Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie zapamietajcie do kazdych nizszych sprezyn niz 1BA trzeba dawac specjalne amorki czyli albo ori sline albo bilstein b8, koni str nie jestem pewny ze nie nadaja, patrzac na ich cene watpie w to

jakbym nie naczytal sie po forach glupot jak to super jezdzi amorek 1BA z eibach -30 to bym nie popelnil tego bledu....za ktory teraz musze zaplacic dwa razy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie zapamietajcie do kazdych nizszych sprezyn niz 1BA trzeba dawac specjalne amorki czyli albo ori sline albo bilstein b8, koni str nie jestem pewny ze nie nadaja, patrzac na ich cene watpie w to

jakbym nie naczytal sie po forach glupot jak to super jezdzi amorek 1BA z eibach -30 to bym nie popelnil tego bledu....za ktory teraz musze zaplacic dwa razy :P

Święte słowa . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ze potrzeba o skroconym skoku,nie mówię o 1BA...Chce się dowiedzieć czy Koni STR.T sa właśnie takie.Najlepiej jakby ktoś jeździł na ori 1BE oraz Koni i moze na własnym doświadczeniu porownac te dwa amory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na Koni STR.T i sprężynach H&R -35mm. Z tego co wiem nie są to amortyzatory o skróconym skoku ale bardziej usztywnione od serii. Zrobiłem już jakieś

10 000km i jest wporządku. Auto jest sztywne i stabilne do codziennej jazdy rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te koni str to cos takiego jak bilstein b4 sport, skok normalny wiec zupelnie sie nie nadaja, auto bedzie po jakims czasie podskakiwac jak pileczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem co będzie za jakiś czas. Na razie jestem zadowolony i nie ma żadnego efektu podskakiwania. Decyzja należy do każdego indywidualnie ;)

Znalazłem dwa różne opisy z których wynika, że jednak nadają się do obniżonych sprężyn....

http://www.otokoni.pl/strt-kit-m-23.html

http://xteam.pl/3-koni-strt

Edytowane przez gregor2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak pisza oficjalnie, ale jak to sie ma w praktyce nie mam pojecia. Niemniej jednak istotne jest tez obnizenie roznie ludziom siada, jak ktos ma na eibachu 65cm to moze i amorki ori 1BA jako tako beda dzialac. W koni STR jakos nie wierze bo kosztuja tyle co zwykle zamienniki.

Dla mnie to jest nieporozumienie, przy szybszych przejazdach po nierownej drodze z nierownosciami poprzecznymi tanie amortyzatory na obnizeniu nie dzialaja. Jesli ktos tego nie czuje znaczy ze jezdzi po idealnej drodze do 90km/h :lol:

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do kolegów którzy montowali zestaw Koni str.t + eibach pro kit -30mm, jakie montowaliście odboje zwykłe czy skrócone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są na zdjęciach kilka stron wcześniej. Podejrzewam, że zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nalezy zakladac odbojow 1ba do auta obnizonego. Bo auto albo bedzie czesto dobijac albo zawsze bedzie lezec na odbojach.

Link do skroconych zamiennikow gdzies tu byl w watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nalezy zakladac odbojow 1ba do auta obnizonego. Bo auto albo bedzie czesto dobijac albo zawsze bedzie lezec na odbojach.

Link do skroconych zamiennikow gdzies tu byl w watku.

Ja wrzucałem gdzieś link .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Powiedzcie mi jeszcze czy wymienialiście górne mocowania amortyzatorów? Pewnie zależy to od stanu w jakim się znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Powiedzcie mi jeszcze czy wymienialiście górne mocowania amortyzatorów? Pewnie zależy to od stanu w jakim się znajdują.

Ja nie wymieniałem , tak jak piszesz zależy od stanu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie o takich amorkach jak AP o skróconym skoku. Miał ktoś styczność z ta firma?


Wymieniłem amorki z tyłu na AP. Odczucia jak narazie pozytywne. Zobaczymy jak z trwałością bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy orientuje sie ktos czy sa krotsze odboje niz te 77mm?

https://kayaba.istore.pl/pl/odboj-vw-amort-p-passat-a4-96-meyle-1004120030.html?partner=1992


potrzebuej czegos do eibacha -40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy orientuje sie ktos czy sa krotsze odboje niz te 77mm?

https://kayaba.istore.pl/pl/odboj-vw-amort-p-passat-a4-96-meyle-1004120030.html?partner=1992

potrzebuej czegos do eibacha -40

Oryginalne odboje w zawiasie 1BE , BV mają długość 85mm . Faktycznie te co podałeś i ja też mam takie mają 77mm , krótszych nie znajdziesz ale zawsze możesz trochę je podciąć .

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...