Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypienie


barrowiec1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu mam skrzypienie z bagażnika na różnych nierównościach, na jakichś wybojach, bumpersach(leżących policjantach), i ogólnie jak tył pracuje to skrzypi. Jest to skrzypienie coś ala skrzypienie zużytych sprężyn w fotelach bądź ocieranie się plastików... z początku myślałem, że to tapicerka w bagażniku przez zużyte klipsy już nie trzyma i gdzieś ociera. Ale cała tapicerka jest ściągnięta, łącznie z tapicerką klapy i dalej trzeszczy.

Zaobserwowałem również, że po zmianie kół na zimowe z większym ET trzeszczenie zniknęło, jednak gdy wrzuciłem trochę towaru na tył - powróciło...

Jakieś sugestie? Co to może być? Jakieś odboje cy cuś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem :wink: ... i pupa. to coś z zewnątrz, z zawieszenia. Dlatego pytam, co tam może skrzypieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie skrzypiała roleta. Na nierównościach ocierała o plastiki po bokach . Przykleiłem na boki filc i już nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta odpada. Jeździłem bez i też skrzypiało

czy dzieje się to w każdej temperaturze czy tylko w minus ? Masz skórę w samochodzie ? Czy dobiega to tylko z tyłu czy z bagażnika ? Konserwacja uszczelek na zimę była ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej temperaturze. Skóra jest, ale też odpada, bo to ewidentnie z bagażnika. Bądź z zawieszenia... Tylko co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w b6 nie ma belki...[emoji6]

Edytowane przez barrowiec1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tematu, mi rownież w b6 avant z tylu cos skrzypi i to nie roleta.. Podczas jazdy po większych nie równosciach jest typowe skrzypienie.. Ktoś cos? Wie o co kaman? U mnie tak dokładnie tylna prawa strona oddaje takie odgłosy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie skrzypiało tak samo szlak mnie trafiał a winą były amory jeden zaczynał sie wykruszać a drugi juz był w fazie zejścia na amen nie wylało ale sie skubane zatarły i trzeszczało jak powalone także popatrz na amory .... podnieś sobie fure sciągnij je po koleji i popatrz czy nie są zatarte ja zmieniłem komplet i problem z głowy ...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

Nikt nie doszedł do tego co tak skrzypi ? Pytam bo u mnie objawy identyczne. Prawa strona gdzieś w okolicy oparcia tylnego. Roleta odpada. Słychac to jak nadwozie pracuje (zjazd z kraweznika, dziura jednym kołem itp). Audi mam od 2 miesięcy i jak nie dojdę co to skrzypi to przez taki duperel strace sporo nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

Nikt nie doszedł do tego co tak skrzypi ? Pytam bo u mnie objawy identyczne. Prawa strona gdzieś w okolicy oparcia tylnego. Roleta odpada. Słychac to jak nadwozie pracuje (zjazd z kraweznika, dziura jednym kołem itp). Audi mam od 2 miesięcy i jak nie dojdę co to skrzypi to przez taki duperel strace sporo nerwów

Skrzypią tulejki na których trzymają się oparcia kanapy. Koszt w ASO znikomy, po wymianie cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomoże to co wyżej, to proponuje przetrzeć uszczelki suchym smarem (wszystkie drzwi oraz KLAPA BAGAŻNIKA) jeśli nie ustanie to proponuje tym samym suchym smarem psiknąć pod autem:

Elementy gumowe + WIESZAKI TŁUMIKA bo obstawiam, że może to być wydech także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze jednak moze to byc coś z oparciem / roletą bo po złożeniu oparć jest cichutko.

Mówicie o tulejkach na dolnych "zawiasach" oparcia ? Pewnie to to bo składając oparcie słychac lekki pisk

Edytowane przez ClNEK a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dołączam się do pytania. Czy możecie opisać o które tulejki chodzi? U mnie skrzypi na dziurach jak stara szafa. Obawiam się trochę, że u mnie to może być coś z mocowaniem amora bo mam wrażenie że to z jego okolic :kwasny: ( prawa tylna strona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...