Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pierwsze w Polsce B6 2,7 Biturbo - 485PS / 600NM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakoś nigdy nie trafiłem do tego działu ze swoim projektem, choć ma już 5 lat i dużo osób go zna.

Mam kupę doświadczeń swapowych i związanych z modyfikacjami 2,7 BiT - może komuś pomogę ;)

SWAP: Daniel - Nosb Performance (2010)

Modyfikacje: Adam - AWRacing (2014) - https://www.facebook.com/AWRtuning/posts/411444425673421

Części: SID Motorsport

Strojenie: Witek - R-Performance (2014) - https://www.facebook.com/RperformancePL/posts/799202230139426

Auto jest w moich rękach od 2007 r. Pamiętam jeszcze jak cała stara gwardia forum jeździła B5 i B6... a teraz skubańce wożą się A5, C7 i innymi. W 2010 po awarii pompy wody w moim ex 2,5TDi zdecydowałem się na SWAP silnika. Kupiłem lekko uderzone S4 B5 ze Szwajcarii i tak zaczęła się przygoda. Oba auta trafiły do Daniela (Nosb) jako że mógł jako jedyny zaoferować mi zajęcie się autem naprawdę po macoszemu... w dodatku wcześniej swapował 2,7 do swojej B5. Cała operacja trwała 2 miesiące oraz przez kolejne 2 lata eliminowaliśmy drobne niedoskonałości - dzięki temu teraz ludzie jeżdżą 2,7BiT w swoich B6-tkach od razu w full opcji z klimatyzacją itd. ;)

Generalnie auto przez cały okres po swapie nie sprawiało większych problemów. Nigdy nie stanęło na drodze, wymieniałem jedynie pojedyncze elementy osprzętu - czujniki EGT, przepływomierz etc.

W 2014 zaczęły dawać znać o sobie głowice oraz sprężarki - motor zaczął poddymiać pod obciążeniem -> zdecydowałem się na remont głowic oraz większe sprężąrki = czyli plan 450PS+. Auto pojechało do Zambrowa, do AWRacing. W trakcie prac okazało się, że motor nadaje się tylko do remontu, a że chciałem mieć auto zrobione na 'tip top' bez żadnego druciarstwa i oszczędności - zrobiliśmy kompletny remont silnika i wleciało duuuużo nowych części. Niekoniecznie tanich ;)

Setup po modyfikacjach:

- Silnik 2,7 AGB z S4 - nowe panewki, nowe pierścienie, nowe śruby, uszczelki, blok po honowaniu
- Głowice 2,8 AMX po remoncie
- Turbiny K04 RS6
- Nowe DP 2x2,75"
- Wydech 2x2,5" custom na 4 tłumikach
- FMIC i dolot Sporttig
- Nowa pompa oleju ASO
- Nowe cewki BERU
- Nowe świece NGK RS4
- Nowy N75
- Nowe wtryski Siemens Deka 630cc
- Nowe zawory DV
- Nowy przepływomierz Bosch
- Nowa pompa paliwa Bosch 044
- Nowe uszczelniacze, uszczelki, śruby, węże i pierdyliard dupereli przy remoncie i montażu turbin itd.
- Chłodnica oleju Mocal
- Osprzęt silnika oczyszczony ze zbędnych dupereli
- Sprzęgło RS4 + tarcza kevlar
Generalnie auto jest sporym zaprzeczeniem tego, że 400+ robi się tanio i bardzo łatwo :) Nie potrafiłbym zrobić tego na pół gwizdka czy polegając na używanych klamotach. Nauczony doświadczeniami po całej operacji teraz zrobiłbym nieco inny setup... ale i tak jest permanentny banan na twarzy ;)
Wykres
10468645_799201296806186_543775177467732
10710297_799201236806192_108863246449339
Temat o aucie:
Opublikowano

Ładnie to wygląda ile wyszedł remont z wymiana na k04?

Opublikowano

super projekt wielkie gratulacje!! podejrzewam że sam swap bez bajerów typu k04 to pięcio cyfrowa kwota... ale napewno warto dla tej frajdy z jazdy

Opublikowano

Pogratulować wytrwałości i zaparcia :) mega doinwestowana i piekna B6! :thumbup1: Zazdraszczam ^_^

Opublikowano

adifek mnie swap i remont silnika wyszedł ok 30 tyś ale pierscienie , głowice itd nowe tutaj całość to pewnie ok 40tyś

Edytowane przez iceweed

Opublikowano
  • Autor

Za koszt samego remontu i modyfikacji na K04 można kupić bardzo ładne B7 pewnie. Ja jednak przymierzałem się do całości przez 4 lata. Gdyby ktoś w tym momencie chciał zrobić swapa, remont i podobny setup na 500PS - to kwota za całość robi się duża...

Opublikowano

Mega, miazga prodzekt !!!!

Nie mam słów... :hi:

Opublikowano

GRATULACJE!!!

Można prosić o jakies filmiki? np. 0-200 ?

Opublikowano
  • Autor

GRATULACJE!!!

Można prosić o jakies filmiki? np. 0-200 ?

Nagram, nagram, bo w końcu się GoPro doczekałem ;)

Opublikowano

Jestem pod wrażeniem- tyle siana włożyć. Gratulacje! :wink:

Opublikowano

Robiłbym dalej na 650KM...

Opublikowano
  • Autor

Robiłbym dalej na 650KM...

haha, to kup w końcu RS4 B5 na daily i zrób ;) Setup Ci podpowiem :P

Opublikowano

wałki siedzą od 2.7 czy od 2.8 N/A?

Opublikowano

Miałem przyjemność siedzieć na miejscu pasażera po samym swapie i jakimś lekkim sofcie i wtedy auto juz zapierniczalo. Teraz to już musi konkretnie latać.

Opublikowano
  • Autor

wałki siedzą od 2.7 czy od 2.8 N/A?

2.8 N/A

Opublikowano

Miałem przyjemność siedzieć na miejscu pasażera po samym swapie i jakimś lekkim sofcie i wtedy auto juz zapierniczalo. Teraz to już musi konkretnie latać.

Marcin ciężko to opisać :kwasny: Robiliśmy z Michałem logi to uczucie podobne jak w 737 :decayed:

Opublikowano

wałki siedzą od 2.7 czy od 2.8 N/A?

2.8 N/A

zastanawia mnie ten spadek przy 6800, na wałkach N/A powinien utrzymać moc do odcinki :)

Opublikowano
  • Autor

Booster, to już chyba kwestia pojemności. Zauważyłem, że na setupach 3,0l wygląda to lepiej. Teraz zrobiłbym 3,0 i wsadził Garrety :-)

Wandej, pamietaj, ze wtedy auto nie jechało jak powinno :-)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Opublikowano

Pewnie muszle popekane i dlatego nie trzyma boostu do końca :P

Opublikowano

Pogratulować .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.