Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Regulacja drzwi kierowcy


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Na krótką metę raczej nie ale jakbyś pojeździł tak dłuższy czas to zawiasy mogą się rozluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie problem z drzwiami wygląda następująco - po zamknięciu odstają ok 1 mm na zewnątrz samochodu przy zamku - jakby nie były dociągnięte. Słychac lekki szum przy jeździe. Gdzie to wyregulować??? Na ryglu przy zamku się nie da, gdyż te 2 śruby same centrują rygiel na słupku tylko w jednym miejscu.

Może macie na to jakiś sposób??

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie problem z drzwiami wygląda następująco - po zamknięciu odstają ok 1 mm na zewnątrz samochodu przy zamku - jakby nie były dociągnięte. Słychac lekki szum przy jeździe. Gdzie to wyregulować??? Na ryglu przy zamku się nie da, gdyż te 2 śruby same centrują rygiel na słupku tylko w jednym miejscu.

Może macie na to jakiś sposób??

pozdrawiam

Andrzej

Rygiel musi się przesuwać, może się po prostu ta blaszka z gwintami wewnątrz słupka zapiekła, spóbuj to rozruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem że w lusterku kierowcy widzę jak minimalnie odstają drzwi tylne przy zamku (widać kant drzwi) lub drzwi kierowcy za bardzo "dochodzą". Czy da się to jakoś wyregulować? Jestem strasznym pedantem w takich sprawach i bardzo mnie wkurza ta krawędź widoczna w lusterku.

Strona kierowcy (ze szparą)

7ba51bc50cb5ab10.jpg

Strona pasażera, idealnie się zgrywa

7a9d28c31f18546e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem sprawdzoną metodę kilka postów wcześniej, nigdy mnie nie zawiodła, stosuję ją na codzień bo pracuję jako blacharz. Czasem prościej i wygodniej jest podjechać do warsztatu, dać mechanikowi na dobre pifko a nie szarpać się samemu bo sprawa nie jest taka prosta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnowie temat aby nie zakladac nowego watku.

otorz cholernie mnie denerwuja dzwi kierowcy bo zaczely bardzo glosno skrzypiec.

dzwiek przypomina stare drewniane dzwi.

psikalem juz ruznymi specyfikami typu wd 40 ale bez skutku.

czy jest mozliwosc bez meczenia sie rozebrac te zawiasy i przesmarowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie regulacji drzwi. Bawiłem się regulacją ramki szyby bo była lekko nie dociągnięta uszczelka przy słupku szyby przedniej no i coś chyba źle trochę zrobiłem bo ramka teraz ociera górnym kantem o środkowy słupek :kwasny: dodam że jak uchylę leciutko drzwi mam lekki luz na zawiasie góra dół co z tym fantem zrobić? znowu przybrać się do regulacji ramki czy teraz zabrać się za regulacje na zawiasie? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to sam książka do audi b5 jest, nawet w pdf i tam dokladnie są zdjęcia regulacji drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lałeś WD40 na zawiasy do wysłałeś je właśnie do piekła!! WD40 to penetrator a nie smar, zalej je olejem bo wytrą Ci się zawiasy i będziesz miał luz! Przerabiałem to u siebie, też lałem WD40. Zawiasów jako tako się nie rozbiera, przynajmniej ciężko je potem złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...