Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ADP LZ3N] [REUP 12.07.16] CherryOEMProject


Pavetti

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było. Wisienka ma się dobrze, chociaż trzeba trochę zrobić jeszcze przy niej. Czyściłem ostatnimi czasy zbiornik wyrównawczy, jednak nie przyniosło to efektu. Dodatkowo okazało się, że termostat padł. Temperatura podczas jazdy nie trzyma się w ogóle, w korku max to 79 stopni (sprawdzane również na kanale w klimatroniku). No to hop, trzeba było zrobić zakupy, co by to zimy z tym nie zwlekać, to raz, a dwa, że benzyna ucieka zadziwiająco szybko.

Tutaj wrzucam zestaw, który niedługo wskoczy do autka:

F9TaV5I.jpg

Nowy ori zbiorniczek wyrównawczy, termostat, a także filtr kabinowy, bo stary już wyglądał jak zjedzony i wypluty przez psa. Muszę jeszcze odpowiednią osobę powiadomić, że pakuje się do jego garażu, gdyż muszę coś podłubać ;)

Co do roboty- wciąż lakier. Dodatkowo na słupku od strony zewnętrznej (czarny element pomiędzy drzwiami) ma takie jakby... jakby jakiś kot przejechał po nich łapą, lub ktoś widelcem :( Dodatkowo przydałoby się wymienić listwy na tylnej szybie, bo już nadszedł ten moment po 20 latach na zmianę. Przednie o dziwo dobrze się trzymają. Ramka 1DIN radiowa również wymaga lekkiej renowacji. Ale przede wszystkim również i klocki muszę wymienić. Jak będę dłubał, to wrzucę jakieś zdjęcia po.

W sumie przez chwilę przeleciał mi pomysł aby przerzucić tunel i resztę podzespołów na 2 DIN, ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki w razie czego zapamiętam ;)

Dobra, czas powrzucać kilka zdjęć z jakichś tam "robót" jakie robiłem przy małej ;)

Wymiana termostatu, gdyż temperatura silnika w ogóle nie dochodziła do swojej prawidłowej "normy":

dBSEWQm.jpg

dgb6IWc.jpg

Od razu też i zmiana zbiorniczka cieczy chłodzącej:

fdv2Hhb.jpg

XXkqObQ.jpg

I efekt końcowy:

RoqCMwY.jpg

mBxFkZF.jpg

ahulTQD.jpg

Nieco wcześniej jeszcze odpadł mi dekor nad schowkiem pasażera i konsolą, więc i to trzeba było zrobić:

kPJgojC.jpg

Podstawą car audio jest aktualnie Kenwood KMM 101RY i wygląda tak:

Coeun8e.jpg

oraz nocą:

rPPCOwF.jpg

I jeśli mam być szczery, to nadal chciałbym ori radio. W ogóle jakoś z Kenem mam problem. Poprzedni Blaupunkt grał aż miło, tego natomiast nie może. Nie wiem czemu. Dźwięk jest płytki jakbym słuchał najtańszego radia kieszonkowego na bazarze. Zabawa EQ też nie przynosi porządanych lub zbliżonych efektów do tego jakie miałem w Blaupunkcie. Ale, że niebieska kropka kopała ze względu na wygląd oraz niebieski przycisk, to musiała polecieć.

Edytowane przez Pavetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien konsole na 2 din mozna umiarkowanie tanio.to.ogarnac daj symphony albo rns d i bedzie ladnie grac i wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie też to mierzi. Stosunkowo niedrogo można skompletować, a i wygląd środka bardzo podskoczy. Zastanawiam się nad tym wszystkim drugi tydzień w zasadzie i nie daje mi to spokoju. Dwie kwestie tylko dla mnie są niepojęte i w sumie wstrzymują najbardziej: raz to tunel, który- jak czytałem na forum- będzie gdzieś odstawał, a druga to klimatronik- jakieś problemy przy zmianie z 1 din na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole i tak najlepiej cala z tunelem kupic bo nie bedzie gdzie zapalniczki upchnac w przedlifcie dodatkowo trzeba podac plus do sprezarki i zamienic 2 kable w kostkach od klimatronica no i sprawa przyciskow zrobienie ich na ori przekazniku albo inna metoda roboty troche jest i kombinacji jak to zrobic ale efekt wynagradza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole i tak najlepiej cala z tunelem kupic bo nie bedzie gdzie zapalniczki upchnac w przedlifcie dodatkowo trzeba podac plus do sprezarki i zamienic 2 kable w kostkach od klimatronica no i sprawa przyciskow zrobienie ich na ori przekazniku albo inna metoda roboty troche jest i kombinacji jak to zrobic ale efekt wynagradza wszystko

