Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa szyby przedniej odprysk


Ukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na przedniej szybie dwa małe odpryski od kamieni. Czy ktoś z Was naprawiał takie uszkodzenia? Czy warto się w to bawić, czy lepiej wymienić szybę?

Może ktoś może polecić dobry warsztat w Warszawie, który robi takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym udał się do warsztatu na wiercenie i wszczepienie żywicy , koszt 5 razy mniejszy niż wymiana szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się i napraw dopóki są jeszcze małe. Inaczej te odpryski zaskoczą Cię w najmniej spodziewanym momencie :-) niestety wiem co piszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy wszystko jaki odprysk i jaka szyba. W Corolli z odpryskiem i centymetrowym pęknięciem przejeździłem 4 lata i sprzedałem bez wymiany szyby. Auto stało na mrozach pod chmurką jak również w upale. Może w latach w latach 2003-2007 były lepsze szyby jak i samochody.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przedniej szybie dwa małe odpryski od kamieni. Czy ktoś z Was naprawiał takie uszkodzenia? Czy warto się w to bawić, czy lepiej wymienić szybę?

Może ktoś może polecić dobry warsztat w Warszawie, który robi takie rzeczy?

Odpryski się naprawia, najbardziej niebezpieczne to tzw pajączki bo szybko może się rozejść na całą szybę.

Poszukaj w necie najbliższego warsztatu który wymienia szyby i zadzwoń gdyż prawie wszędzie w profesjonalnych naprawiają odpryski.

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można naprawiać jeśli uszkodzenie nie jest większe niż średnica 2 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie na szyby masz?

Jak masz to bierz nową szybę i się nie cackaj z klejeniem, jak nie masz to klej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc fote

ogolnie, daj se spokoj, szczegolnie jesli masz w PZU wykupiony pakiet Auto-szyba

a jak nie masz, to wykup, bardzo sie przydaje i w razie czegos tam, nie kosi znizek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalem kamykiem w szybe to w zakladzie pod cisnieniem skleili to zywica.

Lekko bylo widac, ale cena 100zł. :naughty:

Co ciekawe za 100zł zywica, a w przypadku jakby po zywicy pojawil sie pajaczek to te 100 zalicza sie do ceny nowej szyby u nich.

Auto sprzedalem z zywica, i kupiec nie marudzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kleiłem ponad rok temu. Miałem odprysk ok. 1.5cm. Nawiercili, pod ciśnieniem poszedł klej , potem światło-utwardzanie jak u dentysty i po problemie. Został ślad 1 mm. Dali gwarancję i jest ok. Płaciłem niecałe 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalem kamykiem w szybe to w zakladzie pod cisnieniem skleili to zywica.

Lekko bylo widac, ale cena 100zł. :naughty:

Co ciekawe za 100zł zywica, a w przypadku jakby po zywicy pojawil sie pajaczek to te 100 zalicza sie do ceny nowej szyby u nich.

dobry patent

tak można naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie na szybę to bezsens,ponieważ dadzą Ci najtańszy zamiennik,miękki jak gówno, lepiej skorzystać (jak masz oczywiście) z auto casco (ochrona zniżek ) i wymienić na oryginał,choć jeżeli chodzi o Twój przypadek i masz zbyt małe odpryski to nie wiem jak do tego podejdą.

Edytowane przez seba.jedesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w ASO

i nie dostałem najtańszego zamiennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadzenia z firmą Nord Glass w dziedzinie naprawiania odprysków od kamieni? Z opinii na naszym forum wiem, że zamienniki szyb maja do bani, ale jak z klejeniem/naprawą im idzie?


Pojechałem i postanowiłem przekonać się na własnej skórze. Miałem 4 odpryski. Po zabiegu 3 prawie nie widać a jeden jest dużo mniejszy. No i oczywiście szyba jest gładka z zewnątrz. Myślałem, że będzie lepiej ale i tak wyszło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...