Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak wymienić tarcze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dev w b7 zeby wymienic tarcze to z przodu i z tylu trzeba jarzmo odkrecac?

Pisales cos ze lepiej zmienic jedna os pozniej druga. W sumie moge tak zrobic wiec jak lepiej?

Wysłane z G2

Z przodu tak z tyłu ciężko powiedzieć. Może i da radę wyszarpać tarczę. Ale mozna chociaż jedną śrubę odkręcić od jarzma i je odsunąć i wtedy wyjdzie na pewno

Opublikowano

A najlepiej odkręcić dwie, wkręcić jarzmo w imadło, wziąć pilniczki i druciaka i wyczyścić ładnie w miejscach gdzie pracuje klocek.

Wymiana tarcz będzie prostsza a i ustrzeżesz się przed piszczeniem klocków.

Opublikowano

tyle że tam strasznie ujowy dostęp do tych śrub jest i trzymają jak złe ;)

Opublikowano

Dobry młotek i twardy stalowy pręt szybko pomoga je odkręcić :wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

dobra dzwignia i albo Ty albo śruba :D

Opublikowano

a przednie śruby jarzm też stawiają taki opór ?

i też te jeeb.... imbusy ?

bo tył to ciężko szedł..

Opublikowano

z przodu nie ma imbusów :)

Opublikowano

Przod nasadowa 21, kawalek rurki i idzie :-)

Wysłane z G2

Opublikowano

z przodu nie ma imbusów :)

A 7-ki do jarzm ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

macie ktos moze fotostory krok po kroku jak to zmienić?

Opublikowano

co ?

Opublikowano

tarcze plus klocki no chyba o tym jest temat

Opublikowano

Jak sciagniesz kolo to bedziesz wiedzial co robic. Filozofii zadnej nie ma. Sciagasz zacisk,jarzmo,1 sruba co trzyma tarcze,opukac lekko i schodzi. Ja wczoraj wymienialem przod. Jest o tyle latwiej ze jarzmo jest na klucz oczkowy a nie na imbus jak z tylu. Naszykowac kawalek rurki i idzie jak noz w maslo

Wysłane z G2

Opublikowano
  • Autor

Przod to pikus :) Dzis zrobilem, ale nie hamuje mi auto jakos super, nie wiem czy to przez to ze nie chce poki co deptac normalnie tylko staram sie delikatnie

Opublikowano

Może dlatego że sie musi wszystko ładnie dopasować

Opublikowano
  • Autor

Okiej, dzieki za info :) Bo troszke sie przejmowalem czy wszystko dobrze zrobilem choc sprawdzlaem po kilka razy :)

Opublikowano

Jak wymieniasz tarcze i klocki to powinno byc dobrze od razu. Przynajmniej u mnie tak jest

Opublikowano

a po założeniu nowych tarcz i klocków podpompowałeś delikatnie pedał hamulca czy od razu wcisnąłeś w glebę ?

Piasty wyczyściłeś na lusterko ? Jarzma czyste i posmarowane w miejscu osadzenia klocków ?

Opublikowano
  • Autor

Pompowalem delikatnie az pedal nie stal sie twardy. Piasty wyczyscilem, nie na lustro bo bym sie zayebal papierem sciernym , ale wyczyscilem je , posmarowalem je dodatkowo smareom miedzianym. Ogolnie auto juz lepiej hamuje :)

Opublikowano

No to jak nie wyczyściłeś dokładnie a w dodatku dałeś smar miedziany czego zabrania praktycznie każdy producent tarcz to się nie zdziw jak po kilku tysiącach zacznie trzepać kierownicą ;)

Jak się nie ma narzędzi to się prowadzi do fachowca a nie robi na od*****

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.