Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po instalacji gazu w A4 B6 1.8T


przem88

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec opowiem po kolei:

wrzesien 2014- zalozenie instalacji lpg:
reduktor/parownik KME silver
sterownik: stag 4 plus
wtryski -hana czerwone

koncowka pazdziernika- wywala bład ubogiej mieszanki, auto przerwya podcas przyspieszania , szarpie delikatnie, zrobiona kalibracja juz u porzadnego gazownika( nie w miejscu naciskajac pedał ggazu jak to mialo miejsce przy instalacji) tylko podczas jazdy.

n

poczatek stycznia znowu blad ubogiej mieszanki wizyta u gazownika nic nie pomogła dalej wywala blad ubogiej mieszanki. ( myslalem ze calkiem saida mi instalacja bo gasł przy przelaczaniu na gas , lub przy wyprzedzaniu ) teraz skasuje bagiem blad na nast dzien pojawia sie znowu... nie czuje spadku mocy ani nic podobnego...

czas wtrysku lpg byl chyba 4 do 4.4 a pb 2.2 do 2.6 mnożnik-1.2 , ustawial to gazownik ktory zajmuje sie tylko i wylacznie stagiem.

ipytanie co robic? nie che jezdzic dlugo na ubogiej miesznce bo glowice bede mial do wymiany a moze i turbo do tego...czasami nie faluje tylko skacza oboroty delikatnie , i po nacisnieciu na mniej niz sek pedalu gazu i puszczeniu skacza oborty przez chwilke jakby auto mialo zgasnąć ... jestem nawte gowoy zrobic te 100 czy nawet 200 km w jedna strone aby ktos i to zrobil bo rece gazownicy rozkladaja. a jeden powiedzial ze sterownik jest trocvhe za slaby...

Edytowane przez przem88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gdzieś w dalszej okolicy jakichś porządniejszych gazowników,bo Stag jest dla nich chyba za mocny a nie za słaby,

czasu wtrysków gazowych powinny być wyższe od benzynowych i powinieneś mieć Hany zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze czasy wtrysku pomieszalem juz samo nie wiem...międzyrzec podlaski. sondu lambda nie sa popadłączane nawet , tak mi zj***li instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a moze czasy wtrysku pomieszalem juz samo nie wiem...międzyrzec podlaski. sondu lambda nie sa popadłączane nawet , tak mi zj***li instalacje.

To akurat plus :) bo gdyby podłaczyli to byłaby tragedia nawet na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to czerwony Hany sa w 4 cylindrach do 150ps.. więc u Ciebie mogą już być za słabe wtryski do serii 163ps

Ja u siebie przy 150ps serii mialem Hany zielone .. zawsze lepiej z troche większym zapasem.. Komputer też ogarnia wszsytko a jest to starsze Stag Isa 2 ..

Najlepiej jedź do kogoś ogarniętego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten gazownik ktory zajmuje sie stagiem to mowil ze wtryski sa dobrze dobrane do tego silnika tylko wlasnie sterownik mogli lepszy wsadzic... no wlasnie szukam kogos na prawde ogarnietego bo czlowiek chciał zaoszczedzic a wychodzi na to ze wiecej z tym problemow niz korzysci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t nie jest zbyt wymagajacy co do sterownika, pojedzie nawet na prostym sterowniku, gazownik chyba mysli że jak wsadzi lepszy sterownik to ten sam mu wystroi instalacje :) czerwone hany troche za małe ale na wyższym cisnieniu powinny jakos to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone hany zdecydowanie za małe... druga sprawa...trzeba sprawdzić czy w hanach nie ma dysz...jak są trzeba je wykręcić...bez skanera diagnostycznego do strojenia nie ma co podchodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także widze ze gazownicy z okolicy znaja sie jak faceci na rodzeniu dziecka... szukam kto moglby mi to ogarnac wszystko, zeby uniknac wymiany wtryskiwaczy, bo ciezko bylo by sprzedac te i dołożyć do hany ale zielonych bo juz zielone dały by rade chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pokaż jak to wygląda pod maską...

Na czerwonych też powinno to jeździć, a przynajmniej można spróbować tylko musiałby ktoś kumaty się za to wziąć, a nie tacy papracy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że czerwone są za mało wydajne do twojej mocy. Dowodem na to jest błąd ubogiej mieszanki. Po prostu brakuje paliwa ( gazu). Zobacz co powie inny gazman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego ciśnienia kolega pewnie nie posiada i dlatego bieda. Druga sprawa to strojenie. Dobry gazman by o takich rzeczach wiedział, a ten chyba tego nie wie lub nie w smak przyznać mu się do porażki. Reasumując: Zalecam diagnozę u innego speca i niech się wypowie. Będzie porównanie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten gazownik ktory zajmuje sie stagiem to mowil ze wtryski sa dobrze dobrane do tego silnika tylko wlasnie sterownik mogli lepszy wsadzic... no wlasnie szukam kogos na prawde ogarnietego bo czlowiek chciał zaoszczedzic a wychodzi na to ze wiecej z tym problemow niz korzysci :)

wyciągnij wnioski... :) masz za słabe hany moim zdaniem trzeba zawsze dawać z zapasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skontaktuj się z tym gosciem http://www.dcauto.pl/, ogarniety człowiek zna sie dobrze na instalacjach gazowych a w szczególnosci kme. Troche daleko ale może warto podjechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...