Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd kolektora ssącego P201500

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wyprogramowali mi z kompa kolektor, mechanicznie nic nie było robione i następnego dnia pojawił mi się błąd:

5182- Particulate Trap Bank 1: Efficiency Below Threshold
P2002 00 [237]- Defective

Wypalałem DPF i nic to nie dało, jakieś pomysły?

Opublikowano

Jesem właścicielem 2.0 tdi CAHA 170km i niejestem pewny czy ja tez mam klapy czy nie??jeszcze nic sie niedzieje ale chciałbym wiedzieć jeśli ktoś mi może udzielić odpowiedzi...szukając trochę na Google wychodzi na to ze jedne maja a drugie nie niewiem od czego to zależy...???

Opublikowano

Jesem właścicielem 2.0 tdi CAHA 170km i niejestem pewny czy ja tez mam klapy czy nie??jeszcze nic sie niedzieje ale chciałbym wiedzieć jeśli ktoś mi może udzielić odpowiedzi...szukając trochę na Google wychodzi na to ze jedne maja a drugie nie niewiem od czego to zależy...???

Wszystkie mają

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam Auto-Danecki z Piekar, miałem błąd od klap i udało im się zmniejszyć zakres klap u mnie w kolektorze bo po samym wyprogramowaniu pojawił się błąd od DPFa. Przywrócili mi programowo klapy i naprawili kolektor.

Póki co i wszystko jest ok.

Edytowane przez pkozerski

Opublikowano

Dzisiaj z braku zajęcia rozebrałem i wyczyściłem kolektor, EGR i przepustnice żadnych bledow ,problemów nie mialem ( plan byl tylko EGR i przepustnica ) ale jak zobaczyłem jaki syf jest w kolektorze to polecialem dalej. I teraz pytanie czy powinienem zrobic adaptacje nastawnika klap ? dodam ze czyściłem bez odkręcania nastawnika od kolektora .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jako że po pół roku spokoju z klapkami w Moim a4 problem wrócił postanowiłem że nie będę się więcej denerwował i sterownik klapek został wyłączony programowo + została zrobiona mapa silnika:)

Jeśli ktoś się zastanawia czy wyłączać czy bawić się dalej z nastawnikami itd. to według Mnie nie warto się w to babrać lepiej od razu wyłączyć!

Opublikowano

Gdzie robiłeś i ile taka przyjemność ?

Opublikowano

Panowie,

Szukając rozwiązania dla zniwelowania błędu klapek P2015, natrafiłem na gościa, który na allegro sprzedaje aluminiowy zestaw naprawczy, analogiczny jak ten ze sklepu ze Stanów.

Do znalezienia na http://bladp2015.pl

Edytowane przez heniekzlasu00

Opublikowano

Panowie,

Szukając rozwiązania dla zniwelowania błędu klapek P2015, natrafiłem na gościa, który na allegro sprzedaje aluminiowy zestaw naprawczy, analogiczny jak ten ze sklepu ze Stanów.

Do znalezienia po wpisaniu: "nastawnik P2015" w wyszukiwarkę allegro

heniek wyłącz to programowo, ja w swoim aucie, wyłączyłem programowo w ełku

Edytowane przez STANIV

Opublikowano

Panowie,

Szukając rozwiązania dla zniwelowania błędu klapek P2015, natrafiłem na gościa, który na allegro sprzedaje aluminiowy zestaw naprawczy, analogiczny jak ten ze sklepu ze Stanów.

Do znalezienia po wpisaniu: "nastawnik P2015" w wyszukiwarkę allegro

heniek wyłącz to programowo, ja w swoim aucie, wyłączyłem programowo w ełku

STANIV, właśnie o to chodzi, że wolę nie grzebać w sofcie.

Zresztą, wyprogramowanie błędu to (imho) rozwiązanie podobne do zaślepienia na stałe klap.

Nie likwiduje problemu, tylko go ukrywa tak, że nie pojawia się kontrolka silnika na desce rozdzielczej.

A zamontowanie tego małego elementu przywraca prawidłową pracę klap (napięcie na bloku 121 w VCDS są zbliżone jak przy wymianie kolektora na nowy).

Sama część aluminiowa kosztuje na allegro 200 zł + ew.koszty instalacji u mechanika (choć ja zamontowałem samemu - to pół godziny pracy).

To dużo mniej niż wymiana całego kolektora - tym bardziej , że kupno używki jest wysoce ryzykowne - można kupić z tym samym błędem...

Edytowane przez heniekzlasu00

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

są jakieś szanse na tą akcje serwisową 23D9 w Polsce :-) czy raczej zapomnieć ?

Pzdr

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Powiedzcie mi w jaki sposób nie odczuwacie różnicy w mocy? Z tego co mi wiadomo, to kolektor ma dwa obiegi dzięki którym jest bardziej elastyczny.

Mi właśnie zaczął się pojawiać błąd kolektora, ale już wcześniej zauważyłem, że podkapca na czarno i nie rozpędza się od 200... ostatnio pod delikatną górkę od 160 nie chciała przyspieszać...

Nowy kolektor nie jest aż taki drogi - 1500 kompletny :)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, podłączę sie do tematu. Kupiłem niedawno wymarzone B8 z silnikiem 2.0 TDI 170 KM i tez mam problem z kolektorem ssącym. Potrzebuje osoby która umie wyrzucić klapy z kompa. Najlepiej z lubelskiego.

Samochód z 2010 roku, kolektor plastikowy i już kupiłem zestaw naprawczy i silniczek i po wielu próbach okazało sie ze ten zestaw pasuje do kolektora aluminiowego.

Opublikowano

To odcień koleś na allegro ma dwa rodzaje do aluminiowego i plastikowego kolektora.

http://allegro.pl/nastawnik-kolektora-vw-2-0-tdi-cr-masz-blad-p2015-i6440569885.html#thumb/7

Edytowane przez Kodzak33

Opublikowano

Dzięki kolego. Dzisiaj zakupie. Ten nastawnik jest inny niż mój. Dam znać czy pomogło.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzięki kolego. Dzisiaj zakupie. Ten nastawnik jest inny niż mój. Dam znać czy pomogło.

kolego i jak pomógł ten zestaw naprawczy? masz może do sprzedania do aluminiowego kolektora?

Opublikowano

Niestety nie. Jeszcze raz będę czyścił kolektor.

Podobno można wstawić kolektor aluminiowy z skody lub vw. Jeśli ktoś wie dokładniej co i jak to czekam na info.

Opublikowano

Witam

Podłącz VCDS i sprawdź wskazania

01/08/121 okienko 4/ Voltage / powinno wskazywać wartość większą od 0,380V poniżej tej wartości generowany jest błąd P2015

Ten nastawnik co kupiłeś na Allegro powinien ustawiać tę wartość na około 0,760V jest to wartość nominalna.

Pozdrawiam

Edytowane przez jeden

Opublikowano

W przyszłym tygodniu będę u mechanika to sprawdzimy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Podobno kolektor o numerze 03L 129 711E który jest od skody pasuje do mojego silnika 2.0 tdi 170 KM CAHA. Nr mojego kolektora to 03L 129 711 AG.

Czy ktoś to moze zweryfikować.

Znalazłem na Allegro

http://allegro.pl/kolektor-ssacy-03l129711e-octavia-superb-yeti-leon-i5570086883.html

Opublikowano

MikeP79, oba kolektory są bardzo podobne i z tego co kiedyś doczytałem na zagranicznych forach, były nawet stosowane zamiennie w tych samych symbolach silnika w różnych odstępach czasu. Mi na szczęście pomógł ten element z allegro, błędu do tej pory nie mam...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.