Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przyciemniane szyby kara

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Orientuję się ktoś jaka kara za przyciemniane przednie szyby w aucie ile pln i czy jakies punkty za to są?

Opublikowano

Oprócz zabrania dowodu rejestracyjnego, zaproponują mandat w przedziale od 20 do 500zł.

Opublikowano

Oprócz zabrania dowodu rejestracyjnego, zaproponują mandat w przedziale od 20 do 500zł.

Chyba, że zedrzesz przy policji to uratujesz dowód :wink:

Opublikowano

Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Opublikowano

A w praktyce kazde przyciemnienie przednich .powoduje zabranie dowodu

Opublikowano

Prócz mandatu i zatrzymania dowodu rej, grozi jeszcze jedna konsekwencja; policjanci zwykle podchodzą do takich pojazdów z wyciągniętą bronią (zwłaszcza w nocy). Istnieje więc ryzyko, że po paru kontrolach zaczniesz się moczyć w nocy...

Opublikowano

Prócz mandatu i zatrzymania dowodu rej, grozi jeszcze jedna konsekwencja; policjanci zwykle podchodzą do takich pojazdów z wyciągniętą bronią (zwłaszcza w nocy). Istnieje więc ryzyko, że po paru kontrolach zaczniesz się moczyć w nocy...

Dobre :)

Mysle ze gorzej by było jakby kolega to zrobił w jakimś kozackim BMW i przyciemnilby max

Edytowane przez PrzemoS4

Opublikowano
  • Autor

Oni cwaniacy w cywilnych radiowozach mają przyciemniane i im wolno, a ja chcę przyciemnic przód właśnie tak jak w vectrach czy insigniach.

Opublikowano

Osoby stanowiące prawo są ponad prawem, a Ty przyciemniasz na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez nitroo

Opublikowano

Oni cwaniacy w cywilnych radiowozach mają przyciemniane i im wolno
Oni maja przyciemniane fabrycznie (zgodnie ze specyfikacją zamówienia).
Opublikowano

Przyciemniaj, jak chcesz i tyle. Nikt Ci głowy za to nie urwie. Najwyżej możesz mieć pecha i będziesz zdzierał folię przy nich. Ale później znowu sobie obkleisz szyby :decayed: Gdzieniegdzie możesz mieć też problem z przeglądem...

Ogólnie sporo osób jeździ bezstresowo z przyciemnionymi szybami latami...

Opublikowano

ja mam u siebie przyciemniony przód na tyle że przepuszczalność światła wynosi 40% albo 50 % juz nie pamiętam oczywiście tył jest mocniej przyciemniony i powiem szczerze że miałem już kilka kontroli i kilka mandatów za łamanie inych przepisów ale co jak co to do szyb nigdy mi się jeszcze nikt nie przyczepił

Opublikowano

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

Opublikowano

Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Już fabrycznie szyby przepuszczają w granicach 70% światła (w B6 są atermiczne) i każde naklejenie nawet przezroczystej folii zmniejszy jeszcze bardziej przepuszczalność światła.

Fakt, ładnie to wygląda ale...........

Jechałem takim autem kiedyś w nocy w deszczu i na skrzyżowaniach niestety musiałem opuszczać przednie szyby by cokolwiek zobaczyć z prawej lub lewej strony.

Opublikowano

Zależy ile przyciemnisz, bo jeśli wszystko bedzie spełniało normy to nic ci nie zrobią ale szyba wtedy musi przepuszczać chyba 70% promieni słonecznych...

Już fabrycznie szyby przepuszczają w granicach 70% światła (w B6 są atermiczne) i każde naklejenie nawet przezroczystej folii zmniejszy jeszcze bardziej przepuszczalność światła.

Fakt, ładnie to wygląda ale...........

Jechałem takim autem kiedyś w nocy w deszczu i na skrzyżowaniach niestety musiałem opuszczać przednie szyby by cokolwiek zobaczyć z prawej lub lewej strony.

to miałeś bardzo kiepską albo zbyt ciemną folie.. ja mam 30 czyli 70 % przyciemnienia i jest lux w nocy

Opublikowano

to miałeś bardzo kiepską albo zbyt ciemną folie.

A w życiu.

To nie moje auto było.

Opublikowano

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

nigdy nie miałem żeby mi zabronili dalszej jazdy , jedynie to zatrzymanie dowodu i dostanie pokwitowanie na 7 dni , więc można jeździć przez 7 dni a później pokwitowanie nieważne.

mogą zabronić dalszej jazdy gdy pojazd zagraża w ruchu i jest niebezpieczny dla innych uczestników lub nawet jeżeli są podejrzenia że kierowca coś brał lub pił :) a jeżeli nie ma żadnego pasażera wtedy laweta i parking strzeżony policyjny

Opublikowano

Oprócz zatrzymania dowodu i mandatu mozesz dostac jeszcze zakaz dalszej jazdy albo zdiersz folie przy Policjantach.

nigdy nie miałem żeby mi zabronili dalszej jazdy , jedynie to zatrzymanie dowodu i dostanie pokwitowanie na 7 dni , więc można jeździć przez 7 dni a później pokwitowanie nieważne.

mogą zabronić dalszej jazdy gdy pojazd zagraża w ruchu i jest niebezpieczny dla innych uczestników lub nawet jeżeli są podejrzenia że kierowca coś brał lub pił :) a jeżeli nie ma żadnego pasażera wtedy laweta i parking strzeżony policyjny

oglądnij jeden z ostatnichi odcinków "Uwaga Pirat" na TVN turbo. Czarny Seat Ibiza- zakaz dalszej jazdy za przyciemnione przednie szyby.

Zależy na kogo trafisz ale możesz za to dostać zakaz dalszej jazdy albo zdzierasz folie.

Opublikowano

Nie rozmawiajmy o tym debilnym programie ... W jednym z odcinków koleś zerwał folie i policjant mu dał mandat całkiem bezprawnie bo przyczyna zatrzymania ustała...

Wysłane z Huawei Honor 4X

Opublikowano

Mandat dostał słusznie.

Po zerwaniu folii na miejscu glina oddaje dowód rejestracyjny i nie musowo jechać na dodatkowy przegląd.

Mandat jako kara zostaje bo fakt zaistniał.

Proponuję uważniej i ze zrozumieniem oglądać.

To nie boli.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.