Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7


marcin102

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz sie uzbroic w cierpliwosc,u mnie tez od razu nie grzaly wiec myslalem ze lipa,na drugo dzien wlaczam ogrzewanie szyby i z ciekawosci dotykam wkladow a tam cieplutko,pozdrawiam........

Moim zdaniem właśnie w tym jest problem, że B7 ma włącznik ogrzewania lusterek zintegrowany z ich sterowaniem. Dlatego jak mogą działać samoczynnie z tylna szybą? Może wystarczy wymiana przełącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B7 (i prawdopodobnie tak jest we wszystkich) nie ma oddzielnego włącznika ogrzewania lusterek. Ogrzewanie to włącza się razem z ogrzewaniem tylnej szyby. I tak też pisze o tym instrukcja niemiecka (str. 80 i 88). Polskiej akurat nie mam pod ręką, ale o ile mnie pamięć nie myli to niczym się w tym temacie nie różniła od niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B7 (i prawdopodobnie tak jest we wszystkich) nie ma oddzielnego włącznika ogrzewania lusterek. Ogrzewanie to włącza się razem z ogrzewaniem tylnej szyby. I tak też pisze o tym instrukcja niemiecka (str. 80 i 88). Polskiej akurat nie mam pod ręką, ale o ile mnie pamięć nie myli to niczym się w tym temacie nie różniła od niemieckiej.

A i masz rację :hi: byłem pewien że tak jak w B8 i stąd to zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie chce powiedzieć, że po włączeniu ogrzewania tylnej szyby lusterko kierowcy grzeje ;) ale PASAŻERA niestety NIE. Rozebrałem je i okazało się, że nie ma maty grzewczej. Czy tak jest ori, że jedno z lusterek ma tylko mate? Moim zdaniem nie, dlatego chce się upewnić czy mam racje ;). Do tego czytając wcześniejsze wypowiedzi dowiedziałem się, że GB 10S mata zdaje egzamin i śmiało pasuje bo B6/B7 i mogę ją zakupić, podłączyć. Pytanie-czy nie będzie to w żaden sposób kolidowało w czasie grzania z ori matą bo oczywiście nie ma sensu wkładać maty do lusterka kierowcy skoro działa?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich co lubią dłubać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest szansa znaleźć jeszcze gdzieś zdjęcia z instrukcji jak wymienić wkłady?

Niestety te linki z pierwszych stron już nie działają:(

nie wiem czy mam coś źle ustawione nie widzę jak wysłąc załącznik daj maila to ci wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował któreś z poniższych szkieł?

http://allegro.pl/audi-a3-8p-a4-b6-a6-c6-ogrzewany-wklad-lusterka-i2201176053.html

http://allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a4-b6-b7-00-08-r-i2198139880.html

Chciałbym je włożyć do B7, bo moje niestety nie grzeją.

nie odbierz tego jako wymądrzanie ale zapytam czy masz opcję podgrzewanych lusterek i czy wiesz że lusterka grzeją dopiero gdy się włączy ogrzewania tylnej szyby :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował któreś z poniższych szkieł?

http://allegro.pl/audi-a3-8p-a4-b6-a6-c6-ogrzewany-wklad-lusterka-i2201176053.html

http://allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a4-b6-b7-00-08-r-i2198139880.html

Chciałbym je włożyć do B7, bo moje niestety nie grzeją.

nie odbierz tego jako wymądrzanie ale zapytam czy masz opcję podgrzewanych lusterek i czy wiesz że lusterka grzeją dopiero gdy się włączy ogrzewania tylnej szyby :hi:

Góral,

Absolutnie nie odbieram tego źle. Dzięki za pytania:

1. nie wiem czy mam opcję grzanych lusterek - po przeczytaniu wątku doszedłem do wniosku, że w każdym B7 jest wyprowadzona instalacja, więc zakładam, że i w moim jest ta opcja

2. wiem, że lusterka grzeją łącznie z tylną szybą - takie samo rozwiązanie miałem w starej vectrze - to nie jest dla mnie problem.

