Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Odpalanie AJM gdy jest zimny... dymi i czasem telepie..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może to typowa przypadłość AJM'ów bo patrząc większość z nas tak ma i nie należy się tym przejmować z tego wynika. Oczywiście są jednostki którym ajm pali bdb.

Opublikowano

Ja w swoim AJM nie miałem żadnych problemów tylko w temp. przy -10 już wyczuwało sie bardzej "toporną" pracę ale to po chwili mijało.

Opublikowano

na 99% świece. Mialem to samo, po sprawdzeniu świec okazało się , że jedna musiała iskrzyć i stopiła się razem z ta "fajka" :confused4: . Napewno jak jest powyzej 5stopni to odpala Ci nie trzepiąc kastą, bo wtedy swiece nie grzeją jeszcze.

Opublikowano

no i dzisiaj -4 dopiero przy 2 kręceniu jak przytrzymałem na rozruszniku to złapał w końcu ale zacharczał jak by miał wyskoczyć przez maskę :)

Opublikowano

no i dzisiaj -4 dopiero przy 2 kręceniu jak przytrzymałem na rozruszniku to złapał w końcu ale zacharczał jak by miał wyskoczyć przez maskę :)

piszesz, że świece zmieniałeś już 2x, a sprawdziłeś czy w ogóle dochodzi do nich napięcie?

Opublikowano

tak napięcie jest, czujnik sprawny bo po wyciągnięciu wtyczki jest to samo.

Opublikowano

panowie pokazcie mi który to czujnik w AJM jest???

Opublikowano

z tyłu między ścianą grodziową a silnikiem na przewodzie wodnym jest jak zajrzysz tam to powinieneś zobaczyć

Opublikowano

dochodzą do niego cztery przewody

Opublikowano

i co mi da te wyłączenie tego czujnika??

Opublikowano

Jeżeli po jego odłączeniu nadal będzie problem tzn, że nie czujnik stanowi problem.

Opublikowano

Panowie dziś postał przez cały dzień na podwórku i jak chciałem odpalić to kręcił ale zapalił po ok 4-5 razem czy to są świece czy mogło przyłapać paliwo np w filtrze (było ok -15 stopni) i jeszcze jedno czy można dolać do paliwa denaturatu? Pozdrawiam i powodzenia w odpalaniu!!!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak byłem w pl nie dawno to jak w niedziele(piąty grudzień)rano mróz i po około 4-5 obrotów zapalił odrazu. Trochę telepania i kłęby dymu i po kilku sekundach norma. Na zegarze pokazał minus 19 stopni.myślałem że będzie gorzej.

Opublikowano

Panowie dziś postał przez cały dzień na podwórku i jak chciałem odpalić to kręcił ale zapalił po ok 4-5 razem czy to są świece czy mogło przyłapać paliwo np w filtrze (było ok -15 stopni) i jeszcze jedno czy można dolać do paliwa denaturatu? Pozdrawiam i powodzenia w odpalaniu!!!

A może sam zatankuj dynksa zobaczymy jak sie poczujesz ...

Poważnie to niczego nie dodawaj do paliwka o ile nie kupowałeś go latem i auto kilka miesięcy nie było tankowane.

Do sprawdzenia i pewnie wymiany świeczki - możesz jeszcze VAGiem sprawdzić czy wszystko jest w normie (kąt wtrysku i takie tam)

Opublikowano

Jak byłem w pl nie dawno to jak w niedziele(piąty grudzień)rano mróz i po około 4-5 obrotów zapalił odrazu. Trochę telepania i kłęby dymu i po kilku sekundach norma. Na zegarze pokazał minus 19 stopni.myślałem że będzie gorzej.

są do tego specjalne preparaty (depresator) a nie denaturat. :no:

Opublikowano

Jak byłem w pl nie dawno to jak w niedziele(piąty grudzień)rano mróz i po około 4-5 obrotów zapalił odrazu. Trochę telepania i kłęby dymu i po kilku sekundach norma. Na zegarze pokazał minus 19 stopni.myślałem że będzie gorzej.

są do tego specjalne preparaty (depresator) a nie denaturat. :no:

o ile tankujemy dobre paliwo to mają zastosowanie kiedy temp. sięga -30 st.C i niżej

Opublikowano

Panowie dziś postał przez cały dzień na podwórku i jak chciałem odpalić to kręcił ale zapalił po ok 4-5 razem czy to są świece czy mogło przyłapać paliwo np w filtrze (było ok -15 stopni) i jeszcze jedno czy można dolać do paliwa denaturatu? Pozdrawiam i powodzenia w odpalaniu!!!

Ja jestem wlasnei po wymianie swiec, okazalo sie, ze wszystkie byly spalone, a i tak odpalal za pierwszym razem przy -19C (tylko, ze szarpał i dymił). Takze jak ktos bedzie mial taki problem jak kolega to raczej nie sa to swieczki
Opublikowano

Dziwna sprawa dzisiaj -15 odpalił od strzała nawet nie telepał nie wiem o co tu chodzi :)

Opublikowano

dzisiaj -15 odpalił odrazu ale musiałem długo go kręcić :confused4:

wymienie na początek świeczniki i zobacze bo co tu innego ?

dopiero powyżej -10 trzeba go dłużej kręcic.

jaka diagnoza według was ? :mysli:

Opublikowano

dzisiaj -15 odpalił odrazu ale musiałem długo go kręcić :confused4:

wymienie na początek świeczniki i zobacze bo co tu innego ?

dopiero powyżej -10 trzeba go dłużej kręcic.

jaka diagnoza według was ? :mysli:

Przerabiałem to w ubiegłym roku i świece do wymiany miałem.

Jak odpalałem długo kręcił i ruszało budą.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.