Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b5 by DaN0


DaN0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Po cichu przez jakiś się przyglądałem Waszym pojazdom, i stwierdziłem, że czas napisać o mojej A4.

-Rocznik 1996
-Posiada najmocniejszy silnik 2.8 V6 ACK 193KM quattro

-4 elektryczne szyby

-Podgrzewane dupska z przodu

-Kierownica S-line

-Obniżające zawieszenie (marka nie znana, tak już kupiłem od poprzedniego właściciela, nie wiem o ile, ale niżej znajduje się foto porównywające moje A4 do ori)

-Climatronic

-Tempomat

-Manualna skrzynia biegów (5 biegowa)

-"Kredens" w wnętrzu (Wykończenie drewnem)

-Był sobie telefon, a raczej jego sama stacja dokująca, którą wyrzuciłem.

Foto kilka dni po zakupie:

dl72lrsq.jpg

8k9fvad7.jpg

qjjd3er2.jpg

ai7b4qnr.jpg

ib4y9o5m.jpg

pqthur4j.jpg

Pierwszym modem w samochodzie była zmiana końcówki tłumika, na ten co widać na zdjęciu. Wcześniej była podłużna rura wygięta ku górze, w której dosłownie mieściły się dwa butelkowe browary. Kilka tygodni później wyciąłem katalizatory, ale tłumik środkowy został i zostanie ori.

Kolejno do wymiany poszły przednie światła. Byłem zmuszony, gdyż kierunkowskaz mi wypadł na dziurach :kox:

7c6533gn.jpg

xfb5qvh8.jpg

(Obok Audi to mój poprzedni samochód ;) )

Teraz przejdźmy do czegoś bardziej kontrowersyjnego. Jak wiadomo są gusta i guściki, nie każdemu się to podoba, ale mi się spodobało, a jest to...

36iqwr3e.jpg

Taa.. czerwony znaczek & lusterka & Wunder baum. Na zlotach nie ma kogoś, kto by się za nim nie zobaczył. Oczywiście nie zawsze są pozytywne opinie, lecz zdecydowanej większości się podoba. Teraz zapraszam na mini sesję:

z5hxmngc.jpg

xslpk7zk.jpg

qcwabfkv.jpg

9osd353f.jpg

Nie obyło się bez kilku przygód. Od kwietnia wyciągałem skrzynię biegów, rozwaliło się łożysko, 400zł za używkę, bo nigdzie (ani w ASO, ani w Niemczech) nie było! Wymieniłem rezystor wentylatora.

Wskazówki od temperatury wody i oleju wariują. Zepsułem sam sobie FISa. Muszę wymienić uszczelki pod głowicą.

edit

Plany:

-Geometria kół

-Odświeżenie lakieru

-Pomalować koła na czarno-czerwono

-Wywalić światło stopu z półki (irytuje mnie tylko da dziura co zostanie)

-Air ride

-Kompresor

-Audio (chcę iść bardziej w czystość dźwięku, niż bezsensowne napindalanie basem)

-Okleić kredens (na listwy chcę czerwony karbon, ale od przełączników do panelu klimy nie mam pomysłu)

-Obicia siedzeń - czarna skóra+czarna alkantra+czerwona nić

-Obicie kierownicy + mieszek - czarna alkantra+czerwona nić

-Inne lampy tył

-Inna gałka biegów (bo jest w drewnie, ale nie chcę ori, albo z s-line)

