Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zestaw wahaczy


piogorski

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem nie dużo 3-4 tyś, montaż poprawny, wahacze ustawiane według ELSY. Zresztą nawet gdyby dokręcisz wahacz na podniesionym aucie to tuleja dostaje po d*pie a poleciały sworznie, zaczęły skrzypieć na postoju przy kręceniu kołami

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ustawiałeś do zawiasu 1BV o ile taki opis istnieje czy do 1BA? Z tego co pamiętam to był tam jeden opis, dlatego mówią że przy obniżonym zawiasie lepiej założyć nie dokręcając, a dopiero jak się ułoży dokręcić, wtedy większa pewność że będzie pracować w tym właściwym przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez właśnie się nad tym zastanawiałem bo jednak 1 BV jest niżej a opis jest tylko jeden do standardowego zawieszenia ale tak jak napisałem pozycja dokręcenia wahacza tyczy się poprawnego zakresu pracy tulei a nie sworznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, ogóle podczas jazdy nie stukał i po wymontowaniu nie miał luzów ale jednak przy kręceniu na postoju dość głośno skrzypiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy podważają gumę, wstrzykują tam porcję dodatkowego smaru i prawdopodobnie znacznie dłużej to wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by pomogło ale juz byłam tak zdenerwowany ze zakupiłem Lemy i to już typowo przeznaczone dla zawieszenia 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby przyszło wymieniać komplet na Lemforder to już raczej kupiłbym coś innego bo faktem jest ze dwa górne kosztowały niewiele mniej niż cały zestaw MasterSport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja części zawsze kupuję albo w ASO albo najwyższej jakości zamienniki, wszystko zależy co to jest i gdzie montowane i mam święty spokój na długi, długi czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

MS - dolny lewy główny wahacz wytrzymał 20 tys. km - kicha

zakupiłem RTS - ponoć dobra firma bo w sklepie tylko taki mieli z górnej półki (wymontowany był z TRW ze znaczkiem audi i jak zakupiłem auto (przebieg 137 tys. km ) z tym wahaczem to wytrzymał do przebiegu 220 tys. - brak wpisu w książce serwisowej że był wymieniany wahacz).

zobaczymy ile wytrzyma

przejechałem się na MS i teraz na każdym nowym wahaczu graweruję przebieg i przy okazji testuję firmy - teraz górne wahacze firmy TRW

Edytowane przez AREK112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wachacze z innej beczki, mam drugie audi i w obydwu znajomy mechanik regenerował. W A4 B5 zrobiłem ponad 70 tkm i były super, a w B7 jak narazie dobija 15 tkm i jestem zadowolony. Innych nie testowałem, nie chcę narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobre i wytrzymałe są, MEYLE HD cena dobra, i wytrzymałe, przejechane już 60tyś.i nic nie stuka nie puka ,na sportowym zawieszeniu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cenę które chcą za meyle to już musi fruwać choć ja do tej firmy nie mam przekonania. To pakowacz a nie producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do auta z gwintowanym zawieszeniem jakie zamienniki polecacie? Zaczyna mi się już dół odzywać i pomału rozglądam się, ale niektóre ceny zabijają. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno porządniejsze niż najtańsze.

Rts, lemforder meyle względnie febi/swag myślę możesz pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was,mi też się powoli zbliża wymiana wahaczy, ogólnie nic nie puka ale na postoju jak kręcę kołami na maxa to koła mi się kładą powoli,wydaje mi się że gumy są już słabe,mam gwinta i 18 calowe koła 9.5 szerokie pewnie zawiecha w tyłek dostaje.mam kumpla który ma sklep z częściami i oferuje mi komplet wahaczy firmy hart montował ktoś takie? warte zakupu? cena chyba 650zł ponoć gwarancja 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...