Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka cena za wymianę tarcz hamulcowych i klocków?


mashet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem info od serwisu za wymianę tarcz hamulcowych i klocków. Liczą sobie 1100 PLN za nowe tarcze i klocki. Serwis zachowuje normy ASO i korzysta z ori części. Wydaje mi się to sporo. Orientujecie się w cenie takiej wymiany?

P.S. serwis w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie spodziewales w aso ?

Wysyłane z mojego GT-P5210 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie spodziewales w aso ?

Wysyłane z mojego GT-P5210 za pomocą Tapatalk 2

To nie jest oficjalne ASO. To serwis nieautoryzowany, niezależny, który zachowuje normy ASO. Pytam więc, za ile można to zrobić, bo do wymiany tarcz i klocków nie potrzeba chyba ASO ekspertów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przód i tył razem ?

bo jakieś sensowne zamienniki to przód z 450 + tył 350 ( ceny po rabatach) + pewnie ze 2 roboczogodziny - 2 * 60

wychodzi 920, więc jak ci wsadzą ori części za 1100 to chyba nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przód i tył razem ?

bo jakieś sensowne zamienniki to przód z 450 + tył 350 ( ceny po rabatach) + pewnie ze 2 roboczogodziny - 2 * 60

wychodzi 920, więc jak ci wsadzą ori części za 1100 to chyba nie jest tak źle

Sam przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze , wez kup sobie sam podjedz do mechanika i za 150zl Ci wymieni.

Wysyłane z mojego GT-P5210 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepiej kupić samemu dobre tarcze Ate, Ferrodo, i wymienić u mechanika zwykłego, albo samemu bo nie ma przy tym wielkiej filozofii. Kilka śrubek do odkręcenia. 1100 zł za przednie tarcze to gruba przesada.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na jakiej zasadzie wycena polega ? Juzek , ile za tarcze a z pincet , a klocki z dwiescie , to mamy siedemset , kazek bedzie robil to ze sto ,a marian pochyli sie nad tym to z dwiescie trzeba doliczyc , a i na flaszke musi nam zostac i szlugi... Powiedz panu 1100 , bedzie spoko...

Niestety takie sa realia , naszych polskich serwisow,.warsztatow , miec swojego normalnego mechanika , bez cenne.

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo co wstawią. Policzą oryginały a wstawią chińczyki, które po krótkim czasie sie zwichrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo co wstawią. Policzą oryginały a wstawią chińczyki, które po krótkim czasie sie zwichrują.

zapytałem, wstawiają tarcze i klocki ATE. sprawdziłem na allegro i komplet na przód można ogarnąć za 400-450 zl. Oni 480 policzyli za same tarcze. za klocki 240 i za robote 270. Razem 990. Pewnie zrobię to u znajomego mechanika, który ma dostęp do hurtowni motoryzacyjnej, za połowę tej ceny z serwisu.

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w bardzo dobrym serwisie wymiana tarcz i klocków z przodu 110 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też kupowałem na Allegro tarcze na przód 288 mm i coś około 300 wyszło. Sam zmieniłem , ale koszt robocizny nie powinien przekroczyć 100 zł. Dobra podpucha z tym zachowaniem norm ASO. Zwykły zakład mechaniczny a kroją jak w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w koncu kazdy chce cos zarobic.

ja tez wymienialem sam, za duzo roboty nie ma.

wymienisz w warsztacie i cos sie spie... to masz do kogi isc i reklamowac, wymienisz sam to d*pa zbita :grin:

musze teraz tez wymienic kompletny przod ( ATE 115€) i do tego prawy zacisk bo starta prawa tacza (ATE powerdisk), rowkow juz nie ma a z lewej sa.

wymieniam bo przeglad w tym miesiacu. Zacisk ATE, 70€.

janusz

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymają normy ASO :D to ciekawe ile biorą za samo otwarcie bramy? :D

Ostatecznie kupiłem tarcze i klocki na własną rękę. Dzisiaj jestem umówiony u znajomego. Kupiłem Textary, łącznie wyszło równe 450. Ate kosztowałyby 490, ale nie mieli na miejscu. Znajomy weźmie ode mnie max 100 PLN, bo już z nim rozmawiałem. W serwisie ostateczną cenę podali 900 PLN, więc zaoszczędzę ~350 PLN. Za każdą część chcieli około 100 PLN więcej niż mogłem kupić sam, a robocizna 260 :o trochę dużo jak na 30-40 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , po co im pchac do kieszeni , bedziesz mial 350 na paliwo czy inne zabawy :-)

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zachowuje normy ASO ...

Bujanie slepych :facepalm:

Moge Ci powiedziec ze ja przewyzszam normy ASO w dziedzinie hamulcow bo jak nie moga dac sobie rady z autem to ląduje u mnie.

Zaden szanujacy Cie producent nie ma partnerskich zakladow, jest tylko ASO. KONIEC. KROPKA. To zwykla sciema i lapanie na lep takich osob hak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna 260 :o trochę dużo jak na 30-40 min roboty

Czas zależny jest tu od przyłożenia się do pracy i zakresu prac. Są tzw. wymieniacze klocków którzy nawet nie dotkną jarzma szczotką drucianą, nie wspominając o nowym smarze do prowadników.

Ale 260,00 zł to grubo przesadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymają normy ASO :D to ciekawe ile biorą za samo otwarcie bramy? :D

Ostatecznie kupiłem tarcze i klocki na własną rękę. Dzisiaj jestem umówiony u znajomego. Kupiłem Textary, łącznie wyszło równe 450. Ate kosztowałyby 490, ale nie mieli na miejscu. Znajomy weźmie ode mnie max 100 PLN, bo już z nim rozmawiałem. W serwisie ostateczną cenę podali 900 PLN, więc zaoszczędzę ~350 PLN. Za każdą część chcieli około 100 PLN więcej niż mogłem kupić sam, a robocizna 260 :o trochę dużo jak na 30-40 min roboty.

W Warszawie niestety ceny są chore w większości przypadków. Mamy z bratem sporo klientów którzy przyjeżdżają z wawy do nas(45km) żeby serwisować auta. Kilku jest też z forum. 100km w obie strony a jednak się nadal opłaca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawiacy są przyzwyczajeni, do wysokich cen w warsztatach, bo jak czasem mi się trafi jakaś robota u klienta z Warszawy to się dziwią co tak tanio, A od Warszawiaków i tak drożej biorę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...