Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie


s177267

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a ja mam takie pytanie już dzisiaj porozbierałem i niemoge stwierdzić mi coś szczela prednie lewe koło Zawieszenie wymieniałem na MS 20 grudnia zrobiłem z 6tyś km

i już niewiem na postoju jak kręce to dzoiwny odglos oddaje aja wysiadne z auta i zaczne bujać to szczela jak ogranicznik w drzwiach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem ze skrzypieniem w przednim zawieszeniu, spryskałem już WD40 wszystkie uszczelki i lewa strona przestała, a prawa skrzypi głośniej niż wcześniej. Poczekam jeszcze trochę, mam nadzieję że stan prawego zawieszenia też się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2010, 23:08_________________________________________________

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga

lepiej smar bo wd40 odpraruje szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2010, 23:08_________________________________________________

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga

lepiej smar bo wd40 odpraruje szybko

Panowie jaki konkretnie polecacie smar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też skrzypiało :wallbash:. Nikt nie mógł tego zlokalizować, byłem na szarpakach, sprawdzał 20 min i nic. Dostałem namiar do magików, pojechałem dzisiaj i okazało się, że to wahacz dolny przedni z prawej strony. Szybka wymianka (30 min) i po kłopocie. :> :notworthy: koszt wahacza i robota 200zł. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam problem ze skrzypiącym przodem. Byłem u mechanika, wymienił mi stabilizatory oraz z prawej strony auta dolny wahacz. Skrzypienie po prawej stronie ustąpiło. Jednak po lewej stronie od razu po wymianie i przejechaniu paru km zaczęło ponownie strasznie skrzypieć. Mechanik zasugerował, że pewnie i po lewej stronie trzeba wymienić któryś wahacz. Z tym, że sprawa się skomplikowała. Dziś wsiadam do auta, jadę i cisza... Wysiadłem, zacząłem uginać lewą stronę samochodu, no i niby skrzypi, ale znacznie mniej. Podczas jady raczej cicho... skrzypienie słychać gdy ruszam.

No i co teraz zrobić. Bawić się w wymianę wahacza po lewej stronie, czy liczyć że coś się dotarło i będzie ok??? Czy mógł na początku skrzypieć nowy stabilizator, a po przejechaniu większej ilości km jakoś się dotarł i będzie spokój???

Czy raczej nie ma co liczyć, że samo ustąpi i prędzej czy później mocne, uciążliwe skrzypienie powróci?

Z góry dzięki za porady.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być stabilizatory jak ci skręcał na podniesionym zawieszeniu. Powinno się skręcać na opuszczonym. A druga sprawa to zależy jakie Ci założył stabilizatory, jak jakieś kiepskie to może skrzypieć. A jak podniesiesz sobie lewą stronę to sprawdź czy żaden wahacz nie ma luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z facetem przez telefon. Powiedział, że najprawdopodobniej i z lewej strony któryś wahacz do wymianny. Miałem do niego jechać, ale że zaczął mniej skzypieć to ustaliliśmy że wybiorę się gdy będzie to bardziej uciążliwe. No i niestety, powoli słyszę go coraz mocniej. Także termin wizyty się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wymieniłem całe zawieszenie. Przy skręceniu w prawo skrzypi jak cholera. Przed wymiana też skrzypiało, ale nie aż tak jak teraz po wymianie. Szału można dostać. Może doradzicie co to może być. Dodam, że tarcze i klocki wymienione w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wymieniłem całe zawieszenie. Przy skręceniu w prawo skrzypi jak cholera. Przed wymiana też skrzypiało, ale nie aż tak jak teraz po wymianie. Szału można dostać. Może doradzicie co to może być. Dodam, że tarcze i klocki wymienione w zeszłym roku.

Kolego jak nic nie pomaga to zobacz jeszcze drążek kierowniczy (nie końcówkę) - musisz zdjąć osłonę z maglownicy i tam kulę trochę posmarować - lubi tam skrzypieć. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wymieniłem całe zawieszenie. Przy skręceniu w prawo skrzypi jak cholera. Przed wymiana też skrzypiało, ale nie aż tak jak teraz po wymianie. Szału można dostać. Może doradzicie co to może być. Dodam, że tarcze i klocki wymienione w zeszłym roku.

Kolego jak nic nie pomaga to zobacz jeszcze drążek kierowniczy (nie końcówkę) - musisz zdjąć osłonę z maglownicy i tam kulę trochę posmarować - lubi tam skrzypieć. Powodzenia

Nie omieszkam i to przesmarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2010, 23:08_________________________________________________

Smar a jeszcze lepiej WD40 wstrzyknac strzykawka w gumowa tulejke i bedzie okk :cool:

sprawdzone, pomaga

lepiej smar bo wd40 odpraruje szybko

Panowie ma ktoś może foto gdzie wstrzyknąć ten smar :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...