Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?


soul87

Rekomendowane odpowiedzi

no działa i w b7 i w b6. ogólnie mod fajna rzecz. A czy znalazł ktoś sposób na poprawę sopranu ? kiepskie te ori głośniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bose i myślę dołożyć subwoofer z Q5 i mam pytanie ile mają głośniki ohm w bose a ile ma ten subwoofer ohm z Q5 bo jak będzie różnica to chyba będzie to nie zgodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, nie żałuje i polecam :) Jedynie mnie denerwuje słaba jakość na kablu aux mianowicie mam głośność na full, a sporo brakuje do przysłowiowego "yebniecia" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym was zachęcić do pewnego eksperymentu... jeżeli ktoś narzeka na słaby bas z fabrycznego subwoofera zachęcam do zmiany polaryzacji (odwrócenia tak jakby plusa z minsem) sygnału do subwoofera, aby to zrobić trzeba wyjąć dwa piny z wtyczki idącej juz bezpośrednio do subwoofera i zamienic je odwrotnie....

U mnie po takim zabiegu bas w aucie wzmocnił się o jakieś 50%

podejrzewam że układ głóśników w avancie troche powoduje troche rozjazd fazowy dzwięku w kabinie....

Duzo wzmacniaczy do subwooferów ma w standardzie przełacznik fazy, niektóre nawet płynna regulacje więc jest to zabieg zupelnie normalny....

(na pewnym forum zaczynającym się na e znalazłem ciekawy cytat w temacie płynnej regulacji fazy "Czy bez tego ani rusz jeżeli chce się zbudować w miarę poprawnie grające audio ?( nie zależy mi na dudnieniu w bagażniku ). Dowiedziałem się ostatnio że bez tego będą problemy w aucie typu kombi, że bas ze skrzyni będzie opóźniony względem przedniego zestawu."

przy fabrycznym ustawieniu własnie miałem takie wrażenie ze bass z subfoofera jest opożniony , powoduje to znoszenie się fal niskich tonów w miejscu w którym spoczywa głowa kierowcy/słuchacza

Jeżeli komuś się chce to spróbujcie i podzielcie się opinią/wrażeniami....

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze ktos podpowie jakich rozmiarów tam głosnik siedzi ? moze poprostu zmienic głosnik na taki ktory miałby wyższa skutecznosc w db . wtedy byłoby znacznie lepiej i nie ma co uktywac ten głosnik ktory mamy w autach ma minimum 10 lat wiec swoje sie juz nagrał :D moze ktos próbował wpiąć tam cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam bose i myślę dołożyć subwoofer z Q5 i mam pytanie ile mają głośniki ohm w bose a ile ma ten subwoofer ohm z Q5 bo jak będzie różnica to chyba będzie to nie zgodne.


Co nie zgodne? Wszystko gra jak powinno. Mam BOSE i tube z Q5, gra az milo ;) Zreszta nie ja jeden.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże koszta z bose.. To już wolałbym kupić skrzynie i głośnik 

Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedno wyjdzie, a zajmie Ci pół bagażnika.

Ew zabudowa z lewej strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dodatkowe koszty.


No tak. Ale lepiej zabidowac niz ma sie to po bagolu walac. ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o zabudowie z lewej strony. Myślałem też o głośnikach lepszych na przód ale nie bose bo na 2 Ohm chodzą. A chciałem głośniki pod radio. Może ktoś coś poleci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafilem tu przez przypadek bo szukalem o zmianie polaryzacji ledow i wczoraj poszedlem sprawdzic u siebie (sedan b6). W pierwszej chwili wydawalo mi sie ze faktycznie dziala (efekt na tylnej kanapie) i zadowolony wrocilem do domu.

Dzis wracalem z pracy, muza na full a tu zdziwko (efekt na fotelu kierowcy)... Kompletny brak basu. Pod domem przemienilem i gra jak poprzednio.

Troche poczytalem o odwracaniu polaryzacji i zastatawiam sie czemu Wam dzwiek sie poprawil. Tu cytat:

"Jeśli dwa głośniki są zgodne w fazie, oznacza to, że zaczęły grać jednocześnie, a ich membrany symultanicznie poruszają się w przód i w tył. Jeśli głośniki będą grać w jednakowym kierunku i tym samym czasie, a ich fale będą się na siebie nakładać, to dodadzą się, w efekcie czego powstanie jedna fala o podwójnej amplitudzie.

 

Sytuacja, w której obydwa głośniki zaczną grać w tym samym kierunku i czasie, ale jeden z głośników będzie grał w przeciwfazie (a więc gdy jedna membrana będzie wychylona w przód, podczas gdy druga – w tył), da odwrotny efekt. Fale zaczną się odejmować."

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...