Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !


PrzemoS4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak już napisałem zastanawiam sie nad dwoma olejami wymienionymi powyżej....5w40, jest jeszcze troszkę czasu a odpowiedzi w sumie mało...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jeszcze LMa Synthoil Energy 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę chyba w kierunku tego co zaproponował mi " dzik" z forum... Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na każdym syntetycznym Motulu, LM SHT 5W40 wszystkie bije na łeb więc dobrze się jeszcze zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na każdym syntetycznym Motulu, LM SHT 5W40 wszystkie bije na łeb więc dobrze się jeszcze zastanów.

Ten tez wchodzi w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam kłopot, po całej mojej akcji naprawczej silnika- (co niektórzy z was wiedza o co chodzi...) , wkoncu wyregulowalem lpg i po przejechaniu dosłownie 100km wywaliło mi błąd na desce rozdzielczej, pojechałem do gazownika- okazało sie ze mieszanka zbyt uboga.

Zwiększyli cisnienie na redaktorze, pojezdzilem 1 dzien i powtórka.

Powrót do gaziarza - ustawili autokorekte mapy i jeden dzien i powtórka znów wywala chcek...

Błąd zawsze mi wywala tylko przy niskich obrotach jak stoję np do świateł lub w korku na wolnych obrotach,ogólnie zauważyłem ze obroty są deczko niższe niz w momencie kiedy błędu jeszcze nie ma na desce rozdzielczej..

Eska nie traci na mocy i normalnie jeździ...

Przedwczoraj pojechałem do gościa który ogarnia chipy,liczniki itp i padło podejrzenie na sondę, ten sam błąd po podłączeniu jak u gościa od gazu.

Zastanawiałem sie nad tym ze jakiś czas temu miałem wywalone jedna z sad która waliła mi błąd i tam gośc wykasowal mi błąd i powiedział ze mam pojeździć na PB .

Ku mojemu zdziwieniu dzis błąd wywaliło ponownie...a sonda która była podejrzana rownież została wywalona...

Jutro jade do ASO ...ale wole i was podpytac bo powoli tracę cierpliwość i nerwy...

Na świecach mam przejechane 3tys km...

Początkowo obwinianiem ze lpg złe wyregulowane ale po odczytaniu autokorekty mapy itp gaz jest ustawiony na cacy..

Zrobiłem próbę i pojezdzilem na benzynie a błąd jak sie pojawiał na lpg to na pb rownież...

Podpowiedzi miłe widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt uboga mieszanka ... to chyba niebezpiecznie dla tłoków... jaki tam masz afr? sprawdzałeś wogóle?

poza tym że z takimi wozami to nie jeździ sie do gaziarza a do profi tunera

Edytowane przez PMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po założeniu instalacji przez rok było miodzio potem pewnego dnia wyskoczył błąd na desce, więc do kompa i co za bogato. Więc korekta ustawień lpg i jazda i od tego momentu co chwilę, właśnie na wolnych obrotach czyli jade na 1 biegu pod gorke prędkość 15km/h i błąd, jadę na 6 biegu 70 km/h i błąd, kolejne wizyty u gazownika nic nie dały. poczytałem na forum i ktoś doradził, że przy tym silniku tylko i wyłącznie da się gaz ustawić poprzez wprowadzanie korekt ręcznie ( nie wiem czy dobrze to nazwałem ), ale oddałem auto do gościa co zajmuje się chip tuningiem. 2 dni jeździł ponad 300 km przejechał i ustawił i powiem, że jest mega. Źle ustawiona mapa lpg może rozjechać prawidłową napę Pb, więc jedno zależne od drugiego, może dlatego masz teraz ten błąd na Pb. Nie jestem specjalistą, więc to tylko moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do map to wszystko jest ok a gaz ma ustawiona autokorekty mapy, która swietnie zdaje rezultat..mapa z gazu pokrywa sie z mapa z pb

Po podpieciu kompa i przejechaniu autem wszystkie wartości są prawidłowe..

Na początku myślałem ze to wina gazu ale chyba tak nie jest bo błąd sie pojawia nawet na benzynie..

Dzis rano byłem , błędy odczytane i skasowane od tego momentu nic sie nie zaswiecilo a zrobiłem ok 30 km...

Ciekaw jestem jak to bedzie wyglądało jak mi ostygnie silnik, bo bywało tak ze nie zdążył nie rozgrzać i stojąc na czerwonym kontrolka nie zawsze ale sie zapalała....

Zastanawiam sie czy np błąd który wyskakuje nie jest spowodowany np łapaniem lewego powietrza ale wtedy chyba autem by mi szarpalo albo zaduszalo podczas przyspieszania , a tutaj nie ma spadku mocy itp.

Eska jak jeździła tak jeździ....

Poniżej foto do wglądu

2py9bfb.jpg

Minął w sumie cały dzien jest 21:00

Po porannej wizycie w ASO i zrobieniu ilus tam km check sie nie zaświecil....

Zobaczymy jak to jutro bedzie wyglądać....

Dziś znów pojezdzilem, w sumie zrobiłem ok 80km i check sie nie zapalił....

Robię od piątku testy ale na benzynie...pojeździe jeszcze kilka dni i zobaczymy. Pozniej zrobię próbę na lpg i bedzie wiadomo...

Już środa a check sie nie pojawił :)

Sam już nie wiem czy jeszcze pojeździć na pb...

Edytowane przez PrzemoS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku w sumie zalalem benzynę z tym ze wcześniej na shellu lalem ta pb95 ulepszona i gaz tez zawsze na shellu ,teraz zalalem 98na Orlenie - pojeździe i zobaczymy, gaz najwyżej tez spróbuje pozniej na Orlenie wlać i wtedy odpalenie na lpg i zobaczymy...bo jak na razie wsio jest oka..!!

:)

Ps. Jak tam wrażenia z jazdy eska??

Sie wkoncu doczekałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapitala okrutnie :-) różnica spora ;-) jedynie kilka poprawek zostalo :-)

Miałem coś modzić, ale chyba zostanę przy tym co mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2up9yf8.jpg

Mała rzecz a cieszy...

Darku, pisałeś mi o tym kablu diagnostycznym, czy wg ciebie coś takiego bedzie okej?

http://allegro.pl/276-kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-i5182533086.html

Zastanawiam sie tylko czy program bedzie w języku polskim...hmmm

Daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cena ....rozmawiałem z darkiem o czym co spełnia jakieś funkcje za minimalna kasę...

Ale dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cos porządnego a nie jakies g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorszy kabel kupi u Viakena za połowę tej kwoty, ale wtedy trzeba lecieć na lewym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obd2 masz kabel i oprogramowanie.

Na VCDSa przeciez nie namawiam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...