Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tanie wahacze polecacie ?


Pawel8

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to że na każdym wahaczu jest wytłoczony napis ms germany i kod produktu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakbys chcial to nawet wytloczyli by jakis Twoj napis. Najlepiej chyba samemu wziac wahacz w reke i zobaczyc jakiej jakosci jest odlew i gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości położyłem Oryginalny wahacz audi na wagę i Maxis waga była bardzo zbliżona, a do tego wyglądał porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej audi która kupiłem były wahacze jakieś chinskie założone nawet nie ma żadnych napisów.

A miałem wahacz LMO zrobiłem mały test tulejek tych chinskich a LMO(ori)

jutro jak sobie przypomne to zapodam fotki o co chodziło i sami ocenicie gęstość gumy


Tak wygląda tulejka po przecieciu flexem

ta po lewej to LMO a po rpawej jakaś china

9bp9cmgf.jpg

legjrxs2.jpg


Widzicie to ???

jednak LMO ma bardziej zbita gume w tulejach i dlatego jest bardziej wytrzymalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy test, w sumie mozna byloby zrobic tak z wiekszoscia producentow, wtedy byloby to najlepiej zobrazowane, tylko kto kupi 10 zestawow roznych producentow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test ciekawy, wydaje mi się jednak, że nie ma sensu kupowania zestawu wahaczy 10 producentów, wystarczy moim zdaniem napisać do dystrybutorów tych wahaczy, powiedzieć o chęci zrobienia testu i poprosić o próbkę. My kiedyś w firmie porównywaliśmy wagowo poszczególne elementy. Najcięższe były MS i SKV (SKV o 11g cięższe na zestawie -więc można powiedzieć takie same) najgorzej - najlżejsze Krafty. Jest to jakieś odzwierciedlenie żywotności. Żeby ktoś miał dostęp do twardościomierza Brinella można by wówczas pobawić się w testy twardości gumy jednak tu też jest pytanie czy sama twardość wystarcza - bo wiadomo twarde może być kruche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o same aluminium to napier... młotem w LMO i ta jakaś chine i żaden nie pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś widziałem taką prezentację na szkoleniu jak niby, wyrywkowo elementy wahaczy poddawane są testom mikrofalami i badane jest czy nie ma porów w odlewie.

Ale była to prezentacja producenta - więc trzeba brać na to poprawkę, że power point każdą ściemę przyjmie.


nie wiem czy to trochę nie odgrzewanie starego kotleta ale dzis na youtube wpadl mi flimik SKV poszedlem wiec za ciosem i znalazlem kilka ciekawych filmów:

wahacze mayle

wahacze SKV Germany

wahacze marki krzak ku przestrodze

części master sport

Innych nie udalo mi sie wyszukac jak by ktos mial to niech dorzuci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mowi ze ma Krafta, oby sluzyly mu jak najdluzej, my go przerabialismy i pamietam byla to totalna wtopa. Moze cos poprawili w miedzyczasie bo bylo to z 2-3 lata temu. Daj znac jak troche pojezdzisz...bo nie sadze ze dlugo je masz zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz polecam MS. Mam drugi zestaw a na pierwszym 40tys km zrobiłem na 17" i gleba 62cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kiedyś w B5 cały zestaw MS. 40tkm przelatałem do momentu sprzedaży i cisza.

Wiem jedno. Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Sam to testowałem. Ja jeżdżę powoli po nierównościach a ojciec ma B5 z tym że nie zwalnia na dziurach. Efekt taki że co kilka miesięcy któryś wahacz trzeba wymieniać mimo tego że ma standard zawias i koła. Jak ktoś ma naleśniki na felgach plus gleba i napier....a po dziurach nie zwalniając to nic długo nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tak do końca. Firma to firma. Nie łudź my się na.zestawie wahaczy za 500 zł nie pojedziemy długo.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem TRW, jakieś 6-8kkm zrobione i wiadomo, że cisza, za komplet na przód zapłaciłem 1200 chyba, ale sąsiad mi polecał bo też na TRW zmieniał przy zakupie swojej b5 i jeździ z tym już ze 3-4 lata, ale ile przebiegu to nie mogę powiedzieć. jakieś 20kkm na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom różnica cenowa między MaxGear a TRW nie jest jakaś kolosalna, a jeśli chodzi o jakość to wydaje mi się, że bezdyskusyjnie lepiej wypada TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxgear jest juz na allegro za 349zł co daje 283,7 netto - i od tego jeszcze prowizja allegro

http://allegro.pl/wahacze-zestaw-audi-a4-a6-vw-passat-b5-zawieszenie-i5711111996.html

chyba auto partner nie trafił z chinczykiem i sie pozbywają chłamu haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...