Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, dekiel 13 napisał:

Takie pytanie :

Jak zachowa się nowa podobno mata z lepszym drutem podłączona do kostki pod fotelem ? Instalacja sprawna  i włączone ogrzewanie na powiedzmy 5. Mata sobie lezy na fotelu w celu sprawdzenia /a nie jest umieszczona w siedzeniu /.

 zacznie grzać a po osiągnięciu zadanej temperatury termistor będzie ciął dopływ napięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaras99 napisał:

 zacznie grzać a po osiągnięciu zadanej temperatury termistor będzie ciął dopływ napięcia. 

 

Ciekawe. Mata i jedna. i druga elegancko .... sie  w ciągu ok . 30 sekund zjarały ! Sprawdzałem je przed włożeniem w przednie fotele a zakupione na forum miały być super i lepsze od ori na grubszym drucie. Dobrze , że nie wkładałem w fotele bo mogło się skończyć na obrażeniach ciała  a tak 'tylko' 600  plecy.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DexPN napisał:

Cześć, 

ostatnio zakupiłem mate Black_Edition. U mnie wszystko działa jak należy. 

Klawo . Ale ja kupiłem ori w maty w ASO i mam gwarancję że d*pa i auto mi się nie spalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Klawo . Ale ja kupiłem ori w maty w ASO i mam gwarancję że d*pa i auto mi się nie spalą

Ale to które ci się spaliły po 30sek, te z ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaras99 napisał:

Ale to które ci się spaliły po 30sek, te z ASO?

Zakupione na forum się zjarały -- czytaj uważnie.

Potem zakupiłem ori w ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam problem z grzaniem siedzisk, sprawdziłem vcds-em i jedyne błędy to G59 i G60. Pomyślałem że zajrzę jak wyglądają wtyczki i ku mojemu zdziwieniu pod siedzeniem pasażera znalazłem coś takiego. Byłbym wdzięczny jakby mi ktoś pomógł rozszyfrować jak te kabelki powinny iść prawidłowo. 

Screenshot_1.png

IMG_20191030_151321.jpg

IMG_20191030_151341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zielonej wtyczki może świadczyć, że fotele nie są grzane ( w ori byly grzane i ktoś wymienił na nie grzane), widać izolację więc może ktoś wymianiał kostki, a fotele są A6 C6. 

Musisz zobaczyć czy w wiązce fotela są jakieś wolne przewody. 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczytałem co piszecie o niegrzejących fotelach. A że miałem podobny problem u siebie, więc czas najwyższy o naprawę. U mnie była mata więc ją  sobie naprawiłem?. Były aż 4 przerwy w obwodzie i nie spowodowane przegrzaniem maty tylko przerwanym drutem. Nie do wykrycia pod lampą przykładaną od spodu. Auto kupiłem niedawno z niegrzejącym przednim lewym fotelem. Trochę chęci i jest jak nowy?20191030_182157.jpg

20191030_192234.jpg

20191030_202844.jpg

20191031_190127.jpg

20191031_192002.jpg

20191031_194616.jpg

20191031_212855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2019 o 20:49, Ozyrys X napisał:

Witam. Poczytałem co piszecie o niegrzejących fotelach. A że miałem podobny problem u siebie, więc czas najwyższy o naprawę. U mnie była mata więc ją  sobie naprawiłem?. Były aż 4 przerwy w obwodzie i nie spowodowane przegrzaniem maty tylko przerwanym drutem. Nie do wykrycia pod lampą przykładaną od spodu. Auto kupiłem niedawno z niegrzejącym przednim lewym fotelem. Trochę chęci i jest jak nowy?20191030_182157.jpg

20191030_192234.jpg

20191030_202844.jpg

20191031_190127.jpg

20191031_192002.jpg

20191031_194616.jpg

20191031_212855.jpg

Dobra robota. Co to za drut, gdzie można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i podziwiam.  Było pracy jak widać . O boczkach zapomniałeś :) życzę tylko żeby chodziło długo bo drut jest zmęczony.  Chociaż powiem wam, że drut który  stosuja teraz w autach wytrzymuje  średnio... 4lata  i jest nie naprawialny

