Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

3.0 tdi czy 1.9 tdi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mnie korci aby podjechac do mrmotors i podnieśc moc tylko boje się o skrzynie co ona na to i o ten wspaniały rozrzad czy wytrzyma. pewnie lepiej by było najpierw go wymienic a później działać

Opublikowano

A olej w skrzyni wymieniałeś?

Opublikowano

tak wymieniałem

Opublikowano

To spoko, możesz robić, skrzyni nic nie będzie.

Opublikowano

Łagodny dół, do 600 nm i przeżyje lata, po za tym po sofcie skrzynia i tak będzie pracować lepiej, jakby lżej i trochę dynamiczniej.

Opublikowano

Bez zmiany softu skrzyni biegów?

Opublikowano

tak, w manuału zmiany też są odczuwalne w przypadku tych silników nawet bardzo.

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

No to musze się zastanowić bo na bank wyjdzie niezły wynik bomam świeżo wymienione wtryski wywalony dpf

Opublikowano

rób a potem płacz że dopiero teraz :)

Opublikowano

A olej w skrzyni wymieniałeś?

a co ma olej w skrzyni do programu? teoretycznie skrzynia wytrzymuje 500NM a ile w praktyce tego nie wiadomo.

Opublikowano

W manualu ograniczeniem jest dwumas i sprzęgło (nomen omen z RS4) - znoszą serię- powyżej 500Nm dostają już trochę. Tiptronic jest zdecydowanie mocniejszy.
Kwestię sprzęgła poprawiono w B8 (dwu-tarczowe) - przenosi do 700Nm.

Opublikowano

kevlar i jedzie dalej... na co dowodem jest sporo autek w okolicach 600nm. Ja mam grób powyżej 500nm i nie czuje by coś było nie tak,

kultura pracy przeniesienia napędu RS4 a V6TDI to kilka lat świetlnych, w RS jest mega lepiej, jesteś pewny że to jest to samo ?

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

Sprzęgło jest dokładnie to samo. Inny jest dwumas.
Ja u siebie mam bodajże teraz spiek organiczny wrzucony...

Edytowane przez melman_zyrafa

Opublikowano

Pff teoretycznie to ta skrzynia w BMW 530 ma w standardzie 500 nM

W RS4 ma mniej nM niż w 3.0tdi

Opublikowano

RS4 ma jeśli dobrze pamiętam poniżej 450 Nm.
Zawsze można założyć Clutchmasters za 900$ - wg producenta znosi 170% serii :wink:

Opublikowano

Ja u siebie mam bodajże teraz spiek organiczny wrzucony...

jakaś różnica w pracy w stosunku do serii ? ciężej / lżej ?

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano

na serii przejeździłem może 5 miesięcy- nie pamiętam już. Nie czuję większej różnicy- nie mam sprzęgła wyczynowego...
Po zmianie może faktycznie było bardziej "mięsiste"- ale nie twarde, że trzeba się było o fotel zapierać...
Natomiast kleiło tak- że na suchym i (nawet) dobrze rozgrzanych oponach potrafiło zamielić przy starcie i szybkich przepinkach między biegami... A myślałem, że się w Q nie da... :grin:

Opublikowano

E tam, przy wystarczająco dużym momencie można nawet bąki kręcić na suchym asfalcie :decayed:

Opublikowano

jak jak malałem kevlar w 1,9 to musiałem tarcze upalać tak ciężko chodziło, była strasznie gruba.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.