Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

skrzypienie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Od jakiegoś czasu mam skrzypienie z bagażnika na różnych nierównościach, na jakichś wybojach, bumpersach(leżących policjantach), i ogólnie jak tył pracuje to skrzypi. Jest to skrzypienie coś ala skrzypienie zużytych sprężyn w fotelach bądź ocieranie się plastików... z początku myślałem, że to tapicerka w bagażniku przez zużyte klipsy już nie trzyma i gdzieś ociera. Ale cała tapicerka jest ściągnięta, łącznie z tapicerką klapy i dalej trzeszczy.

Zaobserwowałem również, że po zmianie kół na zimowe z większym ET trzeszczenie zniknęło, jednak gdy wrzuciłem trochę towaru na tył - powróciło...

Jakieś sugestie? Co to może być? Jakieś odboje cy cuś takiego??

Opublikowano

wrzuć kogoś do bagażnika i niech nasłuc**je :)

Opublikowano
  • Autor

wrzuciłem :wink: ... i pupa. to coś z zewnątrz, z zawieszenia. Dlatego pytam, co tam może skrzypieć

Opublikowano

Mi na d*pie strasznie skrzypią sprężyny

Opublikowano

A u mnie skrzypiała roleta. Na nierównościach ocierała o plastiki po bokach . Przykleiłem na boki filc i już nie skrzypi.

Opublikowano
  • Autor

Roleta odpada. Jeździłem bez i też skrzypiało

Opublikowano

Roleta odpada. Jeździłem bez i też skrzypiało

czy dzieje się to w każdej temperaturze czy tylko w minus ? Masz skórę w samochodzie ? Czy dobiega to tylko z tyłu czy z bagażnika ? Konserwacja uszczelek na zimę była ?
Opublikowano
  • Autor

W każdej temperaturze. Skóra jest, ale też odpada, bo to ewidentnie z bagażnika. Bądź z zawieszenia... Tylko co to może być?

Opublikowano

Gumy tylniej belki, u mnie w byłej B5 kombi to przerabialem i to było przyczyną skrzypienia.

Opublikowano
  • Autor

Tylko w b6 nie ma belki...[emoji6]

Edytowane przez barrowiec1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dołączam sie do tematu, mi rownież w b6 avant z tylu cos skrzypi i to nie roleta.. Podczas jazdy po większych nie równosciach jest typowe skrzypienie.. Ktoś cos? Wie o co kaman? U mnie tak dokładnie tylna prawa strona oddaje takie odgłosy..

Opublikowano

Sprawdź gumy stabilizatora. To z reguły skrzypi jak drzwi starej szafy.

Opublikowano

Kolego u mnie skrzypiało tak samo szlak mnie trafiał a winą były amory jeden zaczynał sie wykruszać a drugi juz był w fazie zejścia na amen nie wylało ale sie skubane zatarły i trzeszczało jak powalone także popatrz na amory .... podnieś sobie fure sciągnij je po koleji i popatrz czy nie są zatarte ja zmieniłem komplet i problem z głowy ...

Pozdro

Opublikowano

u mnie też skrzypi ale jak jest zimno, tuleje tył są nowe. W nd montuje eibacha obejrze te amory tylne.

Opublikowano

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

Nikt nie doszedł do tego co tak skrzypi ? Pytam bo u mnie objawy identyczne. Prawa strona gdzieś w okolicy oparcia tylnego. Roleta odpada. Słychac to jak nadwozie pracuje (zjazd z kraweznika, dziura jednym kołem itp). Audi mam od 2 miesięcy i jak nie dojdę co to skrzypi to przez taki duperel strace sporo nerwów

Opublikowano

Tylko ze np podczas gdy auto stoi i mocno go rękoma rozbujam na boki, w dół to cisza..

Tylko przy jeździe i ewentualnej jeździe po dziurach sobie cos tam w srodku z tylu skrzypi.. (Tak mi sie wydaje ze w środku)

Nikt nie doszedł do tego co tak skrzypi ? Pytam bo u mnie objawy identyczne. Prawa strona gdzieś w okolicy oparcia tylnego. Roleta odpada. Słychac to jak nadwozie pracuje (zjazd z kraweznika, dziura jednym kołem itp). Audi mam od 2 miesięcy i jak nie dojdę co to skrzypi to przez taki duperel strace sporo nerwów

Skrzypią tulejki na których trzymają się oparcia kanapy. Koszt w ASO znikomy, po wymianie cisza jak makiem zasiał.

Opublikowano

Jeśli nie pomoże to co wyżej, to proponuje przetrzeć uszczelki suchym smarem (wszystkie drzwi oraz KLAPA BAGAŻNIKA) jeśli nie ustanie to proponuje tym samym suchym smarem psiknąć pod autem:

Elementy gumowe + WIESZAKI TŁUMIKA bo obstawiam, że może to być wydech także.

Opublikowano

Wychodzi na to, ze jednak moze to byc coś z oparciem / roletą bo po złożeniu oparć jest cichutko.

Mówicie o tulejkach na dolnych "zawiasach" oparcia ? Pewnie to to bo składając oparcie słychac lekki pisk

Edytowane przez ClNEK a4

Opublikowano

Hej. Dołączam się do pytania. Czy możecie opisać o które tulejki chodzi? U mnie skrzypi na dziurach jak stara szafa. Obawiam się trochę, że u mnie to może być coś z mocowaniem amora bo mam wrażenie że to z jego okolic :kwasny: ( prawa tylna strona)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.