Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wystrzał Vredestein Ultrac sensata


marcuso86

Rekomendowane odpowiedzi

A na ile mam jezdzic na 3 bary? Przwaznie sam smigam wiec wydaje.mi sie ze nie bylo zamalo te 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile mam jezdzic na 3 bary? Przwaznie sam smigam wiec wydaje.mi sie ze nie bylo zamalo te 2.2

Ja na 235/45R17 śmigam na 2.6bara

Na niższym ciśnieniu widać, że opona zużywa się nierównomiernie, bardziej na zewnętrznych stronach. Fakt, że u mnie auto cięższe.

Analogicznie w drugim aucie, gdzie siedzą 175/64R14 - na zalecanych 2.2 bara auto pływa, dopiero na 2.4b jest lepiej.

2.2 to ciśnienie wg zaleceń producenta, czyli dobrze było.

Producenta auta, choć rozmiar opony niezgodny z homologowanym w A4...

Powyższe oczywiście nie spowodowało, że opona jak stara szmata popękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50/17 nie są kosmiczne tylko najbardziej zbliżone do oryginały jakim jest 235/45/17.

To serwisy internetowe i sprzedawcy promują (automatycznie podpowiadają) rozmiar 225/45/17 bo jest tanszy, a w rzeczywistości to sporo nizsza opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 to ciśnienie wg zaleceń producenta, czyli dobrze było.

Producenta auta, choć rozmiar opony niezgodny z homologowanym w A4...

Powyższe oczywiście nie spowodowało, że opona jak stara szmata popękała.

100% poparcia. Dlatego wolę myszkować w koleinach, ale mieć fabrykę.

To serwisy internetowe i sprzedawcy promują (automatycznie podpowiadają) rozmiar 225/45/17 bo jest tanszy, a w rzeczywistości to sporo nizsza opona.

+1

Już nawet doszło do tego, że do A4 B6 podpowiadają ten rozmiar, a nie zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło ku**a. A ja teraz na nich śmigam

A mówiłem Ci - nie kupuj :P

Oj no :D zobaczymy, Olkowi spisują sie bardzo dobrze mi tak samo, będę kontrolował co tam się dzieje z nimi

jak dla mnie 2.2 ciśnienie zdecydowanie za mało

a tymczasem poszperałem troche w necie i :D

432640d1307947365-vredestein-ultrac-sess

NJOLETjH.jpg

i gwóźdź programu!

vredestein-ultrac-sessanta-3-72114394044

zobaczcie w linku zdjęcia dalej, oponka 6mm :DDDDDDDDDDDDD

http://www.motor-talk.de/bilder/erfahrungen-mit-vredestein-ultrac-sessanta-xl-fsl-g52597566/vredestein-ultrac-sessanta-1-i205663735.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany na aucie. Pierwsze wrazenie - jest glosniej. Wyraznie slychac ta opone. Vredesteina wogole nie bylo slychac. Ciut wiekszy komfort ale to moze dlatego ze verdki mialy juz 4mm bierznika a tu jest nowka. Fajnie trzyma w zakretach - lepiej niz vred. Zrobilem natazie pare km ale moge polecic. Aha opona dosc mocno odslania rant zew felgi. Verd go bardziej chronil. Za chwile napisze te nr seryjne vredesteinow ktore objecalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem już na chyba 10 letnich oponach aż do całkowitego zjechania bieżnika i nie były w ogóle popękane, to co z tymi się dzieje to aż nie do pomyślenia... A sam chciałem je zakładać bo dużo osób je ma, ale teraz na pewno sobie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA ! Dobrze ze kupilem Nokiany, jezdze juz kilka sezonow i nic sie z nimi nie dzieje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię pisać że jestem w szoku, ale chyba rzeczywiście jestem

nie do wiary

to jakieś jaja nie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja już drugi sezon na takich i na razie bez pęknięć, ale duży niepokój zaczynam odczuwać.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany na aucie. Pierwsze wrazenie - jest glosniej. Wyraznie slychac ta opone. Vredesteina wogole nie bylo slychac. Ciut wiekszy komfort ale to moze dlatego ze verdki mialy juz 4mm bierznika a tu jest nowka. Fajnie trzyma w zakretach - lepiej niz vred. Zrobilem natazie pare km ale moge polecic. Aha opona dosc mocno odslania rant zew felgi. Verd go bardziej chronil. Za chwile napisze te nr seryjne vredesteinow ktore objecalem.

U mnie odwrotnie, Sessanta to najgłośniejsza opona jaką kiedykolwiek miałem. 225/40/R18.

Jeżdżę na nich od ponad miesiąca, będzie trzeba kontrolować wewn. stronę w takim razie...

Edytowane przez Fr0styyy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej nr opon wadliwych:

https://drive.google.com/file/d/0BxZdfkg1RXEsc2thaEpQWDRabkU/view

https://drive.google.com/file/d/0BxZdfkg1RXEsbzlkVHZzdEgwLVU/view

https://drive.google.com/file/d/0BxZdfkg1RXEsekZzLUVMT2pzNGs/view

To wszystkie 3 wadliwe opony - wiadać ze numery sa takie same

Czwarta opona ma taki sam nr ale nie widać jeszcze na niej pęknięcia.

Kolego Fr0styy wg mnie musisz posprawdzać sobie dokładnie samochód. Znam wielu ludzi który jeździło/jeździ na tej oponie i wg każdego są to bardzo ciche wręcz niesłyszalne opony. Może jakieś lożysko, skrzynia itd? Ja juz duzo marek wyprobowałem i to nie tylko markowych michelinow dunlopów toyo ale także różnych chinoli i wg mnie vred jest nie do przebicia jeśli chodzi o głośność - tak samo jak wg moich znajomych.

Edytowane przez marcuso86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, podsłuchane od młodzieży. You only live once :decayed::decayed:

o, dzięki

jestem ciekaw czy zaskoczę moich mądralińskich :wink:

Nokiany na aucie. Pierwsze wrazenie - jest glosniej.

a jak właściwości jezdne i w deszczu - miałeś okazję sprawdzić?

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem narazie pare km wiec nie moge zaduzo powiedziec. Lepiej trzyma sie na zakretach. Raz jechalem w dosc mocnym deszczu to bylem milo zaskoczony bo wode odprowadza idealnie wg mnie lepiej niz nowy verd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...