Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Przy 2000-2100 obr. drży nadwozie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problem typy, że przy 2000-2100 obrotów w moim Audi a4 1.9 tdi 1996 drży nadwozie. Na niskich biegach jest malo odczuwalne, ale na czwórce i piątce to już przeszkadza mi jest mocno odczuwalne. Ktoś sie spotkał z podbnym problemem? i jak to rozwiązać??

Opublikowano

sprawdz poduszki silnika i skrzyni, może łacznik elastyczny za turbiną (ta siatka) , może koło dwumasowe(czarny scenariusz zmora włascicieli audi) trudno coś poradzić , a może kąt wtrysku............ takie moje luźne przemyslenia :one: :diabel2:

Opublikowano

czerwony baron, chyba powiedziałeś wszystkie możliwe przyczyny :D

No chyba, że sobie przycina pasek od płaszcza :D A tak serio to ja bym obstawiał poduszki, albo układ wydechowy Ci siadł po latach i jest mu troche ciasno ;)

Opublikowano
Witam. Mam problem typy, że przy 2000-2100 obrotów w moim Audi a4 1.9 tdi 1996 drży nadwozie. Na niskich biegach jest malo odczuwalne, ale na czwórce i piątce to już przeszkadza mi jest mocno odczuwalne. Ktoś sie spotkał z podbnym problemem? i jak to rozwiązać??

ja się spotkałem w ex-b4. Wymieniłem poduszki silnika,poduche skrzyni biegów, opony, tarcze, zrobiłem cała zawiechę - okazało się że to wtryski lały. Zmieniłem wtryski na nowe i jak ręką odjął. Wiec jak koldzy mówią - najpierw kąt wtrysku, a potem wtryski. Nówki na allego kupisz już od 800 zł.

Opublikowano

a dwumasa sobie daruj bo w 1Z go nie ma

Opublikowano
a dwumasa sobie daruj bo w 1Z go nie ma

zgadza sie ale on moze miec juz AHU :P

Opublikowano

w nazwie tematu jest 1Z.... :one:

Opublikowano
w nazwie tematu jest 1Z.... :one:

fakt nie zauwazylem :P

stawiam na cos z wtryskami :diabelek:

Opublikowano

ja miałem ostatnio to samo. Wyważłem wszystkie koła i napełniłem je azotem dolegliwosc zgineła jak ręka odjął

Opublikowano

obejrzyj sobie tłumik drgań ten między turbina ,a katem dzis wycinałem kata i tez miałem buczenie w pewnym obrotach wymienił mi gostek też ten tłumik drgań choć wyglądał na dobry twierdził ,że to powoduje drgania i po...... cisza tylko piękny gwizd turbinki.

Opublikowano

Mam nadzieję że oddał Tobie wkład katalizatora.

Opublikowano

mówił że to już śmieci z azbestem,porcelaną i oddają to do utylizacji choć coś słyszałem że ktos skupuje stare katy,ale to były faktycznie same potłuczone białe kawałki

Opublikowano

kupuja wlasnie ten wklad....chyba cos za 100pln

Opublikowano

Za takiego z AFN`a dają około 200zł, może być cały ,pokruszony. No to się dałeś przewalić tak jak ja :zly: . Popatrzcie na allegro.

Opublikowano

andrzej710127, spróbuj odzyskać ten wkład... Jak się nie da, to się chociaż umów na jakiś spory rabat przy następnej naprawie. Trochę to jednak kosztuje.

Tam w srodku nie ma chyba azbestu :582: Ale kiciarz ten mechanior..

Wewnatrz sa jakies metale szlachetne czy cuś, nie chce mi się już szukać dokładnie.

Opublikowano

jezeli dobrze pamietam to miedzy innymi platyna

Opublikowano
jezeli dobrze pamietam to miedzy innymi platyna

dobrze pamietasz .... ;)

Opublikowano

Witam

mam ten sam problem -występuje w przedziale 1800-2000 obrotów. Drgania są odczuwalne w podłodze nawet w siedzeniu pasażera...

wszystko sprawdzone podychy wydech... .

Tak jak pisze w inny poscie podejrzewam jeszcze łozysko w mechaniźmie róznicowym....

chyba że to wtryski leją... Czy podpiecie do kompa wyjaśni całą sprawe z wtryskami.... ?

jak mozna to sprawdzić.... ??

Opublikowano

wyjasni :)

na spocie mozesz mozemy Ci zrobic logi

Opublikowano
  • Autor
Witam

mam ten sam problem -występuje w przedziale 1800-2000 obrotów. Drgania są odczuwalne w podłodze nawet w siedzeniu pasażera...

wszystko sprawdzone podychy wydech... .

Tak jak pisze w inny poscie podejrzewam jeszcze łozysko w mechaniźmie róznicowym....

chyba że to wtryski leją... Czy podpiecie do kompa wyjaśni całą sprawe z wtryskami.... ?

jak mozna to sprawdzić.... ??

Witam.

Wydaje mi się ze silnik drzy również na postoju. Wiec powodem tych drgań powinny być elementy wirujące: koło pasowe wału lub coś w sprzęgle, być może tarcza. Ja chyba przejrzę sprzegło i tam poszukam tej wady.

Przyciskając lekko (ręką) pedał sprzegła odczuwalne jest delikatne drganie pedału (tak jak by tarcza była nierówna)

Piszcie jak jest u was. Dzięki :a4fan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.