Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Regulacja drzwi kierowcy


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czy regulował ktoś dzrwi kierowcy w serwisie? Czytałem w książce ale tam pisza że tył dzrwi regulije sie ryglem zamka ale on nie ma żadnej regulacji chyba że znajduje sie ona w słupku. Czy ktos regulował juz dzwi samodzielnie jeśli tak to z jakim skutkiem? Moje dzrwi od pewnego czasu ruszjaa sie na usczelece i nie wiem co z tym robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski zrób może foto :D ja do krakowa nie wpadne, a drzwi mi opadły ze 2 milimetry w stosunku do tylnych i mnie to wkurza :wallbash:

no chyba że jutro sam znajdę ten rygielek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje takze opadły, ale chciałbym to zrobic tak, zeby podniesc drzwi, zeby były w 1lini wzgledem tych z tyłu... także czekam na rady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, moim zdaniem regulacja ryglem nic nie da, bo drzwi są opuszczone na zawiasie , otóż w zawiasie jest bolec (nierozbieralny),

który niesmarowany się wyciera. Umordowałem się cholernie próbując regulacji na zawiasach, oczywiście bezowocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mozna regulować rygiel? On jest na dwóch śrunach które jak sie wkreca to same ustawiają centralnie rygiel. I nie przesunie sie go w żadna strone.

Ogólnie regulacja rygla sprawdza się jak drzwi odstają :) odkręcasz i jest tam minimalna regulacja.Jesli opadły troszkę też to pomoże. A jesli opadły dużo to reguluje się na śrubach przy zawiasaach.Niektórzy blacharze stosują podnośnik.Wszystko oczywiście z wyczuciem.Podkładasz pod koniec drzwi i delikatnie windujesz.Oczywiście przy otwartych drzwiach.Naprawdę delikatne :)i windujesz i to pomaga.Widziałem i też tak kilka krotnie robiłem :) A aby to zrobić profesjonalnie ,to należy popuścić śruby na zawiasach i podnieść drzwi na końcu i przykręcić.

Na pewno w pojedynkę tego nie zrobicie.Możecie jeszcze bardziej zepsuć.Drzwi są bardzo ciężkie :)

Dal osób które nie maja smykałki majsterkowicza polecam blacharza.On to zrobi za kilka zł i kilka min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak wyregulować drzwi ale nie na ryglu tylko na zawiasach ??? Chodzi o to, że jak je otwieram lub zamykam to nie idą płynnie po swoim torze tylko czuć w pewnym miejscu taki minimalny przeskok. Da się to tak ustawić aby gładko szły po łuku aż do samego zamknięcia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mam problem podobny.. drzwi opadły może z 2mm trąc delikatnie o progi i do tego troche skrzypią... nie przeszkadza to wprawdzie ale mnie wkurza jeżeli cokolwiek skrzypi lub trzeszczy w mojej niuni :wallbash::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzy sposób na regulację drzwi: uchyl drzwi i chwyć je od spodu na ich końcu i mocno pociągnij do góry.Drzwi muszą być lekko uchylone (wzdłuż osi auta) a nie całkiem otwarte.dobrze jest poluzować rygiel na słupku i lekko przesunąc ku górze by nie zciągał później drzwi zpowrotem na dół trwa to 2 minuty a efekt murowany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzy sposób na regulację drzwi: uchyl drzwi i chwyć je od spodu na ich końcu i mocno pociągnij do góry.Drzwi muszą być lekko uchylone (wzdłuż osi auta) a nie całkiem otwarte.dobrze jest poluzować rygiel na słupku i lekko przesunąc ku górze by nie zciągał później drzwi spowrotem na dół trwa to 2 minuty a efekt murowany :good:

ALE sprawdzona i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się szczeliny nie zgadzają jak to ciężko powiedzieć skoro auto niby nie bite :mysli: Jednak wszystko jest do wyregulowania:szpary pomiedzy błotnikiem przednim a drzwiami przednimi,pomiedzy drzwiami przednimi a tylnymi i drzwiami tylnymi a tylnym błotnikiem.Trzeba się trochę pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...