Edytowane przez black_edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mata grzeje rewelacyjnie. Może nawet za dobrze? na 3 jest już gorąco. Fabryczna mata jest odpowiedniej grubości, tu dałem co miałem 0.2mm. Czujnik temperatury działa jak powinien, odcina zasilanie kiedy potrzeba. Siedzenie ma już za sobą 3 testy po 300km non stop grzania. Teraz czas na boczki i tylne kanapy?. Banalnie proste te maty. Tylko drut zakupić ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopadła mnie również ta usterka a wiec vcds pokazuje uszkodzony czujnik temperatury 01172 - Czujnik temperatury fotela kierowcy (G59) 
            29-10 - Zwarcie z masą - Sporadyczny  pokazuje temp. 109stopni gdy fotel pasazera 20stopni potencjometry chodza sterowanie sie zmienia . Sprawdzałem na fotelu pasazera sprawnym rezystancja na zielonej kostce na pinach 1 i 2 15.88 na kierowcy ktory nie grzeje jest 0.23 i sadze ze jest uszkodzony termistator na zielonej kostce sprawdzałem sprawdzałem rowniez grube przewody na (gong) i jest przejscie czyli mata cała.. Teraz pytanie czy to faktycznie Termistator i czy wymieniacie go na nowy czy kable od niego sie przerywaja ??? Jest mozliwosc do kupienia podobnego  termistatora w jakims elekrycznym ??

Edytowane przez MlodyGs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MlodyGs napisał:

Witam dopadła mnie również ta usterka a wiec vcds pokazuje uszkodzony czujnik temperatury 01172 - Czujnik temperatury fotela kierowcy (G59) 
            29-10 - Zwarcie z masą - Sporadyczny  pokazuje temp. 109stopni gdy fotel pasazera 20stopni potencjometry chodza sterowanie sie zmienia . Sprawdzałem na fotelu pasazera sprawnym rezystancja na zielonej kostce na pinach 1 i 2 15.88 na kierowcy ktory nie grzeje jest 0.23 i sadze ze jest uszkodzony termistator na zielonej kostce sprawdzałem sprawdzałem rowniez grube przewody na (gong) i jest przejscie czyli mata cała.. Teraz pytanie czy to faktycznie Termistator i czy wymieniacie go na nowy czy kable od niego sie przerywaja ??? Jest mozliwosc do kupienia podobnego  termistatora w jakims elekrycznym ??

Może być że czujmik wcale nie jest do wymiany. ?

 

W dniu 7.01.2015 o 21:18, Bromchit napisał:

 

U mnie zwarcie było przy samym czujniku tam gdzie lutowane są do niego kabelki... . :wink:

Nie tylko u mnie był ten problem poczytaj temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bromchit napisał:

Może być że czujmik wcale nie jest do wymiany. ?

 

Nie tylko u mnie był ten problem poczytaj temat. 

Oj czytałem bardzo dokładnie tylko chciałem zapytać czy czujnik da się wymienić, gdy kabelki od tego termistatora sa uwalone plecy również nie grzeją tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic nie grzeje. 

Oczywiście czujnik da się wymienić, jest przylutowany do kabelków. 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przestało działać mi grzanie foteli w B7. Podłączyłem vcdsa i w klimatroniku na 21 bloku mam takie oto wartości. Grzanie wyłączone, a pokazuje prawie 60 stopni. Możliwe, że czujnik walnięty i dlatego się nie włącza?

IMG_20191130_150018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie .Czy takie czujniki podejdą do foteli ? Mam zwarcie czujnika temperatury i nie grzeje fotel Czy polecacie coś innego i może lepszego

 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 1,40 zł - Termistor NTC 10k Ohm 5% Czujnik Temperatury 2 szt (9107821149). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...