Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem - nietypowa sytuacja


truck.daw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Problem ogólnie ujęty w temacie. A dokładniej chodzi o spore ilości wody dostające się do środka od strony pasażera zza schowka. Nie dzieje się to zawsze a jedynie po dłuższym użytkowaniu klimy. Z tego co się rozeznałem to problem może leżeć w odprowadzaniu wody z klimy. Podobno trzeba ściągnąć schowek i tam udrożnić odpływy. Warto wspomnieć, że do auta nie leje się podczas deszczu. Jeśli macie jakieś inne sugestie to z chęcią o nich usłyszę.

Problem nr 2 jest mniej standardowy. A mianowicie po dłużej podróży (z klimą) nad nogami kierowcy kapie bardzo zaj.... gorące coś. Jest to jeszcze na tyle sporadyczne kapanie, że po pierwsze ciężko zlokalizować z którego miejsca dokładnie a po drugie po dwóch kroplach które kapnęły mi na nogę nie wyczuwam co to było (czy woda czy jakiś inny płyn). W każdym razie widać na dywaniku po 2 godzinnej podróży że kilka kropli spadło na dywanik. Nie czuć było, żeby ten płyn był jakiś tłusty czy coś, ale tak jak mówiłem nie dam sobie ręki uciąć, że była to zwykła woda. Czy spotkaliście się z takim problemem? Co powinienem sprawdzić? Czy jest to w jakkolwiek dziwny sposób możliwe, że to jest powiązane z tym opisanym powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego problemu to do odpływu wody z klimy mozna dostać sie także od dołu auta. oryginalnie jest to taki krótki gumowy wężyk którym kapie wodo podczas pracy klimy. Znajduje sie mniej więęcej na środku auta z tyłu za panelem klimy jakieś 40cm od dołu powinien być widoczny i można sparwdzić czy nie jest zatkany.

Co do drugiego problemu to nietety nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, że pod gumowym dywanikiem zbiera się wilgoć, która po wyłączeniu klimy i nagrzaniu auta zbiera się pod dywanikami. Miałem taką sytuację w Golfie IV. Auto rozbierane przez kilku kolejnych speców, nikt nic nie znalazł. Wszystko było ok. Po wymianie dywaników na materiały problem przestał występować. Zrób test. Wywal dywanik i zobacz, czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ciekawe. Ale nie to na pewno nie mój przypadek (niestety:( ), bo u mnie widać było jak woda się lała dość porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gorąca woda może być z nagrzewnicy, która jest za parownikiem, jeśli na parowniku zbiera się dużo wody która nie mogła odpłynąć to pęd powietrza mógł przepchnąć ją w stronę nagrzewnicy stąd ta temperatura. Odetkaj najpierw odpływ klimy i obserwuj temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie jak dojść od spodu auta do odpływu klimy żeby profilaktycznie sprawdzić? U mnie klima dobrze chłodzi, woda się nie zbiera w środku ale też nie widzę ostatnio żeby kapała pod samochodem :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to tydzien temu kapie jakby zza schowka bo tam się przelewa gdy odplyw jest zatkany w moim wypadku od dolu nie bardzo bylo go widsc bo kapie na oslone termiczna ale wystarczy ; odkrecic schowek (8nasadka) 2srubki na krzyzowyz plastikow obok klimy wypisc plastikowe listwy przy drzwiach wywinac "dywan* do gory i pod panelem klimy idzie taka plaska gumowata rurka wpieta w gumowe jakby kolanko i to ona się zapycha. przedmuchac ja potem wysuszyc pożądanie dywaniki gąbki, wlaczyc klime i sprawdzic czy jest przeplyw Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał Ci wszystko na temat:

Ta gorąca woda może być z nagrzewnicy, która jest za parownikiem, jeśli na parowniku zbiera się dużo wody która nie mogła odpłynąć to pęd powietrza mógł przepchnąć ją w stronę nagrzewnicy stąd ta temperatura. Odetkaj najpierw odpływ klimy i obserwuj temat.

odetkanie odpływu:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/282013-odprowadzenie-wody-z-parownika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...