-Żółte halogeny w zderzaku. Zderzak zostawiam, kratki przerabiam

-Detale, kosmetyka

Edytowane przez DaN0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tą czerwnienią, ale poszedł bym w pełne liftowe lampy z przerobione na bixa. Lusterka poszukaj lewego od angola i wywal spoiler a zamontuj listweke z M3, będzie o wiele lepiej wyglądać :wink: Powodzenia w dalszych pracach nad autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluje na takie aluski 16" . Jeżeli chcesz sie pozbyc to moge je wziasc :D
Projekcik jak najbardziej na +. Fajnie, bo chcesz obejść monotonie.
Pierwsza fotka z mini sesji, zdecydowanie można kraść na pulpit! :D
Szkoda tylko, ze masz te ringi z przodu. Sam je kiedys chcialem, ale zwatpilem :P
Fela robi robote!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie prawe lustro z angola, ale z Passata b5 i nie pasuje. Nie można też przełożyć bebechów, a już je przemalowałem na czerwono :x Tylna lotka zostaje, podoba mi się, jest subtelna i dodaje nieco charakteru :) Przednie lampy już zostawię jakie są ;) Może zamiast czerwonych postojówek podświetlę samą soczewkę na czerwono.

Felgi to 17" Binno B1000. Zostawiam je, tylko przemaluje ;) A w światłach nie ma ringów, tylko pierścień dookoła jest chromowany, ale nie chce mi się już ich rozklejać.

Na teraz przerabiam boczne kierunkowskazy na wzór świateł z przodu, czyli czarny odbłyśnik, czyste szkło (porównanie przed przeróbką i po)

b3m3rnmq.jpg

Jedna jedyna wlepa: "Lewy pas to nie kółko różańcowe"

sunygm52.jpg

"Co pasja stworzyła, niech marka nie rozdziela"

dpxotn2n.jpg

y3raxjn2.jpg

Edytowane przez DaN0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ślizgi już zamówione (te przykręcane do karoserii), jutro jadę też do elektronika po pierdółki do przednich lamp, muszę coś pokombinować ze ślizgami (w zderzaku, bo powycierane) i pozwiedzać okoliczne szroty za lewym odbojem i osłonami do halogenów.

Jeśli ktoś ma na zbyciu odbój, osłony halogenów i same halogeny to proszę o kontakt :)

PS: Spasują kratki+halogeny z A6 C5? Chodzi mi o wymiary, bo kratki i tak muszę przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3rjqyq43.jpg
b5a2tszt.jpg

Zabawa ze zderzakiem. Miejsce na rejestrację na gładko i zaszpachlować odpryski. Spoiwo do plastiku nie chciało łapać, a był ten sam rodzaj, oraz kilka innych było sprawdzanych, więc zdecydowałem, że załatam to żywicą z matą szklaną :v Kolor już dobrany pod kolor zaślepek ze spryskiwaczy, więc myślę, że nie będzie się różnił odcieniem. Odbój już zakupiony, ślizgi też, dalej nie mam pojęcia co zrobić ze ślizgami w zderzaku, a one są najbardziej powycierane.

Halogeny także już się grzeją u mnie, ale z A6... I tu problem, bo są za duże, tak jak one są oryginalnie pod skosem to nie wejdą, więc je przekrzywię na prosto, ciekawe jak to świecić będzie?

Mam jeszcze pytanie do Was. Czasem w samochodach spotykam stroboskopy, ale w postojówkach. Miga se po jednym impulsie raz lewy, raz prawy. Wiecie gdzie to można dostać? Albo jak się to zwie? A może ktoś chce się tego pozbyć? :) Na allegro oglądałem to jakieś chińskie 2943975 dupiatych funkcji to miało, jakieś lipne diody, a cena po 80zł. No sory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zaczynasz agrotuning robic odpusc te stroby......jak szalejesz z halogenami to z octavi2 zapodaj bo na yt widzialem h5 z nimi i ciekawie to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z tymi stobo... też uważam ze powoli zaczyna wchodzić tu bezguście agro...

Dziwne że zderzak Ci sie nie chciał spawac, to zwykły spawalny plastik, mozna z nim cuda robić... gdybyś troche poycztał to byś miał już ogarniete halogeny, tak to kupiłeś lipe i teraz bedziesz tworzył jeszcze większą lipe. Wystarczyło wejsć na warsztat i przeczytać wątek, zwykłe poliftowe halogeny mogłes tam zamocować(odpowiednio krakte przerobić i na stałe do niej wmontowac halogen).

