Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli odległośc od rantu błotnika do gleby? Jeżeli o to Ci chodzi to powinno teoretycznie byc 65cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat kupić amorki nowe s-line czy bilstein b6 do sprężyn eibach -30 dodam ze cena podobna ok 430 zł


Które będą się lepiej sprawowały lepszy komfort ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znalezc kogos kto mial i ori sline i bilstein b6.

A moze lepiej b8 ktore faktycznie przystostowane jest do obnizonego zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 jest do serii i nie są to amorki do krótszych sprężyn dopiero B8 są dedykowane do nizszego zawiasu dlatego nie wiem czy nie lepiej kupić ori s-line


Panowie amorek bilstein B8 nie uważacie ze dolne mocowanie jest trochę za nisko ?

a6a62e6fe30670bb.jpg


Poniżej koni

IMG_20141119_191436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie ori niż b6 ale jak Cię stać to bierz 4 szt B8, na pewno będziesz bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze b8 bedzie lepsze niz ori sline. Pamietajmy ze te ori sline to wcale nie to samo co wyjezdza w fabryce z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak założę B8 to przód będzie niżej niż tył o ok 1 cm kiepsko to będzie wyglądało .


Teraz mam równo przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam podobny problem z wyborem amorkow. Posiadam sprezyny eibach pro kit -30mm, ori amorki czerwone 1BE. Mam do wyrzucenia tylne , przod ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się jeżdzina eibach -30 plus s-line lepiej niż na całym zawieszeniu s-line ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porwnania ,gdyz kupilem juz auto z eibachem. Poprzedni wlasciciel zmienil sprezyny , bo jedna pekla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam podobny problem polecialy mi amortyzatory i chce wymienic ale nie wiem czy na orginalne czy b8??

jaka cena za komplet orginalnych a jaka za b8??

i gdzie najlepiej kupic??moze ktos polecic jakis sklep lub sprzedawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz wrzucę porównanie, jak to u mnie wygląda po kolejnych wymianach. Może to komuś pomoże przy wyborze. Sam byłem ciekaw tego porównania i w szoku jestem, że auto stało kiedyś tak wysoko. Chociaż teraz mam wrażenie, że i tak jest za wysoko :)

Na dzień dzisiejszy na setupie Eibach ProKit + Koni STR-T zrobiłem ok. 10 tys i wszystko jest ok.

Na setupie z Bilstein B8 było by pewnie niżej, ale cena amortyzatorów prawie dwukrotnie wyższa.

Obecnie na letnich oponach jest ok. 65cm do rantu błotnika. Poprzednie koła letnie miały zły rozmiar (mniejszą średnicę), więc teoretycznie auto stało by jeszcze niżej.

1BA + KYB opony 215/45 R17 (sprężyny się kończyły i była motorówka)

20130522_174253.jpg

1BE + KYB opony 215/45 R17

20130528_181830.jpg

Eibach ProKit -30 + Koni STR-T opony 225/45 R17

IMG_20150711_133358.jpg

Eibach ProKit -30 + Koni STR-T opony zimowe 205/55 R16

IMG_20150222_104237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych dwóch zdjeciach masz allroad'a, pozniej juz lepiej, pomijajac fakt ze zakladajac węższą opone, powinienes zapakowac profil 50 a nie 45.

Ta 225/45/17 jeszcze obejdzie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś spodobało się koni STR niech zaglądnie :hi:

http://olx.pl/oferta/amortyzatory-koni-str-audi-a4-b6-CID5-IDaTCYD.html#dae9015b5b

Nie moje :P

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na wstepie chciałbym przywitac wszystkich klubowiczów.Mam problem odnosnie tylnych amortyzatorow w audi a4 b6 1.8t 150 km AVJ 2002r, obecnie sa jakies czerwone z napisem 2M z ktorych lewy sie wylał jakiej firmy amortyzatory byscie polecili do oryginalnych sprezyn kayaba ja myslałem nad sachs lub kayaba prosze o porady pozdrawiam.

Edytowane przez 111189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastapic orginalne amorki 1BE, tymi amortyzatorami SACHS 312 784 Audi A4 ? . Montowal ktos taki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki s-line na przód jak widać nowe robią już czarne .

d4154648e0faf.jpg

Cenowo jak wychodzi komplet przód i tył ??

Pytam bo powoli pasuje szukać zestawu i mam dylemat czy brać S-line 1BE, Bilstein B6 czy Koni STR.T

Edytowane przez szczuras85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...