Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 1.8t spalanie


pcmirek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jakie macie opony...

U mnie na 235/45 17 pali średnio 8l benzyny przy 100-120kmh na autostradzie. Miasto 11-12l. Teraz mam lpg i średnia wychodzi ogólna z 400km ok 10-11l. 1.8t avj 150KM. PÓki co seria bo ogarniam benzynę po nieudanym chipie., ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kapci na zimowe 205/55/16 spalanie lpg w okolicy 12l/100km

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nisko te spalanie podajecie, ja mam Quattro 170KM wersja USA w automacie i instalacja LPG 4generacji STAG, miasto to tak nawet 17-18 litrów może być, trasa przy prędkościach 100-140 (trochę autostrady bez szaleństw) to realnie 12.5 gazu (obliczone wg tankowania) fis pokazywał 10l . Opony 215, box na dachu. Auto nie ma błędów w komputerze jeśli chodzi o mieszankę/ silnik itp.

Dodam, że jak miałem quattro w automacie A6 2.7 biturbo to paliło niewiele więcej 20 miasto, 15 trasa też LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio wyszło średnia z 450 km miasto 70%/30% trasa 9litrów ! i jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Kapcie 16" , manual, FWD. W typowym mieście wychodzi bardziej koło 11L. LPG mi pochłania 16L !, ale mam reduktor rozwalony , a że mam nową głowicę to żeby jej nie doj**ać jeżdżę na PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jezdze tylko do pracy, okazjonalnie trasa nie wiecej niz 50km

24 grudnia zalalem caly zbiornik, 67 litrow prezent na swieta :D

wczoraj musialem zatankować znowu a przejechane bylo 450km

czyli wychodzi jakies 15 litrow na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5 lub 7 lpg , to mniej niz producent podaje benzyny , ja pier... żenada, ma palic 10 na rasie 12-13 w miescie nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFB + LPG: miasto około 11,5 gazu, trasa da się śmiało poniżej 10 zejść jeśli się jedzie w miarę spokojnie, a tak w miarę normalnie to 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5 lub 7 lpg , to mniej niz producent podaje benzyny , ja pier... żenada, ma palic 10 na rasie 12-13 w miescie nie inaczej

To widzisz - niektórzy to czarodzieje, tylko jeszcze nie rozkminiłem kogo starają się zaczarować, siebie czy innych :-)

U mnie latem na 235/45R17 to 11.6l LPG/100km (średnia z ok. 10kkm), zimą na 205/55R16 to również około 11.5 (średnia z 4kkm), ale:

1. jak się kręci dookoła i korzysta z quattro to spalanie z tak przelatanego baku wychodzi sporo wyższe od średniej

2. jak jeżdżę normalnie (np. jak smutny człowiek w FWD) to w trasie schodzę do 10.5l/100km i jest to łatwiej osiągalne niż latem na 17tkach.

3. trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że zimą przejście na LPG jest później niż latem i średnia paradoksalnie wychodzi taka sama.

Gdybym w lecie jeździł na 205/55R16 to spalanie zapewne byłoby w granicach 11.2/100km LPG.

PS. a na "Oszą" dzisiaj LPG było po 1.55zł/1l... choć i tak korzystam z droższego Orlenu to miło widzieć takie ceny. :D

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.6 pali tyle co 1.8 t :facepalm: Ehh...

Dokładnie kolego. Ja jeździłem przez pewien czas Golfem IV 1.6 i paliło mi to w mieście równe 10 litrów. Za 200 zł 100 kilometrów (paliwo trochę droższe było wtedy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć dlaczego silnik 1.6 był montowany do tej budy. Przecież można było włożyć 1.8 bez turbo to chociaż jakoś to by jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć dlaczego silnik 1.6 był montowany do tej budy. Przecież można było włożyć 1.8 bez turbo to chociaż jakoś to by jeździło.

By w cenniku można się było pochwalić niską ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście 12 lpg przy lekkiej jezdzie.
Trasa na tempomacie,max 140 to 10 l.
Zmierzone tylo tankowaniem do pełna.
Co do pb to nie podaje info z fisa,nie takowałem do pelna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie B5 AEB FWD spala w trasie 6,9-7,5 litra na krajowych i 7,5 - 8,5 w mieście. W trasie jest to jazda normalna, czyli czasami wyprzedzanie, ale prędkości 110-120, na długiej prostej do 150 km/h. Brakuje 6 biegu :( A w mieście głównie dojazdy do pracy 5 km w jedną stronę, po drodze 6 rond, raczej bez korków. Silnik ma 315 kkm przebiegu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje pali w miescie około 14litrów benzyny na odcinku 7km wiec nawet sie nie rozgrzeje lpg pali 15-16 na 100 w miescie tez na trasie przy 140 spali około 12 litrów pb przy jezdzie emeryckiej do 110km to spali nawet 9litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 w mieście jazda spokojna , poza miastem ( dojaz do pracy 40km )pali ponizej 10 l ,jazda spokojna.Inaczej nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie pali mi koło 7 a w mieście koło 9 czasami nawet 10:) Tylko, że ja mam w automacie wiec troszkę więcej spali niż w manualu:)

To masz kolego chyba ciężką nogę na gazie?

a moje pali w miescie około 14litrów benzyny na odcinku 7km wiec nawet sie nie rozgrzeje lpg pali 15-16 na 100 w miescie tez na trasie przy 140 spali około 12 litrów pb przy jezdzie emeryckiej do 110km to spali nawet 9litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie pali mi koło 7 a w mieście koło 9 czasami nawet 10:) Tylko, że ja mam w automacie wiec troszkę więcej spali niż w manualu:)

To masz kolego chyba ciężką nogę na gazie

a moje pali w miescie około 14litrów benzyny na odcinku 7km wiec nawet sie nie rozgrzeje lpg pali 15-16 na 100 w miescie tez na trasie przy 140 spali około 12 litrów pb przy jezdzie emeryckiej do 110km to spali nawet 9litrów

nie wiem czy ciezka ale na takich trasach jak ja robie musi tyle palic i mi nikt nie powie ze nie,za to jesli tobie pali tyle co piszesz to chyba do 50km na godzine jezdzisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia 12 LPG. Na trasie przy emeryckim 110-120 8.5. (skrzynia 6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...