Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zewnętrzego nieorginalnego wzmaczniacza i subwoofera MMI 3G


ChiPis

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcę u siebie podłączyć konwerter High Low do tylnych głośników by podpiąć wzmacniacz + suba - może ktoś doradzić w którym miejscu najlepiej podłączyć owy konwerter by nie ciągać przez cały samochód kabli od samego radia do bagażnika? Czy może pod tylnym siedzeniem są kable od tylnych głośników? Auto to A4 B8 2008r sedan. Radio concert bez oryginalnego wzmacniacza. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem w swoim A4 B8, 2008r z radiem Concert, bez oryginalnego wzmacniacza, suba oraz głośnika niskotonowego w podszybiu - wzmacniacz oraz suba.
Graty jakie miałem:
- wzmacniacz CRUNCH GPX500.2
- jakiś tam subwoofer - tuba
- konwerter high-low california wraz z wyprowadzeniem remote
- całe okablowanie niezbędne do wykonania audio.
Odkręciłem słupek boczny z lewej strony i poprzez ten słupek dostałem się do kabli głośnikowych. Wpiąłem się szybko złączkami (u mnie były to kable: czerwono-fioletowy i brązowo-fioletowy) i puściłem kabel pod plastikiem w progu, następnie z boku kanapy zdjąłem taką osłonę miękką i tamtędy dostałem się do bagażnika. Tam w lewej wolnej komorze podpiąłem konwerter high-low i tam też dokonałem całej instalacji wzmacniacza zasilania i całej tej zabawy z kablami. Do wzmacniacza dałem tylko sygnał z jednego głośnika gdyż sub nie potrzebuje sygnału stereo. Remote działa elegancko. Całość gra również moim zdaniem bardzo dobrze. Zdecydowanie brakowało tam niskich tonów. Jak by co służę pomocą. 5!

audi audio.jpg

Edytowane przez Marsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta, bo może ktoś przerabiał temat i rozgryzł sprawę... Potrzebuję rozpiskę jak podpiąć nieoryginalny wzmacniacz w wyjściem HI i nieoryginalny sub w skrzyni, ALE Z FABRYCZNĄ instalacją wzmacniacza i suba w kole zapasowym. Pacjent B8 Avant quattro, audio Audi Concert bez sterowania suba w menu, z aku przy subie w kole zapasowym.  Podpięcie zasilania mnie nie interesuje, bo wiadomo jak się wpiąć w akumulator, założyć bezpiecznik itp, chodzi mi głównie o sygnal dla wzmacniacza i sterowanie remote. Z góry dzięki, za wszelkie przydatne informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2014 o 22:45, grom napisał:

Osobiście wyciągnął bym dwie pary chinchów, jedna na przód druga na sub + ewentualnie tył jak nie chcesz z niego rezygnować.

Pakowanie dwóch głośników basowych, jednego w pólke drugiego w zabudowę, to b kiepski pomysł.

Zaletą sedana jest to że możesz wzmaka fajnie ukryć, pomiędzy tylną półką a scianą grodziową podszybia, warunkiem jest " płaskość " wzmacniacza.

Zawsze możesz spróbować wsadzić najpierw ori suba B&O w półke ( taki głośnik można wyrwać za ok100pln), sam nie próbowałem ,ale słuchałem jak to gra i jestem więcej niż pewien, że sub w zabudowie którą Ci podesłałem robi o wiele większą robote.

Jak coś mam 5 cio kanałowego HELIXA HXA 500Q MK2,bardzo porządny wzmak, mieści się idealnie i ogarnia cały system w b8. Oddam za przyzwoitą kase PW.

Witam. Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym jak wyciągnąć chinche na przód tył i suba. Te konwertery i jeszcze sygnał z średniego wzmacniacza mysle ze zmasakruja dzwiek. Może łatwiej by było podpiąć się pod kable które idą do wzmaka ktory jest z tylu? Nie trzeba by radio i kokpit rozbierać. 

Edytowane przez Lechu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam dorzucic sobie wzmacniacz + subwoofer w nadkolu. Ktos cos moze polecic? Z tego co mi doradzano, to wzmacniacz RAINBOW DREAM 2 lub AUDIO SYSTEM CO100.2.

Glosniki to Excursion SHX-10S4 lub JL AUDIO 10W0v3-4, badz moze cos innego lepiej wybrac? ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu ( poprawy ) wysokich tonów , proponuję wymianę głośników z przodu auta ( w podszybiu ) , ponieważ te fabryczne mają fatalny dźwięk.

Po wymianie ( praca na około pół godziny ) wysokie tony rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym podloczyc jakiś wzmak plus sub mam takie radio 

Jest ktoś chętny aby mi pomóc ?

 

Screenshot_20190118-130044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat i zacznę tak, mam całe okablowanie już z konwerterem i ze skrzynią (jak kupiłem auto to już było). I ostatnio pożyczyłem wzmacniacz i głośnik, wszystko podłączyłem fajnie ale jest mały problem wzmacniacz nie chcę się w ogóle wzbudzić. Przejrzałem jeszcze raz całą instalację no i małą zagwozdka odnośnie przewodu remote jest on podłączony do kabla POWER ANTENNA który wychodzi z konwertera. I cały czas się zastanawiam na jakiej zasadzie wzmacniacz ma się wzbudzać, ktoś ma może jakieś sugestie. Gdzie najlepiej podłączyć remote ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KamilDuzy napisał:

Odgrzebuję temat i zacznę tak, mam całe okablowanie już z konwerterem i ze skrzynią (jak kupiłem auto to już było). I ostatnio pożyczyłem wzmacniacz i głośnik, wszystko podłączyłem fajnie ale jest mały problem wzmacniacz nie chcę się w ogóle wzbudzić. Przejrzałem jeszcze raz całą instalację no i małą zagwozdka odnośnie przewodu remote jest on podłączony do kabla POWER ANTENNA który wychodzi z konwertera. I cały czas się zastanawiam na jakiej zasadzie wzmacniacz ma się wzbudzać, ktoś ma może jakieś sugestie. Gdzie najlepiej podłączyć remote ?