Ups... dzisiaj przyszło coś do mnie e41d96c3327bac112df5dbacb69c24a4.jpg

Miało być pięknie i ślicznie. Miały wpadać teraz nowe mody, a tu niestety zonk.

Ci którzy widzieli moje autko wiedzą, że listwy dolne drzwi ktoś postanowił sobie "dorobić". Niestety, pech chciał, iż wyszło to badziewnie, a same listwy nie były od tego auta. Dzisiaj postanowiłem wyrzucić je i stanąć twarzą w twarz z tym co się pod nimi znajdzie. I znalazłem...

e6d69d3ff638694f485d3e7dba9fb711.jpg

Ogólnie to trochę podupadłem po tym co zobaczyłem i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Pewniakiem jest To, że muszę odpuścić sobie dokupowanie części upiększajacych mając takie drzwi.

Dawno też nie wrzucałem zdjęcia środka, więc wypadałoby:

53ffcb1bfc6fd20e9c019ece7c2a678d.jpg

Edytowane przez Pavetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały klops tych listw w fabryce to zatopione w gumie listwy stalowe które korodują, w zamiennikach i nowych z ASO zrezygnowali z tego poronionego usztywnienia, miałem to samo u siebie jak robiłem progi S4, trzeba malować do listwy środkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t6DEasp.jpg

No chyba już wszystko skompletowane :rolleyes:

Coś się powoli zaczęło ruszać w temacie drzwi:

6b9ac0d338bf74fc4b083d50a3cf4e46.jpg

Finalnie

6c21bfb8ba3d49a05281736d939a4176.jpg

O dziwo źle nie wyszło. Robiłem wszystko na spokojnie i stosunkowo długo, bo w końcu pierwszy raz. Efekt jest taki, że nawet nie widać gdzie kończy się stary i gdzie zaczyna nowy lakier. Jestem zadowolony z rezultatu i wiem już gdzie popełniłem błędy oraz jak się ich ustrzec przy kolejnych trzech drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterowi chyba chodzi o tą odcinkę przy listwie środkowej, też mi od razu rzuciła się w oczy, aż tak auto brudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostałości po taśmie malarskiej, nic więcej.

Poler i nie powinno być śladu.
Otóż właśnie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedany B5 moim zdaniem beda wkrotce mialy status klasykow - to bardzo ladne auta - i jeszcze je mozna kupic w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedany B5 moim zdaniem beda wkrotce mialy status klasykow - to bardzo ladne auta - i jeszcze je mozna kupic w dobrych cenach.

Zgadza się. Zadbane egzemplarze to miód dla oczu.

Wczoraj dość spontanicznie zakupiłem coś dla Wisienki 57d14df1b7bef399f03b8172402678cb.jpg

83ec419861135140b5c15fe583c34d62.jpg

Felgi z a3 et56 jak widać. Prawdopodobnie wejdą dopiero na sezon letni. Raz, że kapcie są letnie, dwa to dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedany B5 moim zdaniem beda wkrotce mialy status klasykow - to bardzo ladne auta - i jeszcze je mozna kupic w dobrych cenach.

Zgadza się. Zadbane egzemplarze to miód dla oczu.

Wczoraj dość spontanicznie zakupiłem coś dla Wisienki 57d14df1b7bef399f03b8172402678cb.jpg

83ec419861135140b5c15fe583c34d62.jpg

Felgi z a3 et56 jak widać. Prawdopodobnie wejdą dopiero na sezon letni. Raz, że kapcie są letnie, dwa to dystanse.

zmieniające rozstaw bo ori a3 to chyba 5x100 bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...