Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Synhronizacja rozrządu a spalanie.


Delfin32

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, wydechowy wałek nie ma czujnika i można go ustawić tylko na znaki a do tego trzeba bodajże sciagnac zderzak. Mam -2.8 ssacy po korekcie na -1.0 trzeba regulowac wydechowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ w żadnym wypadku-ryja nie ruszasz , Wystarczy dobre światlo aby widzieć pokrycie się znaków na kole wału korb.ze znakiem na obud.rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po SotoM: Piękny dostęp po ściągnięciu plastikowej osłony.

-1 dobry wynik

Ja staram się ustawiać jak najbliżej 0.0 +1.5 by dotrzeć do magicznego punktu kiedy nie ma trzepania silnikiem i spalanie jest jak najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ustawiłem, przeskakuje między -0.5 a -1, było poprzednio -3.4 jak się okazało, w spalaniu na trasie nie zauważyłem większej różnicy na plus czy minus za to silnik jakby bardziej miękko pracuje i za autem tak nie gryzą spaliny.

Wysłane przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj też za bardzo nie odczułem różnicy, być może dlatego, że gdy auto miało wgrywanego wirusa była zrobiona także korekta dawki paliwa aby na ciepłym silniku długo nie kręcić rozrusznikiem, albo muszę poczekać aż na zewnątrz zrobi się chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze rowniez zauwazylem ze srednie spalanie w moim AVFie przekracza 7 litrow z tego co pamietam bylo mniej ponizej siedmiu a jak zona jezdzila to nawet ponizej 6,5l czy vagiem idzie sprawdzic ile pali? Czy to normalny wynik?

Wysłane z mojego Szajsunga

Założę się , że jak wsadzisz żonę z powrotem za fajerę , to spalanie wróci do takiego o jakim piszesz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz do żony psa to spadnie poniżej 6.5. :D

SOry. Musiałem.

U mnie 9.0 to super wynik. Gość ma 7+ i już szuka diabła w czarnych pomalowanych paznokiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobry warsztat w Warszawie do ustawienia synchronizacji w 16V, mam nowy rozrząd ale mój warsztat nie wie za bardzo o co chodzi z ustawieniem synchronizacji, na znaki wyszło -1,96, chyba że jak dobrze czytam trzeba tylko lekko ruszyć wałek dolotowy, sprawdzić odczyt w VAG i to wszystko? - może sam zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobry warsztat w Warszawie do ustawienia synchronizacji w 16V, mam nowy rozrząd ale mój warsztat nie wie za bardzo o co chodzi z ustawieniem synchronizacji, na znaki wyszło -1,96, chyba że jak dobrze czytam trzeba tylko lekko ruszyć wałek dolotowy, sprawdzić odczyt w VAG i to wszystko? - może sam zrobię...

Tu masz opis jak to zrobic:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269687-prawidlowy-kat-synchronizacji-w-20-tdi-16v/#entry3930239

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...