ślizg do przedlifta kosztuje ok 30zł w sklepie, fabryczny! Lusterko kupiłes hu.. wie po co od passata(jak by było takie same z wygladu), na alegro spokojnie kompletne do przedlifta w kolorze kupiłbys za 50zł, tyle co trójkąt przełożyć ze starego i gra...

http://allegro.pl/lusterko-audi-a4-b5-prawe-elektryczne-95-99r-i4667098640.html

Tak pozatym jest to wredny kolor jesłi chodzi o malowanie.

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się niechlubnymi opiniami o czerwonych dodatkach. Przede wszystkim Tobie musi się podobać no i wg. mnie wyglądają całkiem fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone emblematy spoko ale lusterka już nie za bardzo... :kwasny: lusterka walnij w kolor nadwozia i będzie o niebo lepiej :decayed:


Tak pozatym jest to wredny kolor jesłi chodzi o malowanie.

Kowi wiem coś o tym :P najbardziej widoczne jest to w cieniu... w słońcu jest już spoko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowi87 Widzisz, a jednak nie chciał łapać, nawet kawałek z tego samego zderzaka. 2 miesiące polowałem na halogeny z polifta, a wiem jak na warsztacie robili, bo chciałem sam podkraść pomysł (tyle, żeby to nie przykleić klejem na gorąco, tylko pospawać). Ślizgu NOWEGO ze zderzaka nie dostanę. Chyba, musiałbym do ASO zadzwonić. Jak już są, to używki, a ch... wie w jakim stanie, mogą być nawet gorsze od tych co mam.

Lusterko dostałem, nie kupiłem, a darowanemu koniowi z zęby się nie zagląda. Mój błąd, że najpierw tego nie przypasowałem, ale cóż, grunt, że nawet na tym zarobiłem ^^

Co do koloru, oczywiste, że rzecz gustu, a z gustem jak z d*pą - każdy ma swoją. Każdy też wie, że na zdjęciach inaczej to wygląda, niż na serio. Ale co ja się będę tłumaczył :D

Dziś przyszedł mi czujnik prędkości. Ten mój nie działał po wymianie przedniego dyfra, dostałem drugi, też nie działa, a popołudniu zakładam kolejny ^^ Ciekawe, czy coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgu nowego nie ma? chyba żartujesz, byle sklep motoryzacyjny ściągnie Ci to z ASO ;) poliftowy ślizg jest 2krotnie drozszy od przedliftowego. a co do halogenów ostatnio z kumplem działaliśmy, kupił bez problemu używki. Osłonki z polifta darowaliśmy, wyciał sobie z nadkola używanego(akurat jest krzywizna), wszystko pospawane i pryśniete lakierem. A co do zderzaka to ja nie wiem co za fachowca trafiłeś, jeden z lepiej spawalnych plastików na rynku w tym zderzaku siedzi, polift z tego samego materiału, w tamtym roku cały zderzak zmodernizowałem uplastikmena.


W jeden dzień od pomysłu halogeny kompletne kupiliśmy, a Ty piszesz że 2 miechy szukałes, no proszę Cie :lol:

http://allegro.pl/halogeny-audi-a4-b5-komplet-i4627445759.html

wystarczy poszukać, mówią że za darmo to i ocet słodki, ale czy warty spróbowania ? :decayed:

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się

1428608449_by_DaN0.jpg?1428608450

Szykuje się kapitalka silnika + tuning, do którego trzeba silnik rozebrać, czyli wałki i takie tam duperele. Uszczelki silnika chciałem od samego początku robić, a że rozciekła mi się maglownica, to przyśpieszyło prace. Przy okazji regeneracji przekładni oddam również wał napędowy.

I już z góry zaznaczam, że remont będzie dość długo trwał, bo hajs sie nie zgadza ;) Planowany wyjazd okolice września.

PS: Zderzak z eSki już siedzi (wymagał spawania, bo był pęknięty) i szukam halogenów, oraz dokładki z Cupry. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, pisać! ;)

10989200_622226754544973_764114813641164

Po kapie przyjdzie czas na felgi, a będą to Momo Rush 18"

IMG_3027.JPG

Edytowane przez DaN0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...