Opublikowano 31 Lipca 201411 l Dławik do klimatyzacji polecam kupić w ASO. Ważny jest kolor materiału z jakiego jest wykonany, bo to świadczy o średnicy dyszy rozprężnej. Kolor o ile dobrze pamiętam ma być chyba różowy. Przy doborze dławika ważny jest rodzaj kompresora jaki występuje w aucie 12/14 lewa/prawa strona.
Opublikowano 31 Lipca 201411 l Wcale nie trzeba w ASO. Wystarczy porządny sklep internetowy. Polecam Aparts, kupowałem u nich w zeszłym miesiącu. Osuszaczy i Dławików do wyboru do koloru. Ja mam założony teraz czerwony chociaż powinien być pomarańczowy. Średnica dyszy nieznacznie większa....0,05mm. Wydaje mi się że klima lepiej schładza. Pamiętajcie że mieszkam na południu Hiszpanii. Temp w tej chwili to 30-36st. Auto po całodziennym postoju na parkingu schładza się do 22 st już po 10 minutach. A zimne powietrze mam już dosłownie po chwili. Większa średnica to szybsze rozprężanie większej ilości gazu. A tym samym szybciej mam chłodniej w aucie. Niech wypowie się ktoś, co zna zagadnienia klimatyzacji. Bo mogę się mylić. Nie mniej, ja na razie widzę same pozytywy ze zmiany dyszy na większą. O jeden rozmiar
Opublikowano 31 Lipca 201411 l tak zgadza sie, czesto jest tak ze producent zapodaje rózne dysze w zaleznosci od kraju docelowego
Opublikowano 31 Lipca 201411 l to powiedz więcej...czy dobrze rozumuję, że większy przekrój daje większe rozprężenie a tym samym niższą temperaturę na parowniku??
Opublikowano 31 Lipca 201411 l to nawet lepszy sposób niż kodowanie o które pytał ktoś na forum.... musze poszukać czy można by było zwiększyć średnicę nawet o 0,1mm czy to zadziała? ---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ---------- to może zróbmy porównanie....jaką kto miał oryginalnie dyszę.... niech każdy napisze kolor i model silnika, porównamy sobie jak fabryka dzieli układy klimatyzacji...
Opublikowano 31 Lipca 201411 l A ilosc czynnika sprawdzałes? Bo jego brak daje rowniez takie objawy Tak i na pewno gdzies ucieka, bo po 2 mies po napełnieniu było 310 g. Byłem oczywiście u speców, ale oni podlaczyli manometry i stwierdzili, ze sprezarka ciśnienia nie trzyma, czyli umiera... A ubytek czynnika może być spowodowany wlasnie sprężarka. Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym stan wszystkich o-ringów, bo od tego w dużej mierze zależy szczelność układu. Z moich obserwacji wynika że najczęściej przepuszczają uszczelnienia przy osuszaczu. Wymianę sprężarki zostaw sobie na koniec. Bez jej wyjęcia z auta ciężko jest sprawdzić czy trzyma ciśnienie. Coś mi się wydaje, że mechanicy chcą od Ciebie wyciągnąć kasę.
Opublikowano 2 Listopada 201411 l Panowie czy w tym miejscu znajduje sie ten dławik? Po odkreceniu sruby powinien sie ujawnic? I drugie pytanie, czy orientuje sie ktos czy taki dlawik wystepuje tez w golfie 4 ? Edytowane 2 Listopada 201411 l przez KoJ@K
Opublikowano 2 Listopada 201411 l Tak w tym. Co do golfa to nie wiem. W golfie może być taka IV http://www.autochlodnice.com/zawory-vw-golf,iv,variant,1j5,1999,05,2006,06-1,9,tdi,101km/l,121,1995,15462,100358/ V http://www.autochlodnice.com/dysza,wtryskiwacza,zawor,rozszerzalny-frigair-vw-golf,v,1k1,2003,10,2009,02-1,9,tdi,105km/p,121,4991,17484,100358,0,313,43130140/ Edytowane 2 Listopada 201411 l przez POWER-KRIS
Opublikowano 2 Listopada 201411 l W golfie dlawik jest w calym alu elemencie to co podałeś w pierwszym linku
Opublikowano 2 Listopada 201411 l to powiedz więcej...czy dobrze rozumuję, że większy przekrój daje większe rozprężenie a tym samym niższą temperaturę na parowniku?? dokładnie A wady takiego rozwiązania? Czy dobrze byłoby założyć dyszę z największą średnicą i jaki efekt uboczny, czy same plusy?
Opublikowano 23 Czerwca 201511 l Autor W związku że zabrałem się w swoim aucie za przegląd klimy zostawię tu kilka pomocnych informacji dla reszty forumowiczów Jeżeli chodzi o wymianę osuszacza jest kilka szkół. Jedni piszą żeby nie wymieniać, jeśli układ nie był rozszczelniony. Drudzy zalecają tak jak w ASO wymianę co 2 lata. Wydaje mi się że prawda jest po środku i warto od czasu do czasu wymienić osuszać. Wyciąga on wilgoć z układu a zatem chroni sprężarkę. Układ klimatyzacji nie jest w 100% szczelny, zatem osuszacz z czasem się zużywa, a kulki w nim zawarte pęcznieją. Osuszacze występowały w 2 rodzajach.1. Dla aut nr VIN do 8E-3-285000NR OEM: 8E0820193C zmieniony na 8E0820193RZamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 197-761 Cena około 80-90zł2. Dla aut nr VIN od 8E-3-285001NR OEM: 8E0820193PZamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 198-771 Cena około 80-90złDo tego warto kupić w ASO oringi 2szt. Cena około 2zł, według ETKI były 3 rodzaje:7H0820749 do 8E-2-3500008E0260749A od 8E-2-350001 do 8E-3-2850004E0260749C od 8E-3-285001Przy okazji warto wymienić zawór rozprężny/dyszę dławika nr OEM: 8E0820177 plus oring OEM: 8E0260749. Dławik pełni funkcję filtra, jeżeli na starym dławiku znajdziecie sporo opiłków może to być znak o kończącej się sprężarce.Zamiennik HELLA/BEHR 8UW351 233-091 (kolor żółty 0.062"/1,574mm). Cena około 8zł.Był też zamiennik HELLA/BEHR ale już nie widzę go w ofercie 8UW351 233-141 (kolor pomarańcz 0.057"/1,448 mm). Cena około 10zł. Edytowane 27 Czerwca 201610 l przez biggman
Opublikowano 23 Czerwca 201511 l A w którym miejscu jest ten dławik? Jadę niedługo na przegląd klimy i może bym coś takiego też zmienił!
Opublikowano 24 Czerwca 201511 l Ja kupowałem dławik w ASO i ten oring już był w komplecie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano 24 Czerwca 201511 l Janusz - jak stoisz przed autem to po lewej stronie ida dwa srebrne przewody, w okolicach mocowania amortyzatora. turzol - i ile za to placiles w aso? Ten oring sie zaklada w miejscu, gdzie jest ten dlawik?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto