Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak wymienić tarcze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WYMIENILEM TARCZE I KLOCKI Z PRZODU.TRZY DNI JUZ JEZDZE I WIDZE ZE NA OBU UKLADACH KLOCKI TRA TYLKO NA GORNEJ POWIERZCHNI TARCZY.POLOWE POWIERZCHNI ZBIERAJA KLOCKI.ZNA KTOS PRZYCZYNE?

Wg mnie jeszcze sie nie dotarły i dlatego nie trą całą powierzchnią. Zrobisz z 500 km to zobaczysz poprawe.

Opublikowano

NA OBU UKLADACH KLOCKI TRA TYLKO NA GORNEJ POWIERZCHNI TARCZY

a nie spaprałeś czegoś, bo klocek powinien od razu po wymianie ładnie wycierać cała swoją powierzchnią a tym bardziej jak masz nowe tarcze. Na starych tarczach nowy klocek ma prawo sie tak zachować i ułozyć sie do startej tarczy ale na nowym komplecie tak nie powinno być

Opublikowano

Nie koniecznie. Ja jak u siebie przód wymieniłem to też zdzierały do połowy na początku, już nie pamiętam czy od zewnętrznej czy wewnętrznej, po obu stronach. Gdy się dotarły po około 500km to wycierają po całości i wsio super hamuje.
Pojeździj trochę i zobaczysz. Zacznij się martwić jak po 1000km będzie tak samo - wówczas trzeba będzie rozebrać i poprawić.

Edytowane przez irzyk

Opublikowano

NA OBU UKLADACH KLOCKI TRA TYLKO NA GORNEJ POWIERZCHNI TARCZY

a nie spaprałeś czegoś, bo klocek powinien od razu po wymianie ładnie wycierać cała swoją powierzchnią a tym bardziej jak masz nowe tarcze. Na starych tarczach nowy klocek ma prawo sie tak zachować i ułozyć sie do startej tarczy ale na nowym komplecie tak nie powinno być

Błądzisz.To normalne że musi się ułożyć. Dlatego trzeba po wymianie delikatnie traktować hamulce żeby nie pokrzywić tarcz

Opublikowano

Błądzisz.To normalne że musi się ułożyć. Dlatego trzeba po wymianie delikatnie traktować hamulce żeby nie pokrzywić tarcz

ułozyc tak ale nie hamować kawałkiem klocka - to nie jest poprawne :)

Opublikowano

jak widzicie opinnie rozne.pojezdze i zobacze co bedzie.dzisiaj zauwazylem , ze na jednej jest w miare ok a na drugiej do polowy bierze

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Czy w tylnych zaciskach tłoczki wkręcamy po obu stronach w prawo, czy jeden w prawo a drugi w lewo?

P.S.
swiro222, jak tam Twoje docieranko? Czy już trą po całości?

Opublikowano

W audi Wkrecasz zawsze w prawo, to nie ford :facepalm::decayed:

Opublikowano

troszku lepiej bo 75% na okolo 600km.powieksza sie powierzchnia, ale i tak nie powinno tak byc

Opublikowano

W audi Wkrecasz zawsze w prawo, to nie ford :facepalm::decayed:

Czuję ironię :P

W Fordzie Kolego również wkręcasz obie strony w prawo. Przekulałem Focusem b e z a w a r y j n i e ponad 320kkm i klocki zawsze robiłem sam stąd pewność ;)

Opublikowano

No to cos zmienili bo w mondeo mk3 jest jak pisałem

Opublikowano

No to cos zmienili bo w mondeo mk3 jest jak pisałem

Spoko, nie ma co drążyć ;) A swoją drogą nie słyszałem aby tłoczki wkręcało się stronami lewo/prawo. Nawet zestawy do wkręcania tłoczków są tylko z gwintem "w prawo" :)

Pozdrówka ;)

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A czy słyszał ktoś że w a4 b7 po wymianie tarcz i klocków trzeba podłączać pod komputer i wgrywać jakiś update oprogramowania albo coś w ten deseń ?

Opublikowano

A czy słyszał ktoś że w a4 b7 po wymianie tarcz i klocków trzeba podłączać pod komputer i wgrywać jakiś update oprogramowania albo coś w ten deseń ?

nic sie nie robi

Opublikowano

A czy słyszał ktoś że w a4 b7 po wymianie tarcz i klocków trzeba podłączać pod komputer i wgrywać jakiś update oprogramowania albo coś w ten deseń ?

W Pasatach (po 2005r) trzeba kalibrować bo tam są silniczki przy tylnych zaciskach.

Opublikowano

Nic sie nie kalibruje, tylko "otwiera" i "zamyka" zacisk żeby wcisnac tloczki.

w A8 trzeba VAGiem wpisać grubosc klocków aby zapaliła się kontrolka zużycia Gdy sie skończą.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dev w b7 zeby wymienic tarcze to z przodu i z tylu trzeba jarzmo odkrecac?

Pisales cos ze lepiej zmienic jedna os pozniej druga. W sumie moge tak zrobic wiec jak lepiej?

Wysłane z G2

Opublikowano

Piszecie, że w ośkach (o ile dobrze zrozumiłem) tylne tarcze zintegrowane są z pierścieniem ABS'u, a jak sytuacja wygląda w przypadku auta z Q?

Na dniach będe zmieniał przednie, tylne dopiero sprawdzę w jakim są stanie... pytam z ciekawości.

Opublikowano

Piszecie, że w ośkach (o ile dobrze zrozumiłem) tylne tarcze zintegrowane są z pierścieniem ABS'u, a jak sytuacja wygląda w przypadku auta z Q?

Na dniach będe zmieniał przednie, tylne dopiero sprawdzę w jakim są stanie... pytam z ciekawości.

pierscienie ABS sa na przegubach tak jak z przodu

Opublikowano

Chociaż jeden plus (pod względem kosztów) Q w stosunku do ośki :grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.