A dałeś zasilanie do konwertera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, corradoowner napisał:

A dałeś zasilanie do konwertera? 

Tak zasilanie do konwertera idzie z tunera radiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KamilDuzy napisał:

Tak zasilanie do konwertera idzie z tunera radiowego.

W takim razie po włączeniu tunera powinieneś mieć zasilanie na konwerterze i po pierwszych dźwiękach z głośników powinieneś mieć napięcie 12v na wysjciu z konwertera czyli na przewodzie opisanym jako antena. Ten przewód masz podpięty pod wzmacniacz jako remote więc jeśli masz zasilanie stałe na wzmacniaczu to powinien się uruchomić. Sprawdź zasilanie na konwerterze po włączeniu radia, następnie sprawdź czy masz plus na wyjściu z konwertera, sprawdź czy masz na stałe napiecie na wzmacniaczu, na koniec zmostkuj plus ze wzmacniacza z remote i sprawdź czy sam wzmacniacz się uruchomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sposobu jak się dobrać do basowego głośnika w tylnej półce. Ma ktoś może jakiś schemat jak się do tego zabrać bo nigdzie nie mogę znaleźć? Przy okazji jakby ktoś polecił dobry, sprawdzony głośnik w to miejsce, zamiast niedziałającego już starego to byłbym wdzięczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak podłaczyc zamaist subwofera przednie glosniki . odpiac te z tunera czy wpiac przez szybkozłaczki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2014 o 18:52, grom napisał:

Jako że temat audio w b8 dość dokładnie przerobiłem,to moge powiedzieć że konwerter sygnału z wyjść głośnikowych na chinch, to spora strata w dzwięku.

Jak dla mnie to się nadaje tylko na sub.

Głośniki wysoko tonowe na tylną półke ?? no co ty bez sensu. Głośnik basowy w tylną półke?? w fabryczne miejsce, to nie takie proste bo musi być to głosnik free air, a znalezienie i dopasowanie tego to b trudna sprawa. Nie wiem czy masz navi ,jak nie, to sprawe masz ułatwioną, kupujesz coś takiego Audi A4 B8 sedan obudowa subwoofera - Sklep BASSER

pakujesz jakiś glośnik za ok 300pln, do tego mocny wzmak, bo w sedanie ciezko sie przebić z basem do srodka ,konwerterem pod radio i masz bas w aucie.

Zawsze możesz też oddac radio do elektronika który wyciągnie Ci chincze z przed koncówki mocy w radiu ( ja tak zrobiłem ), wtedy podpinasz kazdy wzmak jaki Ci pasuje.

Bardzo dobrze robi przestawienie radia Vcdsem pod B$O, ale tylko wtedy kiedy masz przód pod wzmakiem.

Widze ze jesteś z okolic Łodzi, jak chcesz możesz do mnie podjechać i posłuchać czy warto się w to bawić.

Kolego jesteś jeszcze na grupie?

Czy na prawdę jest szansa na wyciągnie chincze z przed koncówki mocy w radiu ? 

Chcę dodać wzmacniacz na głośniki z przodu i drugi na subwoofer do bagażnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ingerować w elektronikę radia? Wystarczy kupić dobrej jakości konwerter high/low a nie najtańszy szrot z alledrogo. Nic dziwnego wtedy, że sygnał jest kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 20:29, Muskel1 napisał:

No ale po co ingerować w elektronikę radia? Wystarczy kupić dobrej jakości konwerter high/low a nie najtańszy szrot z alledrogo. Nic dziwnego wtedy, że sygnał jest kiepskiej jakości. 

Ten problem można rozwiązać używając wzmacniaczy z wejściem HI-INPUT,zgadza się? 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można ale te wbudowane we wzmacniaczach konwertery high/low nie są jakościowo tak dobre jak dobrej jakości osobne konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Tak można ale te wbudowane we wzmacniaczach konwertery high/low nie są jakościowo tak dobre jak dobrej jakości osobne konwertery.

Nawet przy dobrej jakości wzmacniaczach ? 

Wypytuję się bo kompletuję zestaw,który chcę włożyć do avanta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na początek wypróbować bez zewnętrznego konwertera. Jeżeli jakość Ci wystarczy możesz tak zostawić. Dużą zaletą zewnętrznych konwerterów jest to że przy okazji generują sygnał REM do wzbudzania wzmacniaczy. Niektóre lepsze wzmacniacze też już to mają czyli załączają się dopiero po otrzymaniu sygnału RCA lub High.  Jeżeli nie będziesz musiał coś kombinować i szukać plusa po stacyjce do wzbudzania wzmacniacza. Oryginalny wzmacniacz jest wzbudzany już po otwarciu pilotem więc jak weźmiesz z niego sygnał REM i  zastartujesz później silnik to będziesz miał strzał w głośnikach. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...