Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik nie odpala opiłki?


audimaniak2015

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jak sie ma olej Monzol 5c jako dodatek do ropy uzywał ktoś od nas ???

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel zalał mu benzynę? A Tobie sprzedał problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego trochę przybliżyć temat, tzn. Jaki silnik (oznaczenie) przebieg, rocznik auta itp. Ciekaw jestem czy to przypadłość wszystkich 2.0 tdi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak to wyglada.

tak wygląda

771b3a5bc91393e2m.jpg

Nie Ciebie pytam.

2.jpg?screen

tak to wyglądało... jestem już po naprawie i wymianie pompy CR, filtrów paliwa, wtrysków, listwy wtryskowej z czujnikami i regulatorami - dzisiaj auto odpaliło u mechanika :D

Możesz kolego trochę przybliżyć temat, tzn. Jaki silnik (oznaczenie) przebieg, rocznik auta itp. Ciekaw jestem czy to przypadłość wszystkich 2.0 tdi,

silnik 2.0 TDI CAGB 136KM, 2009r. niecałe 187kk km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czego biorą się te opiłki. Można temu jakoś zaradzić. Chyba w wolnej chwili sam zerknę pod pompę jak tam sytuacja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wysokiego cisnienia sie luszczy, stad tez biora sie opilki. Aby temu zapobiec trzeba stosowac dobrej jakosci paliwo ktore jest odpowiednio tluste (nie mam tutaj na mysli paliw premium) lub odpowiednie dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wysokiego cisnienia sie luszczy, stad tez biora sie opilki. Aby temu zapobiec trzeba stosowac dobrej jakosci paliwo ktore jest odpowiednio tluste (nie mam tutaj na mysli paliw premium) lub odpowiednie dodatki.

W paliwach premium zachwalają że przystosowane są do najnowszych silników diesla i chroni także wtryskiwacze (opis poniżej) :) czyżby to była lipa?? - jakie tłuste dodatki masz na myśli ? jakiś przykład?

http://www.statoil.pl/pl_PL/pg1334082031662/klient-indywidualny/paliwa/paliwa-premium/dieselgold.html

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa rodzaje dodatkow:

- drozsze: wszelkie plyny poprawiajace smarnosc znanych marek (Pro-Tec, Skydd itp itd)

- tansze: olej 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa rodzaje dodatkow:

- drozsze: wszelkie plyny poprawiajace smarnosc znanych marek (Pro-Tec, Skydd itp itd)

- tansze: olej 2T

Dzieki za info - Skydd masz na myśli taki żółty który nazywa się black arrow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie w srodkach Skydd, wiem tylko ze ma jakis taki srodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś LIQUI MOLY 2185 lub 5122 w celu poprawy właściwości smarnych ON?- może warto?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. olej 2T źle wpływa na DPF-a.

Na rynku jest cala gama oleji 2T, niektore nadaja sie bardziej (i maja bardzo niski wplyw na DPF, kilka miejsc po przecinku za zerem), inne mniej, inne wogole (mozna faktycznie zabic DPFa). Nie ma co generalizowac, trzeba poczytac i zaznajomic sie konkretnie z tematem.

W przypadku stosowania dobrych i sprawdzonych oleji 2T mozna wydluzyc okres miedzy wypalaniem sie filtra dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak to wyglada.

tak wygląda

771b3a5bc91393e2m.jpg

Nie Ciebie pytam.

2.jpg?screen

tak to wyglądało... jestem już po naprawie i wymianie pompy CR, filtrów paliwa, wtrysków, listwy wtryskowej z czujnikami i regulatorami - dzisiaj auto odpaliło u mechanika :D

Możesz kolego trochę przybliżyć temat, tzn. Jaki silnik (oznaczenie) przebieg, rocznik auta itp. Ciekaw jestem czy to przypadłość wszystkich 2.0 tdi,

silnik 2.0 TDI CAGB 136KM, 2009r. niecałe 187kk km...

Możesz podać numer opiłkującej pompy bo z tego co wiem to było ich kilka

Nie widzę sitka w otworze wyjąłeś je czy go nie było, bo u mnie np. jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...