Jump to content
22 22
soul87

Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?

Recommended Posts

Dnia 19.06.2017 o 18:26, kazik87 napisał:

Dzis wracalem z pracy, muza na full a tu zdziwko (efekt na fotelu kierowcy)... Kompletny brak basu. Pod domem przemienilem i gra jak poprzednio.

Zapewne ktoś przed tobą zmienił już polaryzację suba.

Ty włożyłeś wtyczkę tak jak zakłada fabryka więc na fotelu kierowcy zabrakło tego basu.

Nie wiem jak jest w sedanie ale w avancie jest kolosalna różnica.

Ludzie używajcie polskich znaków ! Jest różnica robiąc komuś łaskę lub laske.

4a18aa9aa1354ee7med.jpg Piszę poprawnie, a przynajmniej się staram.

Czasami szydzę ale tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

Dopinam sie do tematu ,ale z innym skutkiem mianowicie bassu w bagażniku nie było słychać tylko charczenie okazał się nadpalony subwoofer ,a że można go odłączyć tak też zrobiłem (w planach miałem wymianę ,a odłączyłem go na czas przyjścia nowego) i okazało się ,że moje nagłośnienie ożyło i gra o niebo lepiej jak z subem prawdopodobnie nadpalony sub przeciążał system co powodowało marną jakość dźwięku lub w RNS-E jest tak jak miałem w Mondeo w Sony ,że radio po odpięciu suba automatycznie dostosowało optymalne parametry dźwięku.

Panowie w jaki sposób wyjmuje się te piny? Próbowałem grubą igłą, wsówką do włosów itp i nie ma bata. Nie mogę sobie z tym poradzić...  

Musisz otworzyć blokadę wtyczki najpierw. przyjrzyj się dobrze i zakumasz o co chodzi. Potem dwie igły i pin wychodzi. W sumie nawet jedna wystarczy, bo po otworzeniu blokady z jednej strony pin jest już "wolny".

Edited by kaju

nitroo: "Ty kaju to taki dolnośląski Domin jesteś" :kox:

Żeby wyjąć, trzeba wiedzieć jak ułożone są noski blokady w stosunku do boków pinu.
A to najlepiej sprawdzić, szukając, z odpowiednim numerem pinu w sieci. Jak się przyjrzysz na zdjęciu, łatwiej będzie Ci zrozumieć gdzie nacisnąć by zwolnić blokadę.
Jako punkt odniesienia, Weź kolyskę w którą zaciska się izolację przewodu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

/______________________\

[_oo_\===0000===/_oo_]

\_o____[6489 GMF]____o_/

Napiszę tylko dla potomnych, że właśnie sprawdzałem u siebie przy niefabrycznym radiu (Jednostka 2DIN Pioneer) i po przejechaniu 600metrów z przełożoną wtyczką zatrzymałem się, żeby wrócić do serii. Niestety, przy moim niefabrycznym radiu pomysł okazał się być niewypałem i dźwięk stracił na jakości mocno. Ale warto było spróbować :wink:

Jestem rownież po tej operacji w b7 i powiem szczerze ze jest dużo lepiej , basu przybyło  i gra calkiem przyzwoicie. Sciąłem nożem kawalek plastiku na kostce żeby można było ja odwrotnie włozyć, szybko i skutecznie.  Polecam :banan:

Panowie, nie znalazłem nic w tym temacie, więc pytam. Próbowaliście coś podkładać/modyfikować przy osłonie suba? U mnie po zamknięciu ma luz i brzęczy kiedy gra muzyka. Kiedy docisnę palcem tą osłonę jest cisza. Jak zniwelowaliście ten luz?

Zrobilem wszystko jak trzeba I ten mod na mega plus nic nie charczy wszystko ladnie gra w b7 tak jak pisali inni z przodu lepszy bas niz wczesniej jest naprawde spoko [emoji108]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

W dniu 21.08.2017 o 21:32, Fido napisał:

Nie wiem jak jest w sedanie ale w avancie jest kolosalna różnica.

W sedanie jest ori dobrze, z przodu jest przyjemny dość miękki bas o ile się nie przesadzi z poziomem na radiu. Ja mam na CD +1 a na FM +2 i jest wystarczająco. Na tylnej kanapie też jest bas, z tym, że twardszy i już wyraźnie słychać jego lokalizację za plecami. Kolega napisał, że przełożył wtyczkę w sedanie, dlatego stracił bas z przodu ;)

Pzdr.

