Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] 1.8T Sportec 230KM


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Kawał mega porządnej roboty. Auto wygląda świetnie. Naprawde trzeba docenić ile pracy w nie włożyłeś. Ja bym nie mógł potem takiego auta sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno Twoje zdanie: "Z tego względu 380Nm u mnie w benzynie odpowiada ok 500-550Nm w dieslu. A taka liczba już wrażenie robi". Co to za różnica, czy to diesel czy benzyna skoro siła podawana jest w Nm? Jedyną różnicę jaką widzę między tymi silnikami to to, że diesel na niższych obrotach ma już doładowanie, przez co szybciej uzyskuje się maksymalny moment no a w benzynie o wiele później, lecz dłużej ciągnie. Ale żeby aż taka różnica była? Skoro moment podawany jest w Nm to co za różnica jakie silnik, przecież siła to siła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno Twoje zdanie: "Z tego względu 380Nm u mnie w benzynie odpowiada ok 500-550Nm w dieslu. A taka liczba już wrażenie robi". Co to za różnica, czy to diesel czy benzyna skoro siła podawana jest w Nm? Jedyną różnicę jaką widzę między tymi silnikami to to, że diesel na niższych obrotach ma już doładowanie, przez co szybciej uzyskuje się maksymalny moment no a w benzynie o wiele później, lecz dłużej ciągnie. Ale żeby aż taka różnica była? Skoro moment podawany jest w Nm to co za różnica jakie silnik, przecież siła to siła?

no bo to jest tylko moment na wale

moment na kolach zalezy od przelozen skrzyni, diesel ma dluzsze bo konczy sie na 4,5k obr/min. a benzyna na 6,5 k obr/min

wiec tak naprawde moment na kolach w dieslu i benzynie jest podobny, jedyna roznica ze ten moment w dieslu jest dostepny miedzy 2-3 k obr/min, a w benzynie 3-6 k obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie loty,gratuluje pomysłu na mody,efekt-GRUBO :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno Twoje zdanie: "Z tego względu 380Nm u mnie w benzynie odpowiada ok 500-550Nm w dieslu. A taka liczba już wrażenie robi". Co to za różnica, czy to diesel czy benzyna skoro siła podawana jest w Nm?

Tak jak odpisał ci kolega eMeM, różnica tkwi w innych przełożeniach skrzyń biegów stosowanych w dieslach i benzynie. Jeżeli weźmiesz na to poprawkę, to rzeczywisty moment dostępny KA KOŁACH, czyli siła z jaką auto będzie się odpychać od asfaltu, będzie podobny mimo różnicy w momencie na wale. [br]Dopisany: 14 Luty 2009, 20:43_________________________________________________

A mnie tam nachodzi taka myśl czy nie prościej było kupić S4????

Prościej, ale 2x drożej. Zarówno jeżeli porównamy ceny nowych S4 i A4+mody, jak również ceny aut używanych. Wtedy, jako 25-latek max tego na co mnie było stać to nowe A4 z salonu + mody (gdy kupowałem to S4 nawet jeszcze nie było w ofercie), teraz sytuacja się trochę zmieniła, i to nie tylko dlatego że mam więcej lat, więc kupiłem od razu S5.

Zresztą z tym kupiłem to też jeszcze palcem na wodzie pisane ... wpłaciłem zaliczkę i teraz czekam na ostateczną cenę. A z tym może być niestety różnie - euro skoczyło z 3,6 do 4,6zł, więc jeżeli podniosą mi cenę z 300k+ PLN do 400k+ PLN (90.000 EUR) to chyba dam sobie spokój i pojeżdżę dalej A4 aż euro wróci do normalnego poziomu. A4 jeść nie woła, cały czas super wygląda, nie psuje się i super jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth piękne auto a praca jaką tu adwaliłeś bezcenna!! szacun dla Ciebie. jak będę w W-wie to muszę to cudo zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się nie podniecajcie tą s5 bo może jej w ogóle nie będzie ;( :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust to 400k a nawet 300k zł to zdecydowanie za dużo jak za auto z tego segmentu.

Tym bardziej, że A5 3.0 tdi po remapie, objeżdza na torze serie S5, a chyba nie powinno, bo cenowo wychodzi znacznie korzystniej :mysli:

reasumując przewaga formy nad treścią czego nie można powiedzieć o Twoim obecnym A4 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5 to ma byc V8 czy V6?

Dalszych zmian w aucie już niestety nie będzie - wkrótce je sprzedaję, bo w kwietniu 2009 mam odbiór swojego nowego samochodu - Audi S5 4.2 V8 :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...