Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki podczas kręcenia kierownicą w A4 B8


Biedron82

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam maila i zdjęcia przesłane mi przez kolegę "peszko"

Foty są trochę nie wyraźne dlatego, jak będę smarował u siebie, to zrobię nowe.

witam,
przesyłam zdjęcia z zaznaczonym miejscem gdzie wtryskujemy smar w sprayu - dość dużo, wtryśnij pokręć kilka razy kierownica i operacje powtórz.

695ef0ca90e63f3am.jpgce7b955acdaf4e6bm.jpg

Edytowane przez wrzosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedałach masz przegub łączący kolumnę kierowniczą z drążkiem teleskopowym przekazującym obroty kierownicy na magiel. Kupujesz smar w sprayu, np. teflonowy z długą rurką i wkładasz w rurę gdzie jest przegub. Psikasz zdrowo, pokręcisz jeszcze trochę i powtarzasz. Problem nie wraca potem. Podejrzewam, że teleskop zacina przy skracaniu i wydłużaniu, dlatego jak kręcisz kierownicą magiel lekko się przemieszcza i pyka. U mnie też pomogło.

Czy można do tego użyć smaru miedziowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam kotleta ... :decayed: dziś posmarowałem smarem "białym" w sklepie motoryzacyjnym za 15 zeta. Posmarowałem 1 raz i jak na razie pomogło... na pewno smarowanie jeszcze powtórzę :)


Jestem po wymianie wałka wraz krzyżakiem. Teraz dopiero pomogło ... nic nie stuka nic nie puka podczas kręcenia kierownicą na postoju jak i podczas jazdy. Smarowanie to pomogło ale na jeden dzień... Pozdroooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem po wymianie wałka wraz krzyżakiem. Teraz dopiero pomogło ..

Gdzie to kupiles ? u mnie od wczoraj stuka tak dziwnie przy skrecaniu.posmaruje to co opisujecie ale nie wierze w takie dorazne "rzeczy " :)


Jednak to nie to ... moze nie stuki ale u mnie przy skreconych kolach i jak jade powoli,tocze sie to jest taki strzal jakby sprezyna strzelala.sprawdzilem sprezyny i to niestety nie to bo siedza " w gniazdach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem czy ktos mial podobny problem - problem z Audi A7 2011r - dziwny dzwiek przy skrecaniu w prawo lub w lewo na postoju jak i przy jezdzie z mala predokoscia, mysle ze przy wiekszej predkosci tez skrzypi tylko nie slychac az tak ze wzgledu na glosniejsza prace silnika. Dzwiek w prawo rozni sie troche od tego w lewo, problem polega na tym ze nie zawsze ale czasem jest taki dziwny dzwiek nawet podczas nie krecenia kierownica ale tak jak wspomnialem baaaardzo rzadko ale jest. Wydaje mi sie ze dzwiek ten jest uzalezniony od pracy silnika. Nie mam pojecia czy to poprostu od drgan chodzacego silnika? byc moze... wiec pytanie brzmi czy tez tak mieliscie ze podczas postoju tez cos slyszeliscie? ogolnie mam wrazenie ze jest to takie pukanie jakby jakas klapka walila o metal... niestety jest weekend wiec nie moge nigdzie podjechac zeby to zdiagnozowac a nie wiem czy mozna jezdzic swobodnie z tym. Fajnie gdyby ktos pomogl.


Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2014 o 17:41, olinek2 napisał:

Przy pedałach masz przegub łączący kolumnę kierowniczą z drążkiem teleskopowym przekazującym obroty kierownicy na magiel. Kupujesz smar w sprayu, np. teflonowy z długą rurką i wkładasz w rurę gdzie jest przegub. Psikasz zdrowo, pokręcisz jeszcze trochę i powtarzasz. Problem nie wraca potem. Podejrzewam, że teleskop zacina przy skracaniu i wydłużaniu, dlatego jak kręcisz kierownicą magiel lekko się przemieszcza i pyka. U mnie też pomogło.

Panowie pochwalcie się, sposób kolegi pomógł? Cały czas działa nic nie stuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci, bo poprzednie B8 poszło jakieś półtora roku temu pod młotek :)`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 17:58, baton1125 napisał:

Panowie pochwalcie się, sposób kolegi pomógł? Cały czas działa nic nie stuka?

Jeśli kolego nadal zainteresowany jesteś to wydaje mi się że po smarowaniu przestało stukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy czy koniecznie trzeba odkręcać pampersa i od spodu psikać. czy tez to można zrobić w miejscu pedałów sprzęgła, hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja psikalem tylko od strony pedalow

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuki zawsze pojawiały się przy wyższych temperaturach. Po psiknięciu smarem pomagało na jakieś 2-3 dni i znowu zaczęło. Najlepiej chyba poszukać na allegro zestawu kolumny kierowniczej - gdzieś 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś takiego występowało, czyli na postoju albo przy parkowaniu podczas kręcenia kierownica słychać było takie pykanie i czuć było na kierownicy jakby koła obracały się skokowo. Zamiast płynnego obrotu czuć było takie poszarpywanie na kierownicy. Pomogło uzupełnienie płynu w układzie wspomagania i teraz wszystko działa idealnie nic nie szarpie i nie hałasuje. Może informacja ta może komuś pomoże. Mam servotronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posłuchałem waszych rad i dałem smar bo miałem lekkie pyknięcie na kierownicy kiedy skręcałem na makasa raz w prawo raz w lewo, wczoraj ok a dzis dużo gozej niż wcześniej:( myślicie ze użyłem zły smar ? Dałem taki co UE daje do zamków samochodowych np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat i pomogło. Pryskaj od dołu od pedałowi na pewno pomoże. Pamiętaj podłożyć ręcznik papierowy lub szmatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie jest tez tpodobny problem ,wrzucam link do filmiku  myslicie ze wcisniecie tego smaru cos pomoze ,czy to cos innego moze byc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem ze stukaniem, pojawia się on przy maksymalnym dokręcaniu kierownicy w lewo i odkręcaniu, przy ruszaniu i przy dohamowywaniu. Używałem smaru w spreju jak ktoś wyżej radził nic nie pomaga. Dołączam linki do filmów z nagraniem z mojego przypadku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak stuka ale niestety wymiana walka nie pomogła. Wymieniłem nawet ten krzyżak co jest w kopulce już na przekladni. Okazało się że stuka w środku w przekladni ale jedynie ruszając kierownica na boki. Na zgaszonym słychać bardzo wystarczy lekki ruch kierownica. Na odpalonym trochę mniej ale słychać i czuć przy dynamicznym ruszaniu kierownica na boki. Dodam że na dziurach, progach itp nic nie stuka. Luz najprawdopodobniej jest pomiędzy tym walkiem ktory juz jest w środku a listwa w przekladni.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po filmach wnioskuje że u was jest co innego bardziej jakby coś się naprezalo i puszczalo. U mnie stuki są tylko przy nawet minimalnym ruszaniu kierownica raz w lewo raz w prawo.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...