Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie olej spod uszczelek śrub pokrywy cylindrów


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie sączy się olej spod tych gumowych uszczelek. W załączeniu foto:

IMG_5357.jpg

IMG_5358.jpg

Moje pytanie brzmi jak wymienić te uszczelki? Odkręciłem tą najkrętkę 10, pod nią znajduje się taka metalowa pokrywka i pod nią następna śruba 10. Zacząłem ją wykręcać ale nie wiem czy coś nie spsuję :grin: i się zatrzymałem. Te uszczelki to wydają się być nie związane z tą śrubą wię nie wiem czy trzeba je wykręcać i uszczelkę tylko wyciągnąć. Proszę o jakąś podpowiedź. Dodam że to 1.9 TDI silnik AHU. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez fireman tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ściągasz plastikowy kapturek, odkręcasz nakrętkę, zdejmujesz tą metalową pokrywkę i gumkę pod nią.(ze wszystkimi trzema robisz tak samo).

Następnie ściągasz węże z zaworu odmy i dźwigasz do góry całą pokrywę zaworów. Po nią masz jeszcze 3 okrągłe gumowe uszczelki no i oczywiście uszczelkę główną.

Radzę wymienić komplet, wtedy na długo będziesz miał spokój.

Najlepiej uszczelki kupić w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze zlozyc na mase uszczelniajaca lub silikon, bo spod kaptórków zaraz znowu bedzie leciec co jest praktycznie norma. i pamietaj zeby zbyt mocno nie dokrecac. bo z tymi uszczelkami jest tak ze jak dociagniesz za mocno to sie zagniataja rozszczelniaja. musza byc dokrecone konkretnym momentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żadną normą, jak dobrze odtłuścisz powierzchnie i nie za mocno dociśniesz to będzie na długo spokój.

Przeważnie po jakimś czasami cieknie tym którzy niezbyt dobrze się do tego przyłożyli.

I kupili najtańsze oringi pod dekiel.

Edytowane przez pinciol77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy przy wymianie tych oringów trzeba też zmieniać uszczelkę pod pokrywą?? Chyba że nie musze jej wcale zdejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 60zł jest komplet z erlinga który zawiera uszczelkę oraz wszystkie kapturki.

Z przykręceniem pokrywy trzeba uważać żeby jej nie pogiąć i nie przeciąć/przyszczypnąć uszczelki.

Dlatego do tego najlepiej użyć klucza dynanometrycznego i wszystkie śruby przykręcić z siłą 10Nm zaczynając od środkowej.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinciol77 chodziło mi ze jest norma w takim sensie ze zwykle nikt sie do tego nie przykłada i mechanicy raczej nawala silikonu, dlatego prawie kazde 1.9tdi cieknie stamtad. tym bardziej ze te kapturki maja tendencje do twardnienia. Nie cieknie tylko wtedy jak zrobisz to sobie samemu i dokładnie tak jak napisał Hezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto cieknie po wymianie uszczelek bo pokrywa przewaznie jest odksztalcona. W ASO sprzedaja tylko pokrywe z uszczelkami podobno, koszt okolo 500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...