Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I to jest jasna odpowiedź na zadane pytanie ? o to też mi chodziło czy jest sens skoro leje taki olej ☺ tym razem wleje plukanke ☺ dzięki za odp, trochę w stylu Jamesa Maya ☺

Cześć! Wymieniłem olej tradycyjnie na LM. Wcześniej wlalem plukanke. Silnik pracował 10 min na wolnych obrotach.

Co zauważyłem...? Olej który sposcilem był czarny jak po 15 tysiącach w moimi poprzednim 1.9 TDI a zwykle był żółty. Wydaje mi się się że silnik delikatniej pracuje ale może to tylko moja podświadomość ☺ przejechałem narazie 2 tysia i jest wszystko ok ☺ jak narazie polecam stosowanie plukanki ☺

Edytowane przez ostry

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 751,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

AMEN

Twój post, kolego ostry, powinien być widoczny na górze, na każdej stronie tego wątku :hi:

Opublikowano

AMEN

Twój post, kolego ostry, powinien być widoczny na górze, na każdej stronie tego wątku :hi:

Powiedz to Koledze, któremu silnik zaczął kopcić na siwo po zalaniu płukanki :grin: Generalnie loteria.

Opublikowano

:OMG:

Jak to... gdzie to opisał? :mysli:

Opublikowano

Ja używam co wymianę płukankę i jestem bardzo zadowolony nic się nie dzieje, tak więc polecam ten produkt .

Opublikowano

Bez płukanki, zalałem Valvo 5W50, i zdecydowanie na +. Silnik się 'wyciszył'. Polecam podwójnie ze wzgledu na cene tej oliwy.

Opublikowano

Jezdzilem na tym vr1 5w50 kilka wymian, teraz jest motul 5w50 ...to juz inna liga ale cena x2

Opublikowano

I brak normy VAG

Opublikowano

Motul przewyzsza znacznie....wyskoczyles z ta norma jak filip z ....

Opublikowano

Przewyższa powiadasz....

Opublikowano

Motul produkuje 5W50?

Nie widzę go w ich ofercie...

Motul X-cess 5W40 spełniając (oprócz VW502 00) przy okazji normy Mercedesa, Porsche, Renault czy Fiata jest wg. wymogów przed nim stawianych praktycznie nie do pobicia... a X-clean 5W40 (spełnia najnowszą normę Mercedesa - MB229.51) tym bardziej.

http://sas-origin.onstreammedia.com/origin/lubrizol/EOACEA2009/RPTOOL2010Dep/rp/pc/index.html

Szkoda, że nie można na ten diagram nanieść normy "Koenigsegg"... ciekawy jestem czy jest wyśrubowany parametrami (wzgl. innych norm) tak jak auta tej marki... bez niego Valvo VR1 5W50 z API SM i ACEA A3/B4 wygląda blado przy dokoksowanym normami X-cess-ie :wink:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Olej na bazie estrow a nie hydrokrak... Masz go np u dzika i na zachodzie europy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A tak z ciekawości zapytam stosował któryś z kolegów Cera Tec od Liqui Moly i chciałby się podzielić opinią :)

Opublikowano

Ja mam wlany do silnika co prawda nie Ceratec,ale podobny dodatek Archoil 9100,różnica zauważalna w pracy silnika.

Opublikowano

A tak z ciekawości zapytam stosował któryś z kolegów Cera Tec od Liqui Moly i chciałby się podzielić opinią

w nastepnym tyg zalewam motor protect LM , dam znac co i jak
Opublikowano

Witam, w moim aucie mam zalany castrol 0w30 i dziś zaświeciła mi się kontrolka od oleju jest to dziwne tym bardziej, bo wczoraj robiłem dolewkę i stan oleju jest w normie. Olej był wymieniany 6 tyś km temu, więc jeszcze nie czas na wymianę. Miał ktoś podobny przypadek? Może to znak że trzeba już wymienić olej? Tym razem jak będę wymieniał olej zaleje raczej Motul albo Ligui Moly tylko jaki byście polecili ?

Edytowane przez smokey

Opublikowano

Smok pewnie Ci się przytkał - pełno lekturki na forum.

Opublikowano

Michał w dół

Opublikowano

Smok pewnie Ci się przytkał - pełno lekturki na forum.

Tylko że auto postało i kontrolka zgasła. Jechałem później 25 km i nic mi nie wyskoczyło, a przy smoku by wyskakiwało chyba cały czas?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.