oleju wiec wole się upewnić.  To moje pierwsze Audi wiec wole zapytać tu mechanicy różnie doradzają. O przebieg mogę być spokojny bo auto jest kupione z wypożyczalni z kraju w którym nikt się w to nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...