Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło Audi A4


BF10

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra ile taka zabawa?

Możecie mi powiedzieć jak jest z wagą kół zamachowych? Czy taki dwumas waży tyle co sztywne koło? Na chłopski rozum sztywne powinno być lżejsze ale nie jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet opcji żebym tyle wyłożył. Toć to jakaś paranoja. Jeśli z moim będzie coś nie tak wkładam sztywne koło. 1.5 tyś i zero gwarancji ile to pochodzi. to co teraz produkują to syf i nawet nie umywa się do tego co założyła fabryka. A komplet sprzęgła jeśli już to kupię LUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się boję co się okaże po zdjęciu skrzyni... niby nie mam objawów walniętego dwumasa, ale boję się, bo właściciel mówił, że zmieniał i dwumas i sprzęgło, a sprzęgło się ślizga... co prawda młody i narwany łepek więc mógł to sprzęgło zajechać przez ten czas i z drugiej stron licznikowo mam 285 tys. a na pewno ma więcej więc chyba przy takim przebiegu to dwumas musiałbyć już kiedyś zmieniany...

Co do tego, że lipa jest nie wymienić dwumasa jak robi się samemu to się nie zgadzam i uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Jako, że wymieniasz sam to nie płacisz za robotę i możesz wymienić samo sprzęgło i później dwumas jak padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacę za robotę ale robię w takich warunkach i przez to nerwach , że szkoda gadać. Do tego auto potrzebne non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty wiesz lepiej, ja się liczę zawsze z tym, że mogę coś zj***ć i tydzien-dwa bez samochodu i na autobus :P Co prawda raczej się to nie zdarza, no ale trzeba być na to gotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , że zdarzają się wpadki jestem na to przygotowany ale rozbija się wszystko o to żeby losu nie kusić i jak można zapobiec niedługiej awarii (przed awarią nowego zestawu sprzęgła) wymianą koła na sztywne to czemu mam tego nie zrobić? Tym bardziej , że sztywne koło jest bezobsługowe. Pewnie machnął bym ręką ale jak pisałem wcześniej 2 zarżnięte dwumasy już miałem (tak kupiłem auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak kupiłem auto ponad 2 lata temu to raz na jakiś czas pojawiało się szarpnięcie i stuk podczas dodawania i odejmowania gazu-szarpnęło
\

Jak zmieniłeś dwumase to ten objaw znikł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisano dziś, 15:57
darko, dnia 29 Sie 2014 - 19:42, napisał:

jak kupiłem auto ponad 2 lata temu to raz na jakiś czas pojawiało się szarpnięcie i stuk podczas dodawania i odejmowania gazu-szarpnęło
\
Jak zmieniłeś dwumase to ten objaw znikł???

nie ma już żadnych dziwnych objawów-stuków,szarpnięć,

budą nie trzęsie,jak siedzę na fotelu to nie czuję żadnego mrowienia-przedtem było strasznie odczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jaki masz przebieg?

na liczniku tylko 214tys. :wink: a ile było przed kupnem,nikt nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw sprzęgła+dwumas jest lepszy Luk czy Sachs? Czy to bez różnicy tak jak Real lub Barcelona... to i to dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to plotki i pierdzielenie ale jakoś o walniętych Sachsach częsciej sie słyszy. Nie tylko w przypadku audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie właśnie teraz doczytałem że w a4 b5 1,8 125km jest dwumas :facepalm: , ale wrućmy to tematu , sprzęgło mi brało pod samą górą i chodziło lekko i nie slizgało , wczoraj odpalam wciskam sprzęgło a tu ostry opór i sprzęgło bierze od połowy pedału , czy ktoś moze coś mi podpowiedzieć co się mogło stać ?? przebieg wg licznika 195 tyś był przywieziony w 2011 roku z przebiegiem 140 tyś km w 2012 zakładany gaz 149 tyś jak go kupiłem w 2013 gbyło 185 tyś więc przebieg wydaje się realny.

Edytowane przez stasiu1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slizga sie? moze plyn dostal wody albo docisk umiera...

a w te 140tys w 10letnim ponad aucie to srednio wierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło się nie ślizga , od wczoraj chodzi lepiej to znaczy bierze od połowy pedału ale chodzi duuuużo ciężej , co do przebiegu to tyle było w brifie a auto od rodziny sprowadzającego od którego to jak go kupiłem , wiec liczę że może jednak być realny przebieg

Edytowane przez stasiu1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...