Panowie, nie znalazłem nic w tym temacie, więc pytam. Próbowaliście coś podkładać/modyfikować przy osłonie suba? U mnie po zamknięciu ma luz i brzęczy kiedy gra muzyka. Kiedy docisnę palcem tą osłonę jest cisza. Jak zniwelowaliście ten luz?
Ja z tego powodu zdjąłem tą kratkę z głośnika. Prosto i skutecznie :)

Na "stockowym" chorusie 2 bas lepszy był po przełożeniu wtyczki w subie,ale po zmianie radia na concert 2+ trzeba było wrócić do pierwotnego ustawienia bo niskie tony stały się bardzo płytkie. Teraz mp3 z płyty dają radę z basem,jak na fabryczny zestaw audio :)

A4 B7 avant, stockowe audio (nie bose) - po odwróceniu wtyczki wyraźnie więcej basu z przodu.

A ktoś testował w b8 ?

Witam a wymieniał ktoś sam głośnik suba? Zastanawiam się nad wymianą na jakis mocniejszy o ten samej rezystancji 

Ori już nieźle wymiata po zamianie polaryzacji a Ty chcesz jeszcze mocniejszy ???

Łeb urwie przy samej d*pie.

53 minuty temu, Fido napisał:

Ori już nieźle wymiata po zamianie polaryzacji a Ty chcesz jeszcze mocniejszy ???

Łeb urwie przy samej d*pie.

Dokładnie. Bass mam ustawiony na 3/4 bo mi lusterkiem telepie ?

A tak btw. co zrobić jeżeli lusterko "brzęczy" podczas przyspieszania? Mam wrażenie że właśnie od basu mi się tak zrobiło i mnie irytuje ?

Chcialem wymienic bo cos mi trzeszczy. Do tego mam radio concert 2 a pisaliście ze na nim gożej gra po zmianie.Najwyzej wymienie na ori i zmienie polaryzacje i zobacze czy bedzie ok

Edited by Hejszogunie

23 godziny temu, Hejszogunie napisał:

Chcialem wymienic bo cos mi trzeszczy.

Najpierw sprawdź co trzeszczy a potem bierz się za wymianę.

23 godziny temu, Hejszogunie napisał:

Do tego mam radio concert 2 a pisaliście ze na nim gożej gra po zmianie.

Też mam Concert II i po odwróceniu wtyczki jest lepszy bas z przodu.

Są przypadki że ktoś kupił auto już z przełożoną wtyczką a potem sam odwracał i pisał że jest gorzej.

Nieświadomie powrócił do ori ustawienia wtyczki.

Domyslam sie co trzeszczy pewnie cewka jest nadpalona

Ewentualnie pierdzi kratka wentylacyjna.

Sprawdź dobrze.

Mam pytanko...

Mam system BOSE. Chciałbym zamiast ori suba (odłączyć go) dać nowy z Q5 lub Q7 w koło zapasowe (Avant).

Który bedzie lepszy, ten z Q5 (zwykły)  czy z q7 (bose) ? 

Edited by dawids22

Z Q5 Bose. Z Q7 jest wyzszy i wystaje, podloga w bagolu jest uniesiona kilka cm. Niby nie problem ale jak chcesz cos przeiwezc to ciezar opiera sie na subie. 

Było A4 B6 1.8T BFB 163KM 

Było A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (BKN) 

Jest A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (ASB) https://a4-klub.pl/topic/427659-kolejny-avancior-v6/

Z q5 bose ? A nie b&o ? Bose występowało w q5 wgl ? Wiem ze było audi sound system i b&o jak starzy brali nowe q5 jakiś czas temu...;)

ten zwykły sub z q5 wiesz może ile ma ohm ? 

Edited by dawids22

Tak, z q5 bose. Sam taki posiadalem w poprzednim b7. Zreszta nie tylko ja taki posiadalem na forum, woec skoro je mielismy / mamy to znaczy, ze takie byly :)

Nie mam pojecia. 

Jest A4 B7 Avant 3.0 TDI Quattro (ASB) https://a4-klub.pl/topic/427659-kolejny-avancior-v6/

Podłączałes tego suba zamiast oryginalnego w boczku czy razem grały  oba ?

Dobre pytanie. Nie chce wprowadzac w blad ale kojarzy mi sie, ze byly podlaczobe oba. 

Witam 

Ja mam takie pytanie słabo mi gra ten sub w bose raz ten bas czuc raz jak by wogole nie gral.....czytałem że można zmienić vcds w opcji radio na cabrio i będzie lepszy efekt?

Też dziś sprawdziłem i rzeczywiście po zmianie polaryzacji bas jest lepszy. potestuje jeszcze w trakcie jazdy ale póki co wyglada na to że jest dużo lepiej. 

A dla wszystkich co kombinują z wyjmowaniem pinów polecam wziąć nożyk taki do tapet i jak przedmówcy polecali ściąć tą prowadnicę z wtyczki - minuta roboty a można w razie co odrazu przełożyć i sprawdzić różnicę.

Witam :D pozwólcie ze odkopie temat ale mam pytanie , czy jezeli zmieniłem ten głosnik na mocniejszy 120 W to po przełożeniu kabli bedzie wszytsko okej ? wzmacniacz da rade ?