Będę wdzięczny za potwierdzenie, czy moje założenie z pkt 1 jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was montował któreś z poniższych szkieł?

http://allegro.pl/audi-a3-8p-a4-b6-a6-c6-ogrzewany-wklad-lusterka-i2201176053.html

http://allegro.pl/wklad-lusterka-audi-a4-b6-b7-00-08-r-i2198139880.html

Chciałbym je włożyć do B7, bo moje niestety nie grzeją.

nie odbierz tego jako wymądrzanie ale zapytam czy masz opcję podgrzewanych lusterek i czy wiesz że lusterka grzeją dopiero gdy się włączy ogrzewania tylnej szyby :hi:

Góral,

Absolutnie nie odbieram tego źle. Dzięki za pytania:

1. nie wiem czy mam opcję grzanych lusterek - po przeczytaniu wątku doszedłem do wniosku, że w każdym B7 jest wyprowadzona instalacja, więc zakładam, że i w moim jest ta opcja

2. wiem, że lusterka grzeją łącznie z tylną szybą - takie samo rozwiązanie miałem w starej vectrze - to nie jest dla mnie problem.

Będę wdzięczny za potwierdzenie, czy moje założenie z pkt 1 jest prawidłowe.

zrób taki test: ściągnij wkład lusterka podepnij miernik i włącz ogrzewanie tylnej szyby czy masz zasilanie będziesz wiedział czy to wina wkładów czy może problem jest gdzieś indziej i sprawdź miernikiem obwód w wkładzie lusterka możliwe że zakup będzie niepotrzebny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w B7 była instalacja i po wpięciu mat GB 10s wszystko hula jak powinno, tylko że zaczęło grzać po przejechaniu paru metrów od zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sie podepne pod wątek i zapytam o to w jaki sposob po odkreceniu dolnych srubek od lewego lusterka można pomoc sobie w jego rozebraniu, niestety ta czarna dolna część nie chce odejsc hmm jakies pomysly lub rady ?? dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sie podepne pod wątek i zapytam o to w jaki sposob po odkreceniu dolnych srubek od lewego lusterka można pomoc sobie w jego rozebraniu, niestety ta czarna dolna część nie chce odejsc hmm jakies pomysly lub rady ?? dzięki i pozdrawiam

może to Ci pomoże:hi:

LUSTERKO.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sie podepne pod wątek i zapytam o to w jaki sposob po odkreceniu dolnych srubek od lewego lusterka można pomoc sobie w jego rozebraniu, niestety ta czarna dolna część nie chce odejsc hmm jakies pomysly lub rady ?? dzięki i pozdrawiam

może to Ci pomoże:hi:

http://s17.postimage.org/i3nl2ivsr/LUSTERKO.jpg

<br /><br />

Dzięki za info, jutro sprobuje jeszcze raz, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez sie podepne pod wątek i zapytam o to w jaki sposob po odkreceniu dolnych srubek od lewego lusterka można pomoc sobie w jego rozebraniu, niestety ta czarna dolna część nie chce odejsc hmm jakies pomysly lub rady ?? dzięki i pozdrawiam

może to Ci pomoże:hi:

http://s17.postimage.org/i3nl2ivsr/LUSTERKO.jpg

<br /><br />

Dzięki za info, jutro sprobuje jeszcze raz, pozdro

i jak udało Ci się wyjąć te lustra? u mnie był problem z odkręceniem tych śrubek i poszedłem na łatwiznę, podnosząc lusterko tzn szkło max do góry w ten sposób zrobiła mi się "szpara" w którą włożyłem palce i energicznie ale z czuciem szarpnąłem i lusterko miałem już w dłoni, to samo analogicznie z drugim i nic nie uszkodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie jak to jest z podgrzewaniem, działa dopiero przy temperaturze od 5 stopni w dół czy może jest samo wykrywane po jakimś czasie i dopiero wówczas grzeje ? Próbowałem podłączyć diodę LED 12v, włączałem podgrzewanie ale nic :/ Uprzedzam pytania, zmieniałem bieguny w diodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podłączałem diodę i po włączeniu szyby nie świeciła, zobaczymy jak przyjdą maty czy pod obciążeniem pojawi się napięcie. Dla zainteresowanych wrzucam schemat, jak widać mata jest podłączona pod moduł w drzwiach

schemat.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...