Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kto już założył zimowe opony ?


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja jadę jutro na wymiankę .. bo moje zimówki na mokrym się lepiej zachowują niż letnie slicki :decayed: pomijając już kwestię temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Na pierwszy śnieg w Wawie napewno nie będę zakładał zimówek, a potem ma być jeszcze dobra pogoda.

Jak spadnie coś a'la śnieg, to i tak cała Warszawa stanie, więc przy prędkości 10-20 km/h da się jechać na letnich :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zaskoczy drogowców :naughty:

Ja u siebie tylko koła musze przerzucić to sumie 15 min. roboty na placu jak coś ale w busach od jutra zaczynamy zmieniać bo nie ma co ryzykować, a jak już śnieg spadnie to się człowiek nie dopcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze poczekam do końca pazdziernika-różnie może być z pogodą,

a od listopada zimówki bo nie ma co się łudzić-Polska złota jesień to już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna zmienić tylko przód na zimówki a tył zostaną letnie ???

Bardzo złe rozwiązanie; przednie koła będą miały bardzo dobrą przyczepność, samochód będzie dobrze przyśpieszał i hamował na prostej drodze. Uśpi to Twoją czujność i za którymś razem za szybko wejdziesz w zakręt, tylne koła zaczną wyjeżdżać na zewnątrz zakrętu i ... zaczną się kłopoty. Pewnie dobrze jeździsz i będziesz miał na tyle miejsca, że sobie poradzisz, ale ja... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raz slyszalem opinie, ze lepsze na tył aby wlasnie w poslizg nie wpasc. ja nie mam takiego problemu - na lysych nie jezdze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raz slyszalem opinie, ze lepsze na tył aby wlasnie w poslizg nie wpasc. ja nie mam takiego problemu - na lysych nie jezdze :gwizdanie:

Też tak słyszałem, w tvn turbo mówili ale nie pamiętam jaki to był program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zimówki na jednej osi to porażka.

Albo kołami skręcać nie będziesz mógł, bo z przodu letnie albo d*pa będzie na zakrętach latała. Prędzej czy później będzie buuuum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja jadę jutro na wymiankę .. bo moje zimówki na mokrym się lepiej zachowują niż letnie slicki :decayed: pomijając już kwestię temperatury.

No właśnie! Zimówki juz zalecają przy temperaturach poniżej 7 stopni Celsjusza więcj jak ktoś dojeżdza wczesnym rankiem albo w nocy gdzieś do pracy albo gdzieś tam :gwizdanie: to już można spokojnie zakładać... :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas długoterminowe prognozy to wiesz jak się sprawdzają :wink4:

Ale raczej upałów to się nie ma co spodziewać a temp. pewnie będzie w okolicach 10 stopni bo na więcej chyba nie ma co liczyć.Tak jak napisał kolega zależy kiedy i gdzie kto jeździ jak tylko po mieście w dzień do pracy i z powrotem to może zimówek i do grudnia nie zakładać no chyba że faktycznie śniegu napada metr ale jak się jeździ w nocy czy nad ranem gdzie temp. spadają do 0 albo niżej to raczej warto już myśleć o zmianie.Ja w osobówce jeszcze nie zmieniam bo mam letnie z tego roku i na wodzie są super(na pewno lepiej niż zimówka), ale w dostawczakach które codziennie jeżdżą o 4 rano w trasy to nie ryzykuje i od dziś zaczynam zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tez wymienilem, tydzien temu wlozylem na przod Dunlop SP WINTER SPORT M3 205/60R15 91 T, a na tyl Goodyear Ultra Grip 7+ 205/60R15 91 T. Opony kupilem co prawda uzywane, ale przejezdzily jedna zime, wiec spokojnie dwa sezony posmigam:) Dodam ze cena za ten komplet z wymiana to 300 zloty. Mysle ze wyjatkowo nie duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy termin na zmianę gum w przyszłym tygodniu jak się wszyscy rzucili po dziejszym kilkucentymetrowym opadzie śniegu. Jak co roku nagle... booooom! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...