Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak wyłącznika poduszki pasażera??


sebhend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od niedawna jestem w posiadaniu slicznej A4 1.9 avant z 2002r. Nie posiadam polskiej instrukcji obsługi bo sprowadziłem autko z niemiec. zauwazyłem ze nie posiadam wyłącznika poduszki pasażera. a mam mała córeczke którą zamierzam wozic w foteliku na przednim siedzeniu. Jak w takim razie wyłączyc poduszkę. Wiem że wyłacznik powinien byc w schowku. zaraz obok zmieniarki. Ja mam tam tylko ślad po nim. Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam tego wylacznika,ale jest na to sposob,(oczywiscie jesli dziecko jest twarza w kierunku jazdy)musisz cofnac fotel z fotelikiem maksymalnie do tylu po to,aby ewentualne otwarcie poduszki nie zrobilo dziecku krzywdy-bo jednak to jest duza sila-wazne,ze jest to legalne i nie moze zaden policjant dac ci mandatu za to,

mozna chyba vagiem,ale niech sie wypowiedza znawcy tematu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja mam wylacznik poduszki powietrznej.moj model jest z 2004roku i oprocz tego nad radiem mam kontrolke ktora informuje o wl/wyl poduszce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mi ulżyło myślałem że w ogóle w B6 nie było takiej opcji, nie bardzo chciało mi się w to wierzyć. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bez większego problemu można ją wyłączyć vagiem :good:

tyle dobrze w tym temacie że taka możliwość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem taki przełącznik w A4 b6 z 2001 roku :) jednak autko miało przejechane 450 tys wiec takie opcje mnie nie przekonywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik airbag -> adaptacje ->wyszukujesz kanał poduszki któą chcesz wyłączyć i zamiast widniejącej tam 1 wpisujesz 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, próbowałem deaktywować poduszkę VAGiem, wchodzę w sterownik Airbag (15) i nie mam możliwości wciśnięcia Adaptacja, jest dostępne tylko Recode. Tak było po podłączeniu kilku VAGów. Czy jest możliwe, że mój sterownik nie obsługuje możliwości dekatywacji z poziomu VAG?

Jeden z kolegów na forum rezał cały zestaw czyli wyłącznik w schowku+kontrolka na desce rozdzielczej, jest to też pomysł, ale ja potrzebuję zrobić to w miarę szybko i za pomocą VAGa.

BTW ile mogą chcieć za deaktywację poduszki w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz podjechac do serwisu i w serwisie ci ja wylacza.

w serwisie nie wyłączą bo w ten sposób braliby na siebie odpowiedzialność za ewentualne skutki nieotwarcia się poduszki powietrznej podczas wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem do ASO.

Nie wyłączają poduszek, ale można sobie zamówić zestaw, który będzie umożliwiał włączanie i wyłączanie poduszki.

Do tego trzeba podpisać stosowne oświadczenie.

Później zobaczę co na ten temat